Reklama

Reklama

Bláznivá mise

  • Hongkong Aces Go Places (více)

Obsahy(1)

Zločinec světového formátu King Kong (Sam Hui) uloupí diamanty v hodnotě třiceti milionů dolarů. Jediná stopa, kterou zanechá na místě činu je bílá rukavice. A to je kámen úrazu, protože Bílá Rukavice je též známý zloděj drahokamů, který se však snaží posledních pár let sekat dobrotu. Ale diskutujte s italskou mafií. Má tak jedinou šanci, získat uloupené bohatství zpátky. Po jeho stopě se vydává nejlepší americký detektiv původem z Hong Kongu Albert Au přezdívaný Kodyžak (Karl Maka). Spoluprací s místní tvrdou policejní seržantkou Hatung (Sylvia Chang) zjistí, kdo má ve skutečnosti diamanty u sebe. Jenže to není tak docela pravda, protože King Kongův kumpán je ukryl na tajném místě a pak se nechal in flagranti chytit žárlivým a ochranářským bratrem, šéfem gangu. Těsně před smrtí ještě King Kongovi prozradí, že na zadní partie dvou svých dívek nechal vytetovat cestu k pokladu. Bláznivá mise plná honiček a humoru tak může začít... (monolog)

(více)

Recenze (75)

monolog 

všechny recenze uživatele

Skvělý film, kterej jsem viděl snad stokrát. Všichni ti robůtci a výbuchy a rvačky a triky, moc se mi to líbilo. Dokonce jsem pod vlivem tohoto snímku rozbil skleněný dveře v obýváku, když jsem kamarádům předváděl, jak se dělá to pravý kungfu. (bylo mi asi pět). Plus opravdu pěkná hudba zpívaná přímo hlavní postavou Samem Huiem. A navíc takové množství odkazů na americké filmy, od jmen postav, zmínka o nejlepším detektivovi Růžovém panterovi, který bohužel už není mezi námi, udělátka lepší jak v Bondovkách, gang jako kdyby vypadlý z filmu Warriors, nebo třeba kostým hlavních hrdinů, když shání fotku pozadí tý druhý holky (vsadím se, že to je pprvý a naposled, kdy Flash Gordon a Ming Krutovládce tančili v Labutím jezeru). Prostě jedna z nejlepších bláznivých akčních komedií z produkce Hongkongu, co jsem viděl (včetně většiny filmů Jackie Chana) ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Blázniviny z hongkongské produkce obvykle nevyhledávám, ale když za mnou dorazí bez pozvání, tak se jim statečně nevyhýbám. První díl Bláznivé mise jsem však viděl příliš dávno (včera) na to, abych si ještě pamatoval, o čem to vlastně bylo. Ono je to vlastně jedno, protože je to jen šikmooký úlet se vzteklou policajtkou, sympatickým zločincem a geniálním detektivem panterovského typu. Nezapomenutelný zážitek to tedy sice nebyl, ale důvod ke zhlédnutí dalších dílů rozhodně ano. ()

Reklama

petero 

všechny recenze uživatele

Po dlhej dobe konečne znovu mám tú možnosť si to vychutnať opäť to čo v detstve v čase video boomu som zachytil a bohužiaľ nepamätal si čo ku ktorej časti patrí ale scénky ostali v pamäti a to je dôležité. Je to bláznivo vtipné, akčné, kungfu i naháňačky a búračky áut veľmi šikovne natočené a zostrihané so sympatickou trojicou v hlavných úlohách. Sam Hui tu dokazuje že Jackie Chan je tiež nahraditeľný a to veľmi dobre. Karl Maka ako plešatý detektív je číslo samé o sebe ktorý exploduje hlavne v druhej časti a Sylvia Chang má neskutočne pekný kukuč :-) ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Kdysi jsem viděl druhý díl, kde se to jen míhalo všelijakýma robotama a musím říct že jsem se královsky bavil. Po několika letech se dostávám k zopakování a tentokráte projistotu celé série. První díl ve mě žádné mimořádné zážitky nezanechal. Pár směšných chvilek, o které se stará hlavně holohlavý Kodyžak. Scény na sebe vlastně ani pořádně nenavazují. 60% ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Dneska už kultovní bláznivá akční komedie, kterou mnozí z nás pamatují ještě z porevolučního boomu VHS. V typicky šíleném tempu není čas nudu, pořád se něco děje. Úvodní trojice fantasticky sehraná, hudba naprosto parádní, akce docela nápaditá, ale je to hlavně humor, který v jedničce dominuje a odsunuje akci na vedlejší kolej. "Řek´s jí, aby mě zastřelila, ty hajzle! - To byla jenom taktická finta!" ()

Galerie (59)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama