Vodní svět

Waterworld

Vodný svet

Waterworld

Sci-Fi / Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 1995, 135 min (Director's cut: 176 min)

Velký dobrodružství s Kevinem Costnerem a výborným prostředí kulis a se skvělou výpravou v doprovodu hudební složkou J. N. Howarda. Rozšířená verze je silnější oříšek a Reynolds s Costnerem mohou být spokojeni. Film zůstal v paměti a zanechal slušný ohlas. Costner je velmi zajímavá postava ve vodním světě. První polovina filmu je na vyšší hodnocení.(7.2.2012)

No na film jsem se dost těšil mám slabost pro filmy z 90 let, no ale jak jsem čekal že se budu bavit tak mě film spíše zklamal, čekal jsem že se budu narozdíl od ostatních bavit, no bohužel film se celkem táhne a kecy na lodi mezi Costnerem a tím malým dítětem bych úplně vypustil, takhle vznikl průměrný film který si pustím jednou tak za 3 roky. BTW ten rozpočet mi přišel o dost větší než byl vidět ve filmu.(kam ty prachy zmizli?)(5.5.2011)

"Je mi tu divně. Nehoupe se to." Že by zemská nemoc? Já mám tedy vodu rád, ale nesmí se to houpat příliš dlouho. Tady se to houpalo, takže se hledal konec vody. Tomu se dá fandit, i když pevnina je možná výmysl. Mě tedy bavilo zejména to, že vše rezavé bylo řádně zpřevodované, takže to jezdilo, plavalo i létalo. Jinak to samozřejmě byla blbost, o čemž svědčí charakteristika hlavního (ne)hrdiny: "umí se schovat ve stínu poledního slunce". Já jsem se i tak bavil, ale abych se přiznal, tak mi ti "normální" lidé nepřipadali o moc lepší než Čmoudi. Samozřejmě kromě Helen, jejíž nahoty si vážím a jejíž nabídku bych rozhodně neodmítl, i když by nebyla zcela upřímná. Každý zkrátka má nějakou tu chybku a já nejsem charakterní mutant.(29.3.2019)

Možná se jedná o patetický a béčkový blockbuster, avšak díky svým jiným nezpochybnitelným vlastnostem, mezi které patří dynamika děje, velkolepost a několik mysteriozně působivých scenérií, mu bez problému tyto nedostatky odpouštím. Akce je přiměřeně rvavá a hlavně přehledná. Kev Costnerů je ve své roli Námořníka neodolatelný a divák se díky jeho vynálezům snaží seznámit s jeho charakterem a minulostí. Zdatným sekundantem je v tomto případě hláškující Dennis Hopper, jehož sarkastická mluva spolu s originálním designem mají hlavní podíl na skvělém zážitku. Oblíbený kousek mého dětství, jehož pravidelnou projekci nezanedbávám. Víš, myslel jsem si, že seš hlupák, ale špatně jsem tě odhadl. Ty jsi naprosto mimořádný imbecil!(1.11.2009)

„Beriem aj tie police.“ Vodný svet je v poradí štvrtým (a po vzájomných nezhodách na veľmi dlhú dobu aj posledným) spoločným projektom dvoch namyslených Kevinov, Reynoldsa a Costnera (po Fandango, Robinovi Hoodovi a Rapa Nui). Hoci má povesť monštruózneho prepadáku, jednak to v skutočnosti nie je príliš veľká pravda (tým ozajstným megaprúserom bol až Kevinov o dva roky mladší post-apokalyptický Posol budúcnosti) a jednak ide o celkom dobrý, hoci dosť dlhý film. Ďalšími zápormi sú tradične príšerný Dennis Hopper, čudný mix drsných a komediálnych scén, nepresvedčivý románik medzi drsňákom a kráskou a viacero dosť nudných scén, kedy sa čas vlečie a nevie sa dovliecť. Naopak pozitívne vnímam inak celkom fajn kasting (okrem permanentne podráždeného Costnera je OK i Jeanne Tripplehorn, Michael Jeter alebo Tina Majorino), parádnu morskú výpravu, skvelé dekorácie (pozliepané z toho, čo zostalo zo sveta "predtým") a dominanty ako umelý atol a tanker. Bizarné je, že v oboch Costnerových apokalypsách je vedľajšími postavami žiadaný o darovanie svojho dokonalého semena. Tomu poviem meganarcizmus, Kevin. Kino Považan NMnV 1995(3.11.2004)

• - Kevin Costner na filmu pracoval 157 dní. Šest dní v týdnu. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Režisér filmu Kevin Reynolds a herec Kevin Costner sa počas nakrúcania škaredo pohádali. Po skončení natáčania Reynolds povedal: „Costner by mal účinkovať len vo filmoch, ktoré režíruje. Tým pádom by pracoval so svojím obľúbeným režisérom a hercom.“ (classic)

• - Město pod vodou je digitálně upravený Denver. (Cheeker)