Calm with Horses

Scénografie:

Damien Creagh

Kostýmy:

Sharon Long

Hodně mi to připomnělo jedny z prvních filmů s Mickey Rourkem, kde obyčejný člověk zahnaný na okraj společnosti hledá sám sebe a přehodnocuje svůj život, když už je pozdě. Takový člověk ten život nakonec přehodnotí, uzná, že posral, co se dalo, protože se mu v mládí nechtělo na Harvard a udělá to nejlepší, co se dá v daném časovém presu udělat: vžene svým finálním rozhodnutím slzu do oka citlivého diváka. Jelikož se mezi tyto diváky také počítám, dávám tomuto filmu 4 hvězdičky.(24.7.2020)

Na tento typ filmov o outsideroch spoločnosti mám jednoducho slabosť, zrejme preto, že ani so mnou sa život nikdy nemaznal a preto to viem viac precítiť. Rovnakú ako na filmy s atmosférou, ktorá chytí za gule a nepustí, myšlienkou, ktorá nevyšumí do prázdna, hudbou, ktorá sa vryje do srdca a hereckými výkonmi pod kožu. Naozaj neviem, čo by som mu mohol vytknúť, snáď len to, že z traileru mal človek pocit, že ho čaká väčšia divočina. Nie žeby film nebol miestami dosť surový, to nie, ale vo svojej podstate sa jedná o veľmi citlivý, komorný snímok jedného dobráka, ktorý sa vinou okolností a vplyvom prostredia stal niečím iným, horším, no napriek tomu si v zásadnej chvíly dokázal uchovať svoju ľudskosť. A ak niekto povie, že mu na konci nevypadla slza, je to hnusný klamár, alebo sa narodil so zlatou lyžicou v hube a o prebíjaní životom vie asi toľko ako ja o kvantovej fyzike.(20.6.2020)

Asi mi mělo být líto zneužitého bouchače, ale každý je svého štěstí strojvůdcem... Navíc má film rozjeto více témat, ale žádně z nich úplně dotažené.(26.6.2020)

Klasické britské drama nižší třídy, kde vás vůbec nic nepřekvapí.(19.6.2020)