Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Škola končí, život může začít. Ne tak docela. Grovers, pivní bratrstvo z koleje Texaské univerzity ročník ´71 se nemohou jenom tak rozejít. Dynamické herecké obsazení, v němž nechybějí tehdejší nováčci filmového plátna Kevin Costner a Judd Nelson roztáčí halasný kolotoč. (oficiální text distributora)

Recenze (25)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Jeden z prvních filmů Kevina Costnera mě překvapil příjemně uvolněnou atmosférou a solidními hereckými výkony mladých herců, kteří tehdy ještě rozhodně nebyli nijak zvlášť známí. Není to zrovna typická komedie, ale většinu filmu se vám asi bude na tváři držet takový lehký úsměv, jako by vám skopičiny těch mladíků připomínaly cosi z vaší vlastní minulosti. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Krásná černá komedie. Costner se mi za mladých let líbil mnohem více než později, jeho nadšení je nakažlivé. Řezal jsem se smíchy, speciálně scéna seskoku s padákem je úžasná - a ta hippie manželka instruktora, jak myslí jen na to vyprané prádlo v situacích, kdy ostatní rozhodně ne. Nebo scénka s roztahováním auta vlakem, instruktážní přednáška o parašutismu, ohňostroj na hřbitově, či svatební hostina na způsob sekyrkové polévky. K tomu akce, mládí, nadšení, pospolitost - pro mne velmi příjemné filmové překvapení. Trailer: http://www.spout.com/films/Fandango/11162/483/trailers.aspx ()

Reklama

freddy 

všechny recenze uživatele

Rozhodně velice povedená road movie z poloviny 80. let o cestě partičky pěti kluků, kteří dokončili vysokoškolské studium a v pondělí mají dva z nich narukovat do Vietnamu. Jenže před sebou mají ještě jeden víkend, a tak ho stráví společně na cestě vyprahlou texaskou pouští. Příjemný, pohodový a oddechový film o přátelství a užívání si života v kontrastu s hrozbou blížící se budoucnosti v armádě. A právě ona tíživá neznámá budoucnost tento film dělá o něco málo vážnějším. Ale toto téma zde zabírá jen velmi malý prostor, protože po většinu času je to výborná komedie, která nabízí návod, jak si zkrátit čas na takové cestě po Americe. A ty možnosti jsou různé. Asi nejlepší z nich je skok padákem s docela nezodpovědným pilotem, který během řízení letadla pokuřuje marihuanu. To je fakt super scénka. Ale film je celkově velmi dobře zpracovaný a já se po celých 90 minut bavil a uběhlo mi to strašně rychle. Svůj výborný herecký talent zde dává na odiv Kevin Costner jako mladý nezodpovědný muž, který je pro každou špatnost. Ale i ostatní herci v hlavních rolích hrají dost slušně. Zkrátka na tenhle film se dobře dívá a čas s ním příjemně plyne a já jako divák jsem si tento film docela užil. Ale i přes mou chválu cítím, že na maximální hodnocení to není, i když mnoho nechybělo, a není vyloučeno, že při případném dalším zhlédnutí se to na pět hvězdiček vyhoupne, ale zatím uděluji velice nadprůměrné čtyři hvězdičky. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Ze začátku se to rozjíždí poměrně zajímavě. Cadillac na rozpálený silnici kdesi uprostřed pouště a v něm 5 týpků, který vymejšlej neuvěřitelný blbosti. Jenže už někdy během první třetiny filmu ten krásnej Cadillac šíleně zdevastujou a od tý chvíle celej film nějak začíná ztrácet tempo. Spíš se rozpadá na jednotlivý epizodky a je to jak na horský dráze - chvíli nahoře, chvíli dole. Ze zbytku filmu mě tak nejvíc zaujaly ty části, kde se vyskytuje zhulenej pilot. Jinak jsem se spíš nudil a to zejména během svatby v závěru. Celkově ten film docela ujde, ale místo toho, aby na konci nějak vygradoval, tak konec byl pro mě rozhodně tou nejmíň zajímavou a nejvíc nudnou částí. Jinak je to jeden z těch světlejších okamžiků v kariéře Kevina Kostěje. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Vcelku pohodova road movie, ale prislo mi, ze film tak nejak nema moc co nabidnout a cely je to dost nevyrovnany. Jsou tu paradni sceny jako prekecavani vesnicanu, aby pomohli udelat svatbu nebo naprosto vymastenej pilot, ale vetsinu casu se nic moc nedeje a dej se omezuje jen na par mist. Aspon, ze herci jsou docela sympataci. Filmu samozrejme vevodi Costner, jako takovej sef party co vymejsli kokotiny, ale i ostatni trojka kamosu je fajn. Vlastne tu je jeste jedne typek, jenze ten celou dobu filmu ozralej lezi na podlaze v aute, tak toho ani nepocitam. Celkove film nenudi a prijemne odsejpa, ale na vic to nebude. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama