poster

Vodní svět

 • USA

  Waterworld

 • Slovensko

  Vodný svet

Sci-Fi / Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 1995, 135 min (Director's cut: 176 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MM_Ramone
  ***

  Kevin Costner je úbohý, netalentovaný herec, ktorý akousi ťažko uveriteľnou náhodou získal v roku 1990 sošku Oscara. Od vtedy ako si zatancoval s vlkmi sa mu podobný úspech nepodarilo zopakovať. Aj keď dostal niekoľko šancí a mal štedrú podporu producentov, tak všetky jeho ďalšie filmy boli vysoko stratové prepadáky. Ukážkovým príkladom toho je postapokalyptický sci-fi snímok "Vodný svet". Mal to byť kino trhák, ale prišlo dosť veľké sklamanie. ***(15.1.2018)

 • Campbell
  ***

  No na film jsem se dost těšil mám slabost pro filmy z 90 let, no ale jak jsem čekal že se budu bavit tak mě film spíše zklamal, čekal jsem že se budu narozdíl od ostatních bavit, no bohužel film se celkem táhne a kecy na lodi mezi Costnerem a tím malým dítětem bych úplně vypustil, takhle vznikl průměrný film který si pustím jednou tak za 3 roky. BTW ten rozpočet mi přišel o dost větší než byl vidět ve filmu.(kam ty prachy zmizli?)(5.5.2011)

 • Kaka
  ****

  Druhá spolupráce Reynolds - Costner nakonec nedostala takového uznání jako ta první (Robin Hood), avšak úplně zlé to zase není. Scénář je nápaditý a vůbec celá idea se zatopením světa je příjemně mysteriózní. Objevování "dryland" je napínavé a mořský vlk Kevin Costner je v této roli naprosto perfektní. Úchvatně natočená akce strhne svojí dravostí a přehledností a celková dynamika filmu je více než dobrá. Ruší snad jen přehnaně výbušné finále s několika typicky hrdinsky trapnými sekvencemi, ale přežít se to dá. Podvodní scéna je fantasticky mrazivá, stejně tak závěrečných pět minut. Snímek který stál 175 milionů dolarů nám sice neukázal nic převratného, avšak jedná se o relativně zajímavý a nápaditý hollywoodský blockbuster, kde jsem nějaké ty úlety ochoten odpustit.(27.5.2006)

 • Fr
  ***

  budoucnost. ledovce na pólech roztály a zaplavily zemi. ti co přežili se přizpůsobili. novému světu. ani ve vodním světě není nic zadarmo. a nejcenějším platidlem je hlína. proto mají všichni zálusk na mapu, kterou má na těle malá holka. je na ni totiž cesta k bájné suchozemi. ichtyus sapiens K.Costner má zajímavý boty (který nemíní vyměnit) a nemá rád lidi. i když hraje strašně, tak, jelikož mám žánr future filmů rád, je se na co koukat. zaujme hlavně dokonale promakanej pohyb na jeho plavidle. některý speciální efekty jsou trošku trapný a taky bych to zkrátil, ale vše drží minimálně na průměru dobrá hudba a hlavně zvuk. ne nadarmo za něj byla nominace na Oscara.(24.6.2006)

 • meave
  **

  Prišlo mi to ako film pre deti. Pripomenulo mi to niečím Dinotopiu. Kostýmy boli preplácané. V takom akútnom nedostatku všetkého, mi prišlo zvláštne, že sa im chcelo toľko venovať „móde“, rovnako ako to, že boli špinaví - pri toľkej vode. Rajčiny boli takou raritou, že sa jedli aj listy /bléé – raz si to skúste/, ale všetci zloduchovia fajčili tabak..v pekne ušúľaných bielučkých cigaretkách. Vedeli do čerstvej rany vložiť sklenné oko, ale nitky sa strapkali. Jednoducho – tento pomerne otrepaný a častý námet, ktorý nie je až taký zlý, zbabrali absolútne poondiate detaily. Napadá mi iba „iniciatívny blbec – horší ako triedny nepriateľ“. Myslím, že v tomto prípade by jednoznačne menej bolo viac. A do toho, ako je možné, že keď je všetko tak hlboko, okrem Everestu trčí aj Fidži a žijú tam kone, ani nebudem riešiť. Scenárista možno rád vsádza dostihy...(9.10.2005)

 • - Kaskadér Norman Howell dostal po natáčení scény pod vodou dekompresní nemoc a byl odvezen helikoptérou do nemocnice v Honolulu na Havaji. Uzdravil se rychle a za pár dní se vrátil na natáčení. (Cheeker)

 • - 6 scénaristů napsalo před začátkem produkce 36 různých verzí scénářů. (Cheeker)

 • - Skutečný tanker Exxon Valdez, který v roce 1989 způsobil jednu z největších ekologických katastrof v historii, byl prodán do šrotu až v roce 2012. Téměř přesně 23 let po havárii. (Stejšn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace