Trick

Horor

USA, 2019, 100 min

Jasné, zabijak v maske masakruje nevinných teenagerov, debilní policajti doňho môžu strieľať koľko chcú, a aj tak ho nikdy netrafia. A keby doňho vystrieľali aj celý zásobník, aj tak ho nikdy nezabijú. Ďalší pokus o znovuoživenie hádam toho najzbytočnejšieho hororového subžánru tohto storočia - slasheru. A som rád, že ich nie je veľa. V 90. rokoch by som zatlieskal a dostával pri tých vraždách jednu erekciu za druhou, dnes už len mávnem rukou, a ide sa ďalej. Ako spomienka na zašlé časy je to akceptovateľné - akcie je dostatok a počet mŕtvol sa dá počítať na desiatky, tak budem v hodnotení mierny, ináč ma toto nekonečné sekanie vreckovým nožíkom absolútne nebavilo.(19.10.2019)

Americký snímek „Trick“ je docela příjemným slasherem a Patrick Lussier ukázal, že rozhodně ještě umí natočit něco, co nebude vyloženě tragické. Nutno ale říct, že „Trick“ není ani snímkem vyloženě skvělým, prostě je to jen dobrý slasher, který nejede na originální nápady, ale zejména na to, že to je vraždící jízda od začátku do konce. A to vraždící jízda velmi dobře natočená.(8.1.2020)

• ledzepfan

Musím tomu přiznat poměrně svižnou dynamiku a slušný bodycount.... ale jinak se mi v některých chvílích z té scénaristické (nebo možná režijní) blbosti kroutily nehty na palcích u nohou.. Možná by nebylo od věci uspořádat v holywůdu nějakej seminář pro tvůrce horroru a znovu těm telatům jasně vysvětlit kde je ta zdravá míra nelogičnosti/nadsázky/stylizace a kdy se z toho už stává absurdní a neúnosná břečka..(6.11.2019)

Vskutku svižný slasher, kde mrtvoly přibývají jako na běžícím pásu. Nůž kmitá a krev stříká. Problém je, že jde o takový organizovaný chaos, kdy se po prvním masakru další podobné opakují vždy po roce. A jelikož se divák nemá jak ztotožnit s některou z postav, je mu vcelku jedno, kdo zemře. Hloupé chování policistů i ostatních postav mě nepřekvapilo, protože pro slasher to bývá typické - chytří se špatně zabíjejí. Ovšem jednu chvíli jsem měl pocit, že některé postavy jsou doslova nesmrtelné, a nemyslím to jako překvapení ohledně vraha.I když jde hlavně o potoky krve, dojde i na dekapitaci, useknuté prsty a střeva ven. Nakonec je to vyvražďovačka, tak co chtít více, že? Na jedno podívání, proč ne. Rozhodně lepší než letošní Haunt nebo loňský Hell Fest.(4.11.2019)

Patrick Lussier režisér Krvavého Valentýnu si přichystal Halloweenský Slasher, který není špatný, ale kdo má nakoukáno, tak mávne rukou. Hlavní záporák má slušné dovednosti s nožem a oběťi párá víceméně už od 5 minuty filmu, takže o akci a dostatek mrtvol není nouze, jen škoda, že všechny vraždy působí velmi podobně a o nějakém výživném gore nemůže být řeč. Herecky a vizuálně jen průměrné, ale naštěstí film nenudí, takže kdo nemá do čeho večer kopnout a má slashery v oblibě, tak by vyloženě litovat neměl. Letošní Haunt však byl o level výše. 50%(21.10.2019)