poster

Fandango

 • anglický

  Fandango

Komedie

USA, 1985, 91 min

Režie:

Kevin Reynolds

Scénář:

Kevin Reynolds

Kamera:

Thomas Del Ruth

Producenti:

Tim Zinnemann

Kostýmy:

Michele Neely
(další profese)
 • dobytek
  ***

  Ze začátku se to rozjíždí poměrně zajímavě. Cadillac na rozpálený silnici kdesi uprostřed pouště a v něm 5 týpků, který vymejšlej neuvěřitelný blbosti. Jenže už někdy během první třetiny filmu ten krásnej Cadillac šíleně zdevastujou a od tý chvíle celej film nějak začíná ztrácet tempo. Spíš se rozpadá na jednotlivý epizodky a je to jak na horský dráze - chvíli nahoře, chvíli dole. Ze zbytku filmu mě tak nejvíc zaujaly ty části, kde se vyskytuje zhulenej pilot. Jinak jsem se spíš nudil a to zejména během svatby v závěru. Celkově ten film docela ujde, ale místo toho, aby na konci nějak vygradoval, tak konec byl pro mě rozhodně tou nejmíň zajímavou a nejvíc nudnou částí. Jinak je to jeden z těch světlejších okamžiků v kariéře Kevina Kostěje.(8.8.2007)

 • Bonniesgun
  *****

  Když mají lidé nějaký problém, vtipkují, aby od něj odvedli pozornost. Stejné je to s Fandangem - komedie se vším, co k tomu patří a pod tím velkéamerické téma války ve Vietnamu a mladých mužů v ní. Tohle spojení je mrazivé a obyčejné vysokoškolské komedii tak dává další, dalo by se říct hlubší, rozměr... Nejsilnější scénou je pro mě "boj" s ohňostroji na hřbitově a improvizovaná svatba je jednoduše dokonalá!!!(16.9.2008)

 • Radyo
  ***

  Jeden z prvních filmů Kevina Costnera mě překvapil příjemně uvolněnou atmosférou a solidními hereckými výkony mladých herců, kteří tehdy ještě rozhodně nebyli nijak zvlášť známí. Není to zrovna typická komedie, ale většinu filmu se vám asi bude na tváři držet takový lehký úsměv, jako by vám skopičiny těch mladíků připomínaly cosi z vaší vlastní minulosti.(5.8.2002)

 • B!shop
  ***

  Vcelku pohodova road movie, ale prislo mi, ze film tak nejak nema moc co nabidnout a cely je to dost nevyrovnany. Jsou tu paradni sceny jako prekecavani vesnicanu, aby pomohli udelat svatbu nebo naprosto vymastenej pilot, ale vetsinu casu se nic moc nedeje a dej se omezuje jen na par mist. Aspon, ze herci jsou docela sympataci. Filmu samozrejme vevodi Costner, jako takovej sef party co vymejsli kokotiny, ale i ostatni trojka kamosu je fajn. Vlastne tu je jeste jedne typek, jenze ten celou dobu filmu ozralej lezi na podlaze v aute, tak toho ani nepocitam. Celkove film nenudi a prijemne odsejpa, ale na vic to nebude.(6.10.2008)

 • RHK
  *****

  Krásná černá komedie. Costner se mi za mladých let líbil mnohem více než později, jeho nadšení je nakažlivé. Řezal jsem se smíchy, speciálně scéna seskoku s padákem je úžasná - a ta hippie manželka instruktora, jak myslí jen na to vyprané prádlo v situacích, kdy ostatní rozhodně ne. Nebo scénka s roztahováním auta vlakem, instruktážní přednáška o parašutismu, ohňostroj na hřbitově, či svatební hostina na způsob sekyrkové polévky. K tomu akce, mládí, nadšení, pospolitost - pro mne velmi příjemné filmové překvapení. Trailer: http://www.spout.com/films/Fandango/11162/483/trailers.aspx(24.1.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace