Na schovávanou (TV seriál)

Pryatki

Прятки

Схованки

• angličtina

Hide and Seek

Krimi / Drama / Thriller

Ukrajina, 2019, 6 h 40 min (Minutáž: 50 min)

Na schovávanou. Seriál, který nedávno dávali v televizi, ale já nestihla začátek. Docela dost mě to mrzelo, protože upoutávka na další díl byla vždy dobrá. No, spíš hlavně dobře sestříhaná. Problém je v tom, že by materiálu úplně stačilo šest dílů. No, možná čtyři. Protože je tady paradox úplně stejný jako všude jinde. Jsou tam scény, které jsou strašně natahované a pro někoho možná i zbytečně pitvané. Mě by to nevadilo, kdyby to bylo stejné po celou dobu. Potom bych proti počtu dílů nic neměla. Jenže ke konci je všechno jako z rychlíku a já nechápala, proč se zrovna tam nezpomalilo. Ano, dynamika dílů a uvolňování informací je dost nezvládlá. Viz díl s vězením. Potřebujeme volavku. Střih. Volavka je ve vězení. Chápu, že to někoho nemusí zajímat. Ale mě by bavilo, kdyby tam byly třeba dvě minuty navíc. Jednání s úřady, brblání o tom, že jim nechtějí pomoct a jak to potom schválili. Nebo třeba pár vět hovoru po tom ve squatu. Ano, není to nutně třeba, ale vzhledem k tomu, jak pomalu seriál začínal, absence zamrzí. Ano, čekala jsem větší pecku. Nevidět v originále (z filmotéky upc), tak mě to s dabingem evokuje další průměrný seriál z produkce české televize vysílaný v neděli od osmi.(1.11.2020)

V seriálu je styl severské detektivky - pusto, pošmourno, sychravo a šedivo. V prvních dvou dílech je jedna honička a zásahové komando. Vyšetřovatelka je odtažitá a chorobně nezávislá. Typově zajímavá a neobvyklá Jevgenija Gladijová. Ostatní kolegové se vyznačují marností a apatií. Seriál se vyznačuje výbornými filmovými řemesly hlavně kamerou. není zde nic typicky ukrajinského, asi aby se seriál mohl vyvážet kamkoliv.(7.9.2020)

Ukrajinská nostalgia na Švédsko Fínsko Nórsku nôtu. Skutočne ma divák chvíľami pocit, akoby sledoval originál severskú tvorbu. Réžijne veľmi precízne spracované, prvotné epizódy vďaka nastolenému nádychu podivna solídne navnadia. Chvíľu som mal dojem, že tunajšie hodnotenie užívateľov “Pryatki” krivdí, no nakoniec je zrejme absolútne objektívne, lebo ako čas plynul, tak aj samotný nádych akoby sa vo svojej podstate vytrácal. Lepší priemer ..(25.11.2020)

• subic

PRO je rozhodně to, že seriál se tváří jak nějaká severská detektivka, je náležitě potemnělý, nic se neděje za slunného dne. Dokonce i na kriminálce je pořád skoro tma a tam by zrovna být nemusela. Takhle hezky to u nás pořád nikdo neumí, ani Strachův Labyrint nebo Rapl se k tomu neblíží. PROTI: Děj je vážně bláto a fakt docela nuda, ukradené malé děti na Ukrajině, ale i tak mě to emočně vlastně nijak nezasáhlo. Ústřední dvojice vyšetřovatelů je taková prostě nemastná neslaná. 4/10(1.10.2020)

• angel74

Atmosféra hustá tak, že by se dala krájet, ale co naplat, když scénář je jeden velký chaos a napříč seriálem se snad nenajde jediná trochu sympatická postava, se kterou by se divák mohl ztotožnit. Nehledě na to, že k rozuzlení případu se vyšetřovatelé doberou jakoby nic. A o nevěrohodnosti a bezemočnosti chování dopadeného pachatele při konfrontaci s vlastní unesenou dcerou radši ani nemluvím. (45%)(10.11.2020)

• - Na schovávanou je prvním ukrajinským titulem, který už během vývoje zaujal evropské producenty a zúčastnil se marketu MIPTV v Cannes. (Zdroj: Serial Killer)