poster

Fandango

 • anglický

  Fandango

Komedie

USA, 1985, 91 min

Režie:

Kevin Reynolds

Scénář:

Kevin Reynolds

Kamera:

Thomas Del Ruth

Producenti:

Tim Zinnemann

Kostýmy:

Michele Neely
(další profese)
 • B!shop
  ***

  Vcelku pohodova road movie, ale prislo mi, ze film tak nejak nema moc co nabidnout a cely je to dost nevyrovnany. Jsou tu paradni sceny jako prekecavani vesnicanu, aby pomohli udelat svatbu nebo naprosto vymastenej pilot, ale vetsinu casu se nic moc nedeje a dej se omezuje jen na par mist. Aspon, ze herci jsou docela sympataci. Filmu samozrejme vevodi Costner, jako takovej sef party co vymejsli kokotiny, ale i ostatni trojka kamosu je fajn. Vlastne tu je jeste jedne typek, jenze ten celou dobu filmu ozralej lezi na podlaze v aute, tak toho ani nepocitam. Celkove film nenudi a prijemne odsejpa, ale na vic to nebude.(6.10.2008)

 • freddy
  ****

  Rozhodně velice povedená road movie z poloviny 80. let o cestě partičky pěti kluků, kteří dokončili vysokoškolské studium a v pondělí mají dva z nich narukovat do Vietnamu. Jenže před sebou mají ještě jeden víkend, a tak ho stráví společně na cestě vyprahlou texaskou pouští. Příjemný, pohodový a oddechový film o přátelství a užívání si života v kontrastu s hrozbou blížící se budoucnosti v armádě. A právě ona tíživá neznámá budoucnost tento film dělá o něco málo vážnějším. Ale toto téma zde zabírá jen velmi malý prostor, protože po většinu času je to výborná komedie, která nabízí návod, jak si zkrátit čas na takové cestě po Americe. A ty možnosti jsou různé. Asi nejlepší z nich je skok padákem s docela nezodpovědným pilotem, který během řízení letadla pokuřuje marihuanu. To je fakt super scénka. Ale film je celkově velmi dobře zpracovaný a já se po celých 90 minut bavil a uběhlo mi to strašně rychle. Svůj výborný herecký talent zde dává na odiv Kevin Costner jako mladý nezodpovědný muž, který je pro každou špatnost. Ale i ostatní herci v hlavních rolích hrají dost slušně. Zkrátka na tenhle film se dobře dívá a čas s ním příjemně plyne a já jako divák jsem si tento film docela užil. Ale i přes mou chválu cítím, že na maximální hodnocení to není, i když mnoho nechybělo, a není vyloučeno, že při případném dalším zhlédnutí se to na pět hvězdiček vyhoupne, ale zatím uděluji velice nadprůměrné čtyři hvězdičky.(6.12.2008)

 • dobytek
  ***

  Ze začátku se to rozjíždí poměrně zajímavě. Cadillac na rozpálený silnici kdesi uprostřed pouště a v něm 5 týpků, který vymejšlej neuvěřitelný blbosti. Jenže už někdy během první třetiny filmu ten krásnej Cadillac šíleně zdevastujou a od tý chvíle celej film nějak začíná ztrácet tempo. Spíš se rozpadá na jednotlivý epizodky a je to jak na horský dráze - chvíli nahoře, chvíli dole. Ze zbytku filmu mě tak nejvíc zaujaly ty části, kde se vyskytuje zhulenej pilot. Jinak jsem se spíš nudil a to zejména během svatby v závěru. Celkově ten film docela ujde, ale místo toho, aby na konci nějak vygradoval, tak konec byl pro mě rozhodně tou nejmíň zajímavou a nejvíc nudnou částí. Jinak je to jeden z těch světlejších okamžiků v kariéře Kevina Kostěje.(8.8.2007)

 • imaginer21
  *****

  Když jsem film viděl poprvé jako malý kluk, vůbec jsem ho nechápal. Uplynul ale čas a shlédnul jsem ho s odstupem věků znovu a musím říct, že jsem se jedinečně bavil. Kevin Costner je prostě klasa a odměřená šílenost tohoto snímku mu sedla na tělo. Těžko se pak k filmu mohu stavět jakkoliv negativně, protože to prostě nejde. Je skvělý. Nezapomenutelný návod, jak přistát letadlem na silnici, upozornit kamaráda na nefunkční padák (během jeho pádu), ale hlavně jak udělat svatební slavnost pomocí jediného stolu v neznámám městečku. "Á, sakra. Oni zapomněli na tácky." "Já mám tácky." "Máte ...?" Kdo neuvidí, nepochopí.(31.1.2008)

 • VanTom
  ***

  Spontánní "rozlučka se svobodou" (promoce + manželství + povolávací rozkaz do Vietnamu) podnítí pětici kámošů k sebereflexní jízdě na mexické hranice, která je dle očekávání srovná s minulostí / připraví na budoucnost. Aneb zběsilá studentská kalba (v "jůesej" asi nemyslitelná bez neustálého polévání se pivem) ustoupí zodpovědnosti a povinnostem. 'Fandango' střídá mladické třeštění s osobními momenty značně neurovnaně a kromě mladého frajera Costnera z dnešního pohledu příliš nenabídne. Bez smírčího svatebně-rozlučkového závěru bych hodnotil níže.(7.2.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace