Filmový hrdina

Movie Hero, The

Komedie / Romantický

USA, 2003, 98 min

Netuším, kolik Jeremy Sisto hrál a ještě bude hrát psychopatů, ale po Odpočívej v pokoji a Skrýši je jeho Blake Gardner daleko nejroztomilejší marod, jaký kdy na psychoterapii chodil. Svou terapeutku zve "objektem zájmu" a neustále se obrací ke "svému publiku" - do pomyslné kamery. Jak jde čas, tak jistotu, že mu solidně ale mile hrabe, vystřídá otázka, jestli jeho vnímání světa a pojetí lásky není ve své prostotě docela osvobozující. A inspirující!(27.10.2006)

tento film má vše, co má pořádný film mít.. hlavního hrdinu - sympaťáka každým coulem, kterému prostě musíte fandit.. parťáka - afroameričana v havajském oblečku (klišé:-), který má nárok na nějakou tu "svojí chvilku", ale nesmí mít smutnější osud, než je ten hlavního hrdiny.. dále pak objekt zájmu - v tomto případě se jedná o krásnou psychoterapeutku, která by se měla samosebou do hlavního hrdiny zamilovat (elizabeth? já mám i jméno?:).. pak je tu padouch - padouch ze všech padouchů nejstormarovatější, který krade lidem jejich obecenstva.. no a pak jsme tu my (vy, oni..), prostě obecenstvo.. hlavní hrdina není cvok, hlavní hrdina je jako každý z nás, jako my, vy, oni. je to obyčejný kluk, který má svůj svět a hlavním hrdinou na filmovém plátně nejspíš nikdy nebude díky své průměrnosti.. a tady jsme přátelé u jádra pudla.. o nás se filmy nikdy točit nebudou, páč jsme průměrní. jenže i to je jen zdánlivý pocit.. pokud nejste průměrní pro jednoho jediného člověka na světě a pokud vaše sny nejsou průměrné, ani vy takoví nejste a hlavním hrdinou budete! možná né na filmovém plátně, ale rozhodně na plátně vašeho života.. ano.. jste hlavním hrdinou.. vy.. i vy a vy.. a vy také.. tímto bych chtěla poděkovat svému obecenstvu.. vidím vás..;)(5.10.2007)