• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Drama

Velká Británie, 2019, 100 min

Mix mocumentary a dramy z prostredia vykoristovatelskeho modneho kapitalizmu v ktorom nedominuju sikovni self-made miliardari ale opovrhnutiahodni zlodejickovia a podvodnici. Osobne ma ta socialna obzaloba nejak neoslovila ale v kocke to je predsa len putavo vyrozpravane. Ako jednoduchy film na odreagovanie resp. starter diskusie urcite odporucaniahodne.(3.1.2021)

Nič extra, pretože celá komédia je postavená na ksichte Stevea Coogana, čo je naozaj humorná postavička, ale chýbalo vložiť niečo väčšie do príbehu. Celé mi to prišlo tak, že kým rozprával Coogan svoje repliky, tak so sa bavil jeho vizážou aj textom. Keď prišlo niečo iné, humor zmizol, ostal len estetický zážitok z Isly Fisher a trochu vyvarená dráma.(14.1.2021)

Asi jeden z mála britských filmů, který mi přišel vážně vtipný a bavil mě.(14.1.2021)

Kýčovitý film, který použil smyšlenou postavu a trochu nadsázky k ukázání reality. Příběh je dost roztěkaný, ale je to zajímavé a určitě mě to nenudilo. Herecky zvládnuté taky dost dobře, akorát humor funguje tak na 40 %. Ke kvalitní podívané to má ale daleko. 3*(5.2.2020)

Novej film Michaela Winterbottoma angažovaně na téma "při příští návštěvě H+M se propadnete hanbou." Taková komorní verze textilního Vlka z Wall Street + něco z altmanova Pret-A-Porter. Hlavní hrdina (Steve Coogan se zářivým umělým předkusem tu vypadá ještě o trochu víc nesympaticky, než normálně) se připravuje na obří oslavu svých 60tin na řeckém pobřeží (ano, budou tam i uprchlíci) v antickém stylu (ano, bude tam paralela k otroctví). Dobrý bylo, jak jedna z hrdinek popisovala spáchání zločinu jako několik separátních akcí, které na sebe sice navazovaly a vedly k jeho spáchání, ale jí to tak nepřipadalo a necítila vinu. Což se odkazovalo na to, když tam u soudu řešili, zda má konečnej prodejce zodpovědnost za to, v jakých podmínkách a za kolik peněz se to jeho oblečení šije.(6.5.2020)