Reklama

Reklama

V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (638)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Námět je určitě působivý a taktéž atmosféra post-apokalyptického vodního světa je sympaticky exotická... Co film zabíjí jsou příšerně laciné repliky, příšerně laciné akční scény a místy velmi laciné triky. Naopak výprava je štědrá a sem tam všechno šlape tak, jak má. Kevin v roli obojživelného váguse celkem prosperuje, jen ten sladkobolně romantický přerod jeho osobnosti patří skutečně někam do kategorie B-. Nebýt rozpočtu, patřil by tam tenhle snímek do posledního mililitru, ale z určitého pohledu je to vlastně docela zajímavý špektákl. Ačkoli je naivní a sláma mu kouká z ploutví. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Vodní svět je jen jeden, ztvárněn, co nejvodnatěji právě v tomto filmu, na kterém spolupracoval i sám Kevin Costner. Namlsal diváky úspěchem Tance s vlky a tak se právě od tohoto filmu čekal další velkofilm, který pokoří ten předešlý. To co z toho vzniklo může někomu přijít k smíchu, ale ty neuvěřitelné atoly a pěkné plavidlo, které Costnerovi vezme během filmu za svoje rozhodně nějaký prachy stát muselo a ne že ne. Na druhou stranu to není špatné, tak jak plno lidí tvrdí a tak jak to v té době nechali jemu s chutí sežrat. Je mi ho líto, protože právě v tomhle filmu špatně rozhodně nehraje Překvapivě jeho postava se mi zdá minimálně zajímavá a díky jeho schopnostem neuvěřitelně komplexní. Akční scény už jsou druhá věc. Na jednu stranu nečekaně působivé a na druhou stranu roztodivně kýčovité a často neuvěřitelně nesmyslné, kulisy prachbídně ubohé a pozadí překvapivě vodnaté. Neuvěřitelnější už je jen fakt, že najít jakoukoliv pevninu je v tomto světě prakticky nemožné. Tento film není tak špatný jak se na první pohled zdá, peněz se do něj nakoplo hodně a možná právě proto ho naše televize vysílá v jednom kuse. I tak je to povedený reprezentant žánru sci-fi a těch opravdu slušných je pomálu, velice pomálu. --- Dovolil jsem někomu, aby odešel dřív, než bitva skončí? ()

Reklama

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Rozhodně to není žádná katastrofa, jak se leckde psalo. Kevin Costner do svojí role mořského vandráka skvěle sedne, ani scénář není blbý a obsahuje pár velmi povedených nápadů. Navíc výborná výprava (ještě aby ne, při té ceně ;-), hudba, kamera a vůbec celá technická stránka filmu... Každopádně u mě má film přesně 70% a ráda se na něj někdy podívám znovu. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Vôbec nie zlé, naopak príjemné exotické dobrodružstvo s vynikajúcim námetom. Keby ho režíroval Steven Spielberg, mohol byť Waterworld nezabudnuteľným príspevkom do žánru. Ale i tak, napriek krčovitej poslednej tretine, je to stále bombasticky výpravná a celkom inteligentná hollywoodska zábavka, ktorú si na rozdieľ od mnohých iných môžem púšťať znovu a znovu a nikdy nenudí, ani neurazí. A Kevin Costner v nej sedí dokonale! ()

Lima 

všechny recenze uživatele

První dvě třetiny jsou jednoduše skvělé a být takový i celý film, neváhám sáhnout po nejvyšším hodnocení. Jenže ten nepovedený závěr s "vysvobozovací" scénou z tankeru dobrý dojem z filmu naprosto kazí. Moc špatná je scéna, kdy se Costner probíjí tankerem a následně ho zapálí a to co následuje, včetně scény s bunjee-jumpingem, při které dostávám záchvaty smíchu. A nutno přiznat, že těžce přehrávající Denis Hopper není příliš šťastná volba. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (37)

  • Kevin Costner do filmu investoval vlastních 22 milionů amerických dolarů. (Cheeker)
  • Během produkce se film kvůli vysokému rozpočtu dostal do finančních problémů, díky čemuž se stal nejdražším filmem, který byl do té doby natočen. Při rozpočtu 175 milionů amerických dolarů vydělal film jen v USA 88 milionů. Ač byl zpočátku považovaný za jeden z největších propadáků, byl v zámoří nečekaně úspěšný. Celkově film vydělal 255 milionů amerických dolarů. (Ded@M@tes)
  • Město pod vodou je digitálně upravený Denver. (Cheeker)

Související novinky

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (více)

Reklama

Reklama