Na povrchu se všechno zdá být perfektní. Mirjam je devatenáctiletá teenagerka, která jde příkladem, ať už jako mistryně světa v disco freestyle tancích nebo jako chlouba moderně působícího evangelického hnutí Friheten. Pod ideální maskou ale prožívá Mirjam duchovní i fyzickou úzkost, kterou ji působí dospívání, problémy v rodině a tlak okolí. Praskliny se rychle šíří. Mirjam zkouší všechno, rozhovory s příbuznými, motivační nahrávky charismatických kazatelů, tvrdší trénink… Zoufalství zavede dospívající dívku do náruče nové kongregace, která pod konzervativním zevnějškem maskuje temné kultické jádro. Disco je netradiční film o dospívání, přijetí sebe sama, fanatismu a bizarních formách spirituality v éře sociálních sítí.  V hlavní roli září ve svém filmovém debutu hvězda oblíbeného teenagerského seriálu SKAM Josefine Frida. (Artcam Films)

Trailer

Atrekan odpad!

Film, který nemá nic. Příběh? Nula. Bezprostředně po zhlédnutí jsem nebyl schopen zrekonstruovat fabuli ani ve stručné podobě. Postavy? Nula. Motivace postav šla kompletně mimo mě, netuším, kdo co činil a proč. Vzájemné vztahy mezi postavami jsou mi záhadou, spíše je vnímám jako neexistující prvek // Ideologické vyznění? Nucené Křesťanství nebo náboženství jakéhokoliv druhu bez možnosti svobodné volby je ještě větším zlem než náboženství samotné. S tím se ztotožnit dovedu. Zasvětit však 94 minut filmu pouze ideologii a naprosto přitom opomenout základní stavební kameny filmu, jako je příběh, postavy a fikční svět, je zkrátka zoufale špatně a ústí v hodinu a půl řídkého utrpení ()

hygienik

Disco má veľmi nepríjemnú atmosféru. Miriam sa chová rovnako divne v ofiko cirkvi aj v sekte. U nás by štýl kresťanstva, ktorým žila jej rodina, označil za konzervatívny asi málokto. V Nórsku je to asi iné. Tá časť so sektou mala v sebe väčší, nevyužitý potenciál. Myslím, že film považuje kresťanstvo ako celok za zastarané a limitujúce, s čím nesúhlasím. ()