Trick

Horor

USA, 2019, 100 min

• castor

České děti jsou naštěstí dost líné na to, aby každoročně běhaly v „děsivém“ kostýmu a žadonily o bonbóny. Za oceánem to naopak milují a skupinka už odrostlejších fracků na tenhle Halloween jen tak nezapomene. Tichý, hodný a inteligentní hošan totiž v průběhu jedné z her zničehonic hupsne mezi ostatní teenagery a předvede jim své umění s nožem. Evidentně vydlabal hodně dýní, protože mu to s ním docela jde. Zraněného vraha policie chytí, jenže z nemocnice s několika kulkami v těle prchá. Přežil? Chvíli to vypadá, že tu máme dalšího zabijáka s olympijskými schopnostmi, ale v závěru pochopíme, že je to krapet jinak. Jenže v tu dobu už je to tak nějak jedno. Čekatelé na první a další mordy budou sice spokojení, protože jich je skutečně hodně, ovšem jinak není moc důvodů, proč filmu věnovat pozornost. Patrick Lussier (dlouholetý střihač Wese Cravena) už s Krvavým Valentýnem nasekal řadu chyb, přesto nabídl jednohubku pro ty, kteří chtějí vypnout u nejapného pobíhání teenagerů. Tady je to tak nějak slabší. Posbíral pár herců z Vřískotů (Epps, Kennedy) a představil zbytečný slasher o několika rutinních bodnutí nožem, pár milých mordech a pitomém příběhu. Nebavilo!!(25.2.2020)

Americký snímek „Trick“ je docela příjemným slasherem a Patrick Lussier ukázal, že rozhodně ještě umí natočit něco, co nebude vyloženě tragické. Nutno ale říct, že „Trick“ není ani snímkem vyloženě skvělým, prostě je to jen dobrý slasher, který nejede na originální nápady, ale zejména na to, že to je vraždící jízda od začátku do konce. A to vraždící jízda velmi dobře natočená.(8.1.2020)

Vskutku svižný slasher, kde mrtvoly přibývají jako na běžícím pásu. Nůž kmitá a krev stříká. Problém je, že jde o takový organizovaný chaos, kdy se po prvním masakru další podobné opakují vždy po roce. A jelikož se divák nemá jak ztotožnit s některou z postav, je mu vcelku jedno, kdo zemře. Hloupé chování policistů i ostatních postav mě nepřekvapilo, protože pro slasher to bývá typické - chytří se špatně zabíjejí. Ovšem jednu chvíli jsem měl pocit, že některé postavy jsou doslova nesmrtelné, a nemyslím to jako překvapení ohledně vraha.I když jde hlavně o potoky krve, dojde i na dekapitaci, useknuté prsty a střeva ven. Nakonec je to vyvražďovačka, tak co chtít více, že? Na jedno podívání, proč ne. Rozhodně lepší než letošní Haunt nebo loňský Hell Fest.(4.11.2019)

Jasné, zabijak v maske masakruje nevinných teenagerov, debilní policajti doňho môžu strieľať koľko chcú, a aj tak ho nikdy netrafia. A keby doňho vystrieľali aj celý zásobník, aj tak ho nikdy nezabijú. Ďalší pokus o znovuoživenie hádam toho najzbytočnejšieho hororového subžánru tohto storočia - slasheru. A som rád, že ich nie je veľa. V 90. rokoch by som zatlieskal a dostával pri tých vraždách jednu erekciu za druhou, dnes už len mávnem rukou, a ide sa ďalej. Ako spomienka na zašlé časy je to akceptovateľné - akcie je dostatok a počet mŕtvol sa dá počítať na desiatky, tak budem v hodnotení mierny, ináč ma toto nekonečné sekanie vreckovým nožíkom absolútne nebavilo.(19.10.2019)

Tak podle skuhrání místních hororovej plaček se dalo čekat, že to bude dobrý, ale že to bude takovej nářez, to jsem nečekal. Ano, chybí tomu logika, zvlášť když se člověk dozví pointu a poskládá si všechny události zpětně. Ale má to plno kladů, který to vyvažujou. Neuvěřitelný tempo, mraky mrtvých, brutální mordy, zabijáka, co se s ničím nesere a přesně tu maloměstskou atmosféru, jakou mívají slashery z 80. let. Celý je to ve finále větší retro, než jiný filmy, který se o to okatě snaží. Už dlouho mě nic tak nepobavilo. 9/10(29.12.2019)