poster

Tie jia wu di ma li ya

 • Hong Kong

  鐵甲無敵瑪利亞

 • Hong Kong

  Tit gap mo dik ma lei a

 • Velká Británie

  I Love Maria

 • USA

  Roboforce

Akční / Komedie / Sci-Fi

Hong Kong, 1988

 • Vavča
  ***

  Béčko jak bejk, ale tím milým způsobem. Nečekejte moc smysluplný děj nebo rozkreslené postavy. Spíše překvapí situační humor, gagy, nápady co se týče zobrazení a boje robotů. Tsui Hark hraje podivné individuum, co se zapletlo v boji se zlouny, které tu reprezentuje krásná Sally Yeh. Má tu dvojroli, v té druhé roli představuje robota, který na slovo poslouchá jednoho vědce, který jde těm zlounům po krku. Menší štěk tu má i Tony Leung v roli novináře/fotografa. Je fakt, že scifi rank v hk kinematografii je prakticky neexistující. Tohle spíše akční komedie řízlá sci-fi prvky, Sally Yeh jako robot je vskutku kouzelná. První polovina je dost zmatená, ve druhé se konečně vše správně rozjede, lepší tři.(15.11.2009)

 • Lacike
  ***

  Je to divoky mix sci-fi a komedie, ale na rozdiel od Harkovych rezijnych opusov, je tento film konstantne divny a v deji sa vobec neztratite. Proste David Chung to drzal pevnejsie v rukach ako zvykne Hark, ale v divokom finale mam pocit, ze mu Hark predsa len trochu vypomohol, pretoze obsahuje jeho trademarky. Hark ako herec tvori zohrate duo s Johnom Shamom. Humor je sice jednoduchy, ale vacsinou funguje. K tomu im tu sekunduje Tony Leung v ulohe neschopneho fotografa. V ulohach zaporakov sa predstavia ulisny Ben Lam a krasna Sally Yeh, ktorej som tu mrchu neveril ani na sekundu. V druhej ulohe, ktoru si v tomto filme zahrala (robot) posobila ovela prirodzenejsie a uveritelnejsie. No a nakoniec tu este mame vo väcsej ulohe Lam Ching-Yinga, ktory si tentokrat nastastie nenasadil svoje klasicke huste obocie známe z nekonecnej serie Mr. Vampire a hra tentokrat celkom normalnu postavu. Film ako celok je sice dost akcny, triky su na dobu vzniku a HK pomery na slusnej urovni a aj sa niekolkokrat dobre zasmejete, ale obsahuje aj niekolko hluchych miest pocas ktorych som sa nudil. Perlicka na zaver: film obsahuje niekolko scen, ktore az prilis ocividne pripominaju sceny z Cameronovho Terminatora 2. No a kedze tento film vznikol skor ako T2, tak by som dal krk na to, ze sa nim Cameron trochu inspiroval. ;-) 7/10(14.6.2011)

 • seeker23
  ****

  Pro fanoušky Tsuie Harka a Hongkongského filmu vůbec povinnost. Tsui, který obvykle hraje postavy se jmény jako Panadol či FBI, zde ve vtipné roli gangstera Whiskyho a navíc v roli producenta, který zjevně občas přebral režisérské otěže, protože takhle rytmizovat akci umí snad jen on. Ano, jak pravil jeden známý, Power Rangers hadr, ovšem po formální stránce opravdu precizně uštrykovaný hadr - co na tom, že tak trochu vyráchaný ve vodě na mytí podlahy. Už jen fakt, že je to jedno z asi 10 hongkongských scifi ho řadí do kategorie Must See.(18.7.2008)

 • pend
  ***

  V tv uváděn pod názvem Roboforce. Film zjevně inspirovaný Robocopem.(9.4.2007)

 • Courtemanche
  ****

  Bláznivá bomba z Hong Kongu. Robocop vedle toho je Kinder vajíčko. 4/5(14.12.2013)