Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na povrchu se všechno zdá být perfektní. Mirjam je devatenáctiletá teenagerka, která jde příkladem, ať už jako mistryně světa v disco freestyle tancích nebo jako chlouba moderně působícího evangelického hnutí Friheten. Pod ideální maskou ale prožívá Mirjam duchovní i fyzickou úzkost, kterou ji působí dospívání, problémy v rodině a tlak okolí. Praskliny se rychle šíří. Mirjam zkouší všechno, rozhovory s příbuznými, motivační nahrávky charismatických kazatelů, tvrdší trénink… Zoufalství zavede dospívající dívku do náruče nové kongregace, která pod konzervativním zevnějškem maskuje temné kultické jádro. Disco je netradiční film o dospívání, přijetí sebe sama, fanatismu a bizarních formách spirituality v éře sociálních sítí.  V hlavní roli září ve svém filmovém debutu hvězda oblíbeného teenagerského seriálu SKAM Josefine Frida. (Artcam Films)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (8)

angel74 

všechny recenze uživatele

Tenhle norský počin mě jen utvrdil v přesvědčení, že veškeré církve, náboženské společnosti a sekty patří k největším zdrojům zla, jež lidstvo od pradávna trýzní. Jsem ateistka, což znamená, že nevěřím v existenci boha či všemocného stvořitele. Nikomu však víru neberu, pokud mu pomáhá na cestě životem a hlavně ji nevnucuje ostatním. Ze silného závanu fanatismu, který tu cítím, mám husí kůži. Přitom námět není špatný, ovšem způsob jeho zpracování je přinejmenším podivný. Režisérka Jorunn Myklebust Syversen do hodiny a půl vměstnala až příliš mnoho témat, přičemž většinu jich nestihla plnohodnotně odvyprávět, ale pouze zlehka nakousnout. Převážnou část stopáže pak zabrala náboženská problematika, z níž se chce jednomu zvracet. (45%) ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Trošku som v rozpakoch. Syversen ma v prvej polke navnadil na zaujímavo spracovaný námet o vnútorne rozpoltenom živote zabalenom do navonok dobre fungujúceho pozlátka, aby ma v druhej polke znudil chaotickým a nič nehovoriacim rozuzlením, ktoré v konečnom dôsledku iba jemne podrýva kresťanstvo ako také a vykresľuje ho ako nejakú sektu. Zvláštny snímok, ktorému ale kraľuje jedna z najkrajších európskych herečiek súčasnosti. 60 % ()

Reklama

Azurose odpad!

všechny recenze uživatele

Au, tak tohle byla pekelně bolestivá podívaná. Film je přehlídkou křesťanského fanatismu, tance a plytkých dialogů bez informační hodnoty. Mám pocit, že 90% z toho, co bylo ve filmu řečeno, byly křesťanské "motivující" proslovy, které ani neposouvaly příběh dál, ani neřekly nic o ději a postavách. Režisérovi bych do ruky strčil knihu o filmové řeči a kameramanovi o záběrování a rámování, protože z vizuální a technické stránky je film naprosto otřesný. Mluvenému slovu nebylo rozumět a spíš jsem mohl rozluštit, co říkají postavy okolo, než hlavní dialog. V závěru ani vlastně nevím, o čem snímek je. O tanci? O náboženství? O hledání sebe sama? O dospívání? Fakt nevím. Posledních 15 minut jsem přeskákal, protože jsem na to opravdu už neměl sílu. Tenhle film je obrovským paskvilem a nerespektuje ani jedno pravidlo stavby dramatu a filmové řeči. ()

hygienik 

všechny recenze uživatele

Disco má veľmi nepríjemnú atmosféru. Miriam sa chová rovnako divne v ofiko cirkvi aj v sekte. U nás by štýl kresťanstva, ktorým žila jej rodina, označil za konzervatívny asi málokto. V Nórsku je to asi iné. Tá časť so sektou mala v sebe väčší, nevyužitý potenciál. Myslím, že film považuje kresťanstvo ako celok za zastarané a limitujúce, s čím nesúhlasím. ()

Atrekan odpad!

všechny recenze uživatele

Film, který nemá nic. Příběh? Nula. Bezprostředně po zhlédnutí jsem nebyl schopen zrekonstruovat fabuli ani ve stručné podobě. Postavy? Nula. Motivace postav šla kompletně mimo mě, netuším, kdo co činil a proč. Vzájemné vztahy mezi postavami jsou mi záhadou, spíše je vnímám jako neexistující prvek // Ideologické vyznění? Nucené Křesťanství nebo náboženství jakéhokoliv druhu bez možnosti svobodné volby je ještě větším zlem než náboženství samotné. S tím se ztotožnit dovedu. Zasvětit však 94 minut filmu pouze ideologii a naprosto přitom opomenout základní stavební kameny filmu, jako je příběh, postavy a fikční svět, je zkrátka zoufale špatně a ústí v hodinu a půl řídkého utrpení ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama