poster

Dead or Alive 2: Tóbóša

 • japonský

  DEAD OR ALIVE 2 逃亡者

 • japonský

  Dead or Alive 2: Tōbōsha

 • anglický

  Dead or Alive 2: Birds

Akční / Krimi / Komedie / Fantasy

Japonsko, 2000, 97 min

Režie:

Takaši Miike

Scénář:

Masa Nakamura

Hudba:

Čú Išikawa

Producenti:

Makoto Okada
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (9)

 • Paldini
  ****

  Film ze začátku plyne dost pomalu a nudně. Ovšem počínaje scénou hraní divadla pro děti dochází k obrátce a film nabere tempo a jeden úžasný nápad střídá druhý (vražda trpaslíka, divadlo pro děti prostříhané scénami vyřizování účtů mezi yakuzou a triádami, letící peří a další).(23.10.2005)

 • giallo
  ****

  Rozhodně nejlepší díl Miikeho triologie. Pro mě jsou vždy filmy Miikyho neuvěřitelnou, bizardní studnicí nápadů a v tomto filmu tuto roli mají SMSkujícími gangsteři.(3.9.2008)

 • GigaPudding
  **

  Ještě větší nuda než první díl a ještě víc o ničem. By mě zajímalo proč tohleto točil, když je to očividně jen na to, aby měl kde udat pár střelenejch nápadů jako je ta obří kláda nebo ty textovky a počítačová simulace smrti trpaslíka. Měl z toho vzít jen tady ty scénky, sestříhat to ze všech tří dead or alive dohromady a měl by zábavnej, dvacetiminutovej film :).(30.1.2014)

 • kagemush
  ****

  Už zase vodopád poťouchlých nápadů (takhle někdo připravit divadelní představení pro děti u nás,tak je zavřou všecky,i mě),spousty krve a nějaká ta nostalgie (uvidím někdy nějakej východoasijskej akční film,kde by alespoň jeden flešbek nebyl o cákání vodou mezi chlapci?).-Kupodivu docela pevná dějová linka a Miike tentokrát maličko zvolnil.Ale jenom maličko.(28.5.2010)

 • cubajz
  ****

  mnohem kvalitněji natočené než jednička, ani tentokrát si Miike nebere žádné servítky a úplně opouští nebo naopak vede do extrému žánrová klišé - jeho nápady jsou originální a naprosto ulítlé. Například nemluvné trio zabijáků, dorozumívající se jen esemeskami, videohrovitá poprava liliputa nebo černobílé peří letící za vystřelenými kulkami hlavních hrdinů, dodávající jim statut andělů. Prostě japonská šílenost, která pro mnohé bude totálně nestravitelná.(3.12.2008)

 • Brain-D
  ***

  Na Miika celkem slabé. Mlčící smskující vrahouni ke konci byly cool. Ale proč až ke konci ? Proč se to neslo v takovém klidu. Mohlo to být aspoň o trochu víc akčnější :)(17.6.2010)

 • dokktor
  ****

  zpočátku hodně zmatené a zdlouhavé, ale jak už se chytnete, tak se vezete a jedna bizarnost střídá druhou. teď je jen otázka, jestli je film nabytý symboly (což v případě tohto snímku není úplně nemožné), nebo je to jen samoúčelná úchylárna (na což jsme u miikeho zvyklí). tak či tak, podívaná opravdu zajímavá.(22.8.2006)

 • jack_scott
  ****

  Dábelská šílenost, která obsahuje takové masakry, že by se z toho jeden zbláznil. Použité nápady, stejně jako scénář a dialogy, jsou jako z jiné galaxie. Dlouho jsem se rozmýšlel jak to vlastně ohodnotit, ale na nic extra jsem nepřišel. Dávám tedy **** a 80%, ačkoliv se mi to kvůli své šílenosti nelíbilo až tak moc. Ale některé myšlenky jsou tak šíleně originální, že nelze jinak. Film bych jinak ani mocnedoporučil obecnému publiku, spíš leda jako součást Miikeho filmografie pro ty,co o ni stojí, ale neznalým by mohlo z filmu asi dost pravděpodobně jebnout.(25.7.2009)

 • picháček
  **

  kdyby se takashi držel striktně žánrově jen kombinace hororu s akčním filmem, udělal by líp. čím víc bizarností se snaží do filmu zakomponovat, tím víc to působí prvoplánově a nefunguje to.(1.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace