Bill Burr: Paper Tiger (TV film)

Stand-up / Komedie

USA / Velká Británie, 2019, 67 min

Mike Binder

Bill Burr

Bill Burr

Nicky Kentish Barnes

Bill Burr trochu jede na autopilota. Ví, co mají jeho fanoušci rádi: cholerické tirády, kritika feministek a social justice warriors. Stále je to místy vtipné, ale ničím nepřekvapí. Čekám na nějaký další klenot jako jsou jeho nejslavnější scénky na youtube: Bill B. on movie racial stereotypes, Arnold Schwarzenegger, plastic surgery. A nic takového tenhle stand up bohužel nenabízí. Nedávný Chappelle mě potěšil víc. Přitom Burr jako mluvčí mi sedí víc než Dave - mám rád jeho hlas i intonaci. . Ovšem materiál je průměrný.(15.9.2019)

Boli časy, kedy bol Bill zárukou že to bude fajn. Dobré myšlienky. Dobre podané vtipy. Trochu nekorektnosti a všetko nakoniec zostalo v takom tom zhluku životných právd, ktorý si každý ako divák odniesol podľa svojich vlastných preferencií. Tu je až prehnane agresívny, ukričaný a v zásade sa aj opakujúci. Čo je trochu škoda. Tešil som sa na to. Z jeho vystúpení zatiaľ najslabšie. Ale vtip s Airbagom zabil.(10.9.2019)

KONEČNE mal niekto gule povedať to, čo si myslím o metoo. However, aj vtipy musia mať logiku a smiať sa na hlúpom vtipe nie je pre mňa - Bill nechápe cultural appropriation (kultúrne privlastňovanie), pričom hneď predtým rozprával ako beloch, ktorý objavil elvisa úmyselne hľadal belocha aby spieval černošskú hudbu. Jeho príklady sú chujoviny, je rozdiel medzi zdieľaním kultúry a kultúrnym privlastňovaním. Podľa jeho logiky, belosi by nemali jesť zemiakové čipsy ani hrať na gitare, keďže ich vynašli černosi (George Crum, Robert F. Flemming Jr.). Černosi vynašli mnohé technológie (Valerie L. Thomas, Thomas Mensah) a stále tvorili hudbu, nemusí to byť buď jedno alebo druhé. Ide o to, že černosi boli často o svoje nápady okrádaní alebo sa nedočkali dostatok uznania PRETOŽE černosi nemali rovnakú slobodu a výsady ako belosi. Ako napr. čo sa týka kovbojov a country, pričom John Ware bol černošský kovboj, ktorý priviedol prvý dobytok do Alberty, a černosi boli taktiež prítomní pri zrode country hudby, no z nejakého dôvodu sa kovboji a country hudba považuje za "belošskú" kultúru. Nech ostane pri feminizme, tá téma mu ide.(10.9.2019)

Bill Burr je záruka kvalitního humoru. Jeho styl zbožňuju a nevzpomínám si, kdy bych se u jeho speciálu hurónsky nezasmál. Tentokrát si vzal na paškál Metoo, první dámu, sex roboty a další. Hlavní je jeho síla popsat nějaký problém tím správný, neortodoxním způsobem, který asi někoho nakrkne, ale já si vážím jeho názoru a vyslovených pravd. Těším se na další speciál.(14.9.2019)

Billa Burra mám hodně rád a vidět jej naživo v Praze byl fantastický zážitek. O to více pak zamrzí, jak slabě tenhle speciál vyznívá nejen v porovnání s těmi předchozími (I'm Sorry You Feel That Way a You People Are All the Same), ale i proti vzpomínkám na pražské vystoupení, se kterým sdílí dost materiálu. Protože to, co mají společné, jsem slyšel v mnohem lepším podání začátkem tohoto roku. A ty nové věci to zdaleka nevynahradí. 6/10(14.9.2019)