• Norsko

(festivalový název)

Norsko, 2019, 94 min

• aribari

Divný film. Spousta motivů, které všechny vedou do prázdna. Norská filmová nadace má evidentně moc peněz.(13.10.2020)

• hygienik

Disco má veľmi nepríjemnú atmosféru. Miriam sa chová rovnako divne v ofiko cirkvi aj v sekte. U nás by štýl kresťanstva, ktorým žila jej rodina, označil za konzervatívny asi málokto. V Nórsku je to asi iné. Tá časť so sektou mala v sebe väčší, nevyužitý potenciál. Myslím, že film považuje kresťanstvo ako celok za zastarané a limitujúce, s čím nesúhlasím.(3.8.2020)

• Atrekan

Film, který nemá nic. Příběh? Nula. Bezprostředně po zhlédnutí jsem nebyl schopen zrekonstruovat fabuli ani ve stručné podobě. Postavy? Nula. Motivace postav šla kompletně mimo mě, netuším, kdo co činil a proč. Vzájemné vztahy mezi postavami jsou mi záhadou, spíše je vnímám jako neexistující prvek // Ideologické vyznění? Nucené Křesťanství nebo náboženství jakéhokoliv druhu bez možnosti svobodné volby je ještě větším zlem než náboženství samotné. S tím se ztotožnit dovedu. Zasvětit však 94 minut filmu pouze ideologii a naprosto přitom opomenout základní stavební kameny filmu, jako je příběh, postavy a fikční svět, je zkrátka zoufale špatně a ústí v hodinu a půl řídkého utrpení(13.10.2020)