Ichi the Killer

殺し屋 1

Ichi the Killer

Akční / Krimi / Horor / Komedie

Japonsko / Hong Kong, 2001, 129 min

SPOILER: Výborný film, který není vystavěn na násilí, i když je mu věnován dostatek prostoru. Ichi the Killer disponuje úžasnými klady, ať je to již skvělé herecké obsazení, úžasná hudba, rychlý střih, skvělá hudba či dynamická režie. Takashi Miike přizpůsobuje režijní styl příběhu a to jak vyprávění, tak i náladám hrdinů. A právě hrdinové jsou jednou z nejlepších věcí, které tenhle snímek má. Zejména Kakihara je úžasný a jeho skon je velmi dobře podaný, tenhle film se ale věnuje širokému spektru postav, které tahají jedno eso z rukávu za druhým a mají tak neustále čím překvapovat, přesto však má divák pocit, jakoby je již dlouho důvěrně znal (tomu napomáhá i kamera, která přímo vtahuje diváka do filmu). Takashi Miike je nesporný talent a od teď si na něj budu dávat mimořádný pozor. [TOP 19/7 60%](7.12.2006)

• zelvopyr

Asi jsem čím dál starší, film ve mně nevyvolal skoro žádnou reakci. Zřejmě se mělo dostavit smyslové přetížení ze stylizovaného porcování zaživa na všechny způsoby a z úchylek, u kterých kde evropanova fantazie končí, režisérova teprve začíná... ale já měl tak nějak pokleslý obličej zklamáním, no jak smajlík :-( Zcela samoúčelné. Sympatické tempo, scénář, který nevysvětluje zbytečně moc, dobře vykreslené figurky. A přesto nuda (z jiného hlediska než že "se nic neděje a nic nového pod sluncem"). Nebo možná lépe řečeno, prázdno. // Edit druhý den: Vlastně to byl film o lásce ;-) ... no, ne tak úplně. Krev byla velmi důsledně spojena se sexuálnem. Teze filmu: každý masochista si najde svého sadistu. Není sadista bez toho, aby nebyl i masochistou. Titulní Ichi jako ultimátní sadista je příšerně nepraktický, protože jakýkoli mezilidský kontakt okamžitě končí rozprostřením těch druhých na několik krychlových metrů. Takže kolem sexu nic nestihne a je neustále neukojený. Dojemné :-/(12.11.2012)

Film obsahuje dva velice výrazne a zaujímavé aspekty. Prvý je samotný Ichi. Mlynček na mäso, ktorému by som na ulici hodil dve koruny a hlavne samotná "motivácia" zabíjať. A druhý gore scény, ktoré podľa mňa (po výbornom Oodishon) smrdeli samoúčelovosťou a snahou za každu cenu šokovať. Čo sa celkom darí (u Miikeho nič nové), ale vzhľadom na celkovú uvoľnenú atmosféru snímku IMHO strácajú na atraktivite.(16.10.2005)

Velice pěkný film...ale rozhodně ne nejbrutálnější (znám mnohem brutálnější ;o) ). Záporák (Kakihara) i "dobrák" (Ichi) jsou nejdivnější a nejúchylnější postavy, které kdy film spatřil. Ono Ichi je takový "velice zmatený" mladý chlapec "vedený" "starým a slabým" Jijim, který mu "pomáhá" překonat jeho "trauma" ze střední školy (až uvidíte film, pochopíte všechny ty dvouprsťáky alias uvozovky). Koroshiya 1 je zároveň jeden z nejpůsobivějších snímků, který jsem tento rok mohl vidět....no řekněte, v kterém jiném filmu zabijou......ehm, to bych asi spoileroval. Raději toho nechám, abych se jednou ráno náhodou neprobudil jako jehelníček ;o)(13.5.2005)

Kakihara je hlavným zabijakom Anjova gangu v Shinjuku. Jedného dňa, spolu s peniazmi zmizne samotný hlavný boss, Anja. Takmer každý ho upodozrieva z úteku, len Kakihara sa domnieva, že bol unesený inou mafiou. Krutý, bezcitný vrah sa tak dáva na cestu objasnenia pravdy okolo šéfovho zmiznutia. No čo keď je únosca ešte väčším monštrom? Tak toto bola maximálna šialenosť. To sa ani nedá inak označiť. "Ichi The Killer" je jeden z najbizarnejších "splater" zážitkov s akým som sa stretol. Mučenie, gore, podivínsky poňatý príbeh podaný ešte zvláštnejším spôsobom ma nejeden krát prekvapil natoľko, že som s otvorenou hubou čumel nato, čo "šikmáči" dokážu natočiť, aby šokovali diváka. Presto všetko, nemôžem tvrdiť, že by ma nejak mimoriadne bavil, no zároveň, ani NEbavil. Nechápem, no ani sám pred sebou si to neviem vysvetliť. Nie to ešte užívateľovi ČSFD, ktorého hodnotenie pochopím, nech bude akékoľvek - 65%.(9.8.2014)

• - Film vzniknul na motivy známé mangy Hideo Yamamota. (Divočák)

• - Když Jijii (Shin'ya Tsukamoto) příjde do domu, tak přes otevřené dveře vidí hrát bojovou hru „Tekken“ na konzoli Sony Playstation. (Yoshimitsu)

• - Ač je film gangsterka a pistole je tasená celkem často, padnou zde jen dva výstřely. (Saur.us)