Drogový překupník Reese Feldman, který žije navenek spořádaným životem ctihodného otce rodiny a stará se o nadaci pro propuštěné vězně Na dobré cestě, na své jachtě zavraždil Terrence Meyerse, který nechal spadnout jedno z jeho letadel převážejících kokain – a ne ledajaký. Nový, prakticky nezjistitelný druh má přitom stejné účinky jako klasická droga. Policista David Starsky dostává ve stejné době nového parťáka Kena Hutchinsona, zvaného Hutch… Zatímco Starsky bere svou úlohu policisty smrtelně vážně, Hutch se při výkonu svého povolání spíš baví a nenápadně se snaží, aby mu příležitostně něco „uvízlo za drápkem“. Tak je tomu i v případě nalezeného Meyerova těla, které vyplavila voda. V kapse zavražděného Terrence najde promočené bankovky, které okamžitě zmizí v té jeho. Když zjistí totožnost oběti, hovoří nejprve s jeho bývalou milenkou Heather, která je odkáže na člena motorkářské bandy. Ten ale momentálně sedí, takže se za ním vypraví do vězení. Velký Earl jim prozradí, že Terrence byl ve spojení s Reesem Feldmanem. Oba mu totiž dělali tělesné strážce a byli pověřeni ochranou jeho transportů drog. Dostávají také balíček koksu, který jim zprvu připadá jako umělé sladidlo. Starsky se ale na vlastní kůži přesvědčí, že se skutečně jedná o nový druh kokainu vynikající úrovně… Policistům někdo usiluje o život: Hutchův dům vyletí do povětří a je zraněn malý Willis, o něhož se Hutch stará. Po Starském zase někdo střílí. Nakonec naleznou muže, který byl podplacen, aby je zlikvidoval. Jedná se o Korejce, jehož synek je dokonalým vrhačem nožů, což oba poldové opět zakusí na vlastní kůži. Ještě štěstí, že Hutch ovládá korejštinu, a tak se dozvědí, že muže najal sám Reese Feldman. Chce je zlikvidovat, protože ohrožují jeho obchody. Ten největší se ale teprve chystá… (TV Prima)

Cival

Stylové, zábavné, skvěle natočené. Přesná atmosféra a fajnový celkový feeling. Doufám, že dvojka bude hodně brzy, protože se mi po kamarádech prostě stejská. Původně jsem si myslel, že v mých očích mají náběh na maximální hodnocení pouze některé momenty, ale když i týden po druhém shlédnutí pořád s úsměvem ve tváři vzpomínáte na chytré gagy a hypervtipné slovní přestřelky, nelze než přimhouřit očko a zvednout hodnocení na pět hvězdiček. Přestože mě takový Zoolander nijak výjimečně nebere a za svojí Starskymánii se upřímně stydím. Phillips - Stiller - Wilson na hrad. Amy a Carmen ke mně do postele! ()

Radyo

Dvě hvězdičky, klidně ať jsou třeba deseticípé místo pěticípých, ale budou jen dvě. Ten průměr ČSFD 75% mě trochu navnadil, proto jsem holt zklamán z toho, že ani tenhle film nedokázal překročit svůj stín. Stiller a Wilson jsou sice relativně zábavná dvojka, ale skutečně pouze relativně - ve srovnání s jinými zábavnými dvojkami by vesměs neobstáli, ať už bych je srovnával třeba s Laurelem a Hardym, či s Bodiem a Doylem. Tenhle film byl málo akční, málo zábavný (zasmál jsem se jen 2x) a málo krimi, prostě se nesl v duchu valné většiny hollywoodské produkce, která prostě chrlí a chrlí a chrlí a na kvalitu se hledí jen sem tam. Bohužel díky podobným "dílům" se už i z filmu stalo spotřební zboží - člověk se jednou podívá a zjistí, že podruhé už to potřebovat nebude... Asi by nebylo špatné zavést i v Hollywoodu nějakou výstupní kontrolu... ()

Lima

Problémem této jinak pohodové retro zábavy je, že spousta situací je nedotažených. Mnoho scén se slibně rozjede, že si člověk v duchu musí říct "Tak teď to bude legrace", ale bohužel, slibné vyvrcholení či zdařilá pointa se nekoná. Ale je tu i pár geniálních gagů (např. scéna s koněm na narozeninové oslavě), pohodová atmosféra z celého filmu jen čiší, Stiller s Owenem jsou naprosto dokonale sehraná dvojka a 70. léta mají cosi do sebe. Rozhodně jsem se nenudil a ačkoliv jsem se smíchy "neřezal", pár minut po začátku se člověku na tváři vyloudí úsměv a neopustí ho až do závěrečných titulků. ()

golfista

Abych se přiznal, tak netíhnu ani k Benu Stillerovi, ani k Owenu Wilsonovi. Ale těch nových komedií moc nevzniká, tak co si máte půjčit :) ... Byl jsem příjemně překvapen (to bývám rád). Svižně natočené v prostředí a stylu dokonale navozujícím sedmdesátá léta (a už to byl u mě předpoklad úspěchu :). Režisér na odkazy ke "klasickým" filmům netlačí, ale vystoupí před vámi přesvědčivě (holubi na závěr mě dostali !) .... Původní seriál jsem neviděl, takže závěrečné "předání štafety" od původních představitelů na mě nezapůsobilo až tak, ale vyplynula z něj možnost dalšího pokračování - už teď se těším :) ()

Gemini

Nemám rád Owena Wilsona, nemám rád Willa Ferrella....nicméně najdou se i filmy s Leonardem DiCapriem, kde mi jeho osoba nevadí, a tohle je podobný případ. Sice netuším proč, ale v tomhle filmu jsou oba (a nejen oni) naprosto výborní, a těžko byli všichni jako jeden muž zarytými fanoušky původního seriálu. Partnerská chemie dvojky Stiller-Wilson pouští z uzdy nečekaně našlápnutou komedii, a i když je její zakončení přinejmenším zvláštní, nemůže to divákovi pokazit zážitek z hodinu čtyřicet trvající jízdy vším, co bylo v sedmdesátých letech (na západě) stylové. Trefa do černého, 80%. (Scénka v šatně roztleskávaček je stopercentná;)) ()

• Ve scéně v 48. minutě, kdy Hutch (Owen Wilson) odvádí Starskyho (Ben Stiller) z klubu domu, je na stěně možné zahlédnout plakát k filmu Drsný Harry (1971). (Num3roO)
  • Vince Vaughn měl původně ztvárnit Hutche, ale později se jeho „charakter“ otočil o 180°, a ve filmu ho uvidíme jako hlavního záporáka Reese Feldmana. (imro)
  • Skupina, která zpívá neslušné písně na Bar Mizvah, je ta samá, která nazpívala písně obdobného ražení v předchozím filmu režiséra Todda Phillipse Old School. (imro)