• Japonsko

殺し屋 1

Akční / Krimi / Horor / Komedie

Japonsko / Hong Kong / Jižní Korea, 2001, 129 min

• evulienka3

Ichi the killer patrí do kategórie filmov, ktoré sa absolútne vymykajú nielen môjmu vkusu, ale aj chápaniu. Pre mňa je to žáner, ktorý ak by neexistoval, vôbec by mi nechýbal. Nechápem jeho význam a preto zrejme aj prehliadam prípadné kvality, ktoré pre niektorých divákov určite má. Za seba však nemôžem dať viac ako dve hviezdičky a aj to s prižmúrením jedného oka.(31.10.2016)

• bestlama

pIchi the fucker je opět další nudná japonská slátanina. Tímto se nechci dotknout svých asijských kámošů, ale musím říct, že tak takhle jsem se nenudil už dlouho. A to jsem se na film těšil poměrně dlouho. 6 let!! Vezmeme jednoho blonďatého vemeňáka, který si digitálně otevírá hubu až to není hezké. Kakiharo, máš kaz dole na sedmičce vpravo! Jednoho šulina co běhá v obleku amatérského jezdce rychlobruslení a při výkopu u otočky přes 270 stupňů si stihne ještě pokecat. Nacpeme tyto dva šikmoočka do filmu, kde necháme vycákat celý masokombinát a vznikne nám gangsterka, která nemá ve světě obdoby. Přes přílišnou roztahanou stopáž a žvástech o ničem musím na filmu najít aspoň jeden klad. A to jsou závěrečné titulky. Snad v životě jsem se na ně netěšil víc!!!(12.8.2012)

Provokativní exploatační film, který působivě inscenuje komiksově stylizované násilí, ale je příliš uzavřen ve svém světě gore atrakcí pro gore atrakce. Zdánlivě příběh mladíka, který je naprogramován vraždit, ačkoliv mu svědomí říká opak, a touží po vykoupení, se příliš točí v kruhu stále opakovaných scén, které film nikam neposouvají. Ve skutečnosti ale je směřování pozornosti na Ichiho pouze zrádnou pastí názvu filmu, protože hlavním (anti)hrdinou filmu je spíše sympatický masochistický psychopat Kakihara, který touží Ichiho najít a nechat se jím mimořádně bolestivě zabít. Jeho motivace je na rozdíl od nevyrovnaného Ichiho sice zvrhlá, ale natolik silně sugerovaná, že si na konci filmu přejeme, aby Ichi Kakiharu zabil, nikoliv kvůli potrestání padoucha, ale abychom mu pomohli splnit jeho "sen" (přičemž úplný závěr filmu - Kakiharova smrt - snový charakter má a dá se jako sen i interpretovat).(13.1.2006)

No nevím, co si o tomto svérázném dílku myslet, ale jisté je, že jsem jím byl bezmezně nadšen. To jste ještě neviděli... Ufňukaný loser Ichi v úboru kolečkového bruslaře v záchvatu půlící gangstery, ženský i děcka vs. cvaklý sadista Kakihara se vskutku ďábelským šklebem mající zálibu v trochu drsnější akupunktuře. Šíleně zábavná a krvavá úchylnost, která však v mnoha chvílích působí překvapivě realisticky. Nic pro slabé žaludky.(25.8.2005)

Film je plný extrémního násilí, které je však natolik stylizované, až působí úsměvně. Fakt, že ani jedna z dvou hlavních postav není vůbec normální, zamezuje divákovi, aby se s nimi ztotožnil (pokud ovšem on sám není úchyl), příběh také není kdovíjak objevný, a tak mu nezbývá než se nechat bavit povrchními atrakcemi a zvráceným humorem. Přiznávám, že s takovýmto typem filmů nemám problém a u Koroshiya 1 jsem se obstojně bavil, a to především díky vší té směšné extrémnosti, avšak taková pecka to zase není. Na to je to až moc rozvláčné. A nějakou hloubku či oduševnělost v tomto případě ani nehledejte, Takashi Miike si libuje v exploataci prostřednictvím tohoto filmu se mohl náležitě vyřádit.(20.6.2011)

• - Divákům na Torontském mezinárodním filmovém festivalu byly při vstupu do sálu, kde byl Ichi promítán, podávány i papírové pytlíky na zvracení. (Divočák)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 19 (Gastovski)

• - Střecha činžovního domu, na níž se odehraje závěrečný souboj Kakihary a Ichiho, je ta stejná střecha, na níž v Miikeho dalším filmu Dead or Alive: Hanzaisha vypráví policista o vraždách a o Yakuze. (Divočák)