Kevin Costner je úbohý, netalentovaný herec, ktorý akousi ťažko uveriteľnou náhodou získal v roku 1990 sošku Oscara. Od vtedy ako si zatancoval s vlkmi sa mu podobný úspech nepodarilo zopakovať. Aj keď dostal niekoľko šancí a mal štedrú podporu producentov, tak všetky jeho ďalšie filmy boli vysoko stratové prepadáky. Ukážkovým príkladom toho je postapokalyptický sci-fi snímok "Vodný svet". Mal to byť kino trhák, ale prišlo dosť veľké sklamanie. ***(15.1.2018)

V polovici 90tych rokov sa Kevinovi Costnerovi asi znechutila sláva, a tak sa všemožne začal snažiť potopiť si kariéru (v tomto filme doslova). A robil to dosť epicky. Nakoniec sa mu to okolo roku 2000 aj podarilo a doteraz sa z toho poriadne nedostal. Vodný svet určite nie je taký zlý film, ako sa o ňom hovorí (podobne ako Postman), no je to jednoznačne fail, ktorý minul dobu (cca o 10-20 rokov) a skôr ako výpravné scifi s myšlienkou funguje ako smiešne postapokalyptické béčko - čo ja môžem a aj vo väčších dávkach.(16.6.2012)

I když je tento film celosvětově považován za jakýsi propadák, já osobně si myslím, že to není zase tak špatná myšlenka. Co se týká realizace, není to úplně dotažené, ale přece jen tři hvězdičky si to zaslouží. Je to prostě další druh celosvětové katastrofy a to jak by to tady nejspíš vypadalo, kdyby se něco takového stalo. Body dolů jsou za občas supermanovské výkony Kevina, v podobě nového evolučního druhu. Ačkoli možná proto je tak nelidsky obratný.(4.10.2011)

Rozhodně to není žádná katastrofa, jak se leckde psalo. Kevin Costner do svojí role mořského vandráka skvěle sedne, ani scénář není blbý a obsahuje pár velmi povedených nápadů. Navíc výborná výprava (ještě aby ne, při té ceně ;-), hudba, kamera a vůbec celá technická stránka filmu... Každopádně u mě má film přesně 70% a ráda se na něj někdy podívám znovu.(19.9.2005)

Postapokalyptická scifi, kde zábava a odlehčené dialogy převažují nad vším dramatickým a napínavým. Tohle schéma společně s béčkovitými explozemi a nedůstojnými postavami nepředurčuje film k výraznějšímu úspěchu, nicméně hlavně originální morké prostředí z toho zas tak blbý film nedělá. Costner si s přehledem odpracoval své, podobně jako scenárista, který dokázal film popostrčit "nad hladinu" rozvíjením příběhu zajímavými detaily. Waterworld bych proto neodsuzoval, přestože tomu lehkovážnější pojetí vcelku nahrává. Čisté 4* to zdaleka nejsou.(21.7.2011)

• - Kaskadér Norman Howell dostal po natáčení scény pod vodou dekompresní nemoc a byl odvezen helikoptérou do nemocnice v Honolulu na Havaji. Uzdravil se rychle a za pár dní se vrátil na natáčení. (Cheeker)

• - Kevin Costner na filmu pracoval 157 dní. Šest dní v týdnu. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Designér kostýmů John Bloomfield tvrdí, že jich pro film vzniklo na 2 000. (Zdroj: ČSFD.cz)