Období dešťů

(festivalový název)
Singapur / Tchaj-wan, 2019, 103 min

Příběh Ling, která učí mandarínskou čínštinu na singapurské škole a těžce snáší, že její hodiny nejsou považované za stejně důležité jako ostatní předměty. Pod rukama se jí rozpadá i manželství, protože se jim s manželem nedaří počít dítě. Teprve až díky přátelství s jedním ze studentů dokáže Ling znovu objevit sebe sama. Romantické drama o zakázaném vztahu učitelky a studenta odehrávající se v Singapuru zahaleném v přívalovém dešti. (Febiofest)

ScarPoul

Podobne ako Chenov predchádzajúci film, je aj jeho Wet Season citlivým a civilným príbehom o vzťahoch. Tento raz je v strede záujmu vzťah medzi osamoteným chlapcom a jeho učiteľkou. Samozrejme Chenov mikrokozmos je premyslenejší a obohatený o ďalšie postavy. Či už kolegov alebo iných členov rodiny. Podobne ako v Ilo Ilo aj tu postavy spoznávame a súcitíme s nimi. Pretože sú nám známe a ich motivácie a pocity rezonujú. Úprimne a citlivo. Znova sa tu nestane veľa pekných vecí. Mnohé sú skôr smutné. Ale ten Chenov jemnocit z toho robí príjemné pozeranie. Držíme postavám palce a sme radi, že sme ich spoznali. Dážď tomu celému dodáva čarokrásny atmosféru pominuteľnosti. ()