Dublin Murders (TV seriál)

Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie, 2019, 7 h 39 min (Minutáž: 56–58 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (7)

Zaujímavý seriál, ktorý určite nadchne všetkých milovníkov krimi. Vcelku neznáme herecké tváre, slušné herecké výkony a hlavne spokojnosť, že aj Briti vedia točiť naozaj dobre. Škoda, že v poslednej dobe sa roztrhlo vrece s otvoreným koncom. Nemala som zo seriálu pocit, že by chcel prejsť do druhej série, alebo je to len zámer tvorcov? Príde mi nefér, že sme sa nemali šancu dozvedieť viac o postave Cassie Maddox. Taktiež mi v závere neuniklo to romantické klišé od Roba Reillyho, ktoré sa do záverečných scén absolútne nehodilo. Aj napriek niektorým nepochopiteľným scénam si zaslúži tento seriál dobré hodnotenie(13.11.2019)

Hodinové díly jsou overkill, slušely by tomu kratší. Krom toho je to série, co stojí za shlédnutí, i když v půlce jsem se musel trochu přemáhat. Charakter development někdy fokin pokulhává, a vedlejší linka je trochu mimo, takže tu chybí lepší konzistence. Hlavní cápek má trochu moc výkyvy nálad.(17.2.2020)

Uz som sa vyjadril k jednotlivym castiam, tak iba zhrniem. Neokukane a zaujimavo natocene temne krimi, kde vynikajuco graduje napatie, odhaluju sa motivy a hustne atmosfera. Postavy, ich pohnutky a zakutia mysle, ci prelinanie drsnej minulosti a kriminalneho pripadu v sucasnosti, vylucuju akykolvek dojem plochosti, ci divackeho nezaujmu. Vyrusilo ma len par drobnosti a nedorozpravanych linii v poslednych cca 2och dieloch, ale inak nemam absolutne co vytknut. Niektore diely su na jasne pathviezdie. Osviezujuce krimi z Britanie. Vrelo odporucam ukradnut si par hodin pohody a skuknut tuto slusnu zalezitost. 80%(23.11.2019)

Its not a sasquatch! Its not a sasquatch!(17.2.2020)

V porovnání s britskými a severskými detektivkami slušný průměr, v porovnání s americkými stále nadprůměr. Za mě osobně jednotlivé díly zbytečně dlouhé. Děj byl chvílemi lehce nepřehledný a např linie s Lexie a celou story kolem Cassie by si zasloužila samostatnou serii. Takhle to bylo jenom takové šup šup na třech dílech na konci. Trochu mě zklamal závěr s odkazem na nějaké "magické" lesní síly. Kdyby se to udrželo v rámci klasické detektivky a ne zase v bubákově bylo by to jen k dobru (knihu jsem nečetla takže pokud je to dle toho tak budiž autorům odpuštěno).(25.11.2019)

Napínavé, velmi dobře zahrané, prostě dobrý britský krimiseriál, který určitě stojí za vidění. Možná bych pouze vytkla skutečnost, že ne vše z minulosti bylo zcela objasněno, nicméně pokud by vznikla další série, předpokládám, že by chybějící střípky doplnila. Určitě bych se na ni ráda podívala.(10.1.2020)

• Skeksis

Snažila som sa, snažila..., pre pekné írske prostredie... a pre pozitívne komentáre. Nuž, neviem, prečo sa v poslednom čase vytasili pred moje červené oči seriály a filmy charakteru mysteriózne krimi. Jediné mysteriózne krimi, kroré mám rada, je Osvietenie (od Kinga, rež. Stanley Kubrick), ktoré podľa môjho mienenia prevyšuje knihu (aj keď to väčšinou býva opačne). Všetky tie mysteriózne sračky typu: Castle Rock, IT, Ouisider, či čo... Vždy sa teším na nejakú racionálnu pointu, ale vždy tam vyskočí nejaký vyšľahaný ťaman, alebo bezprízorná kača, ktorí mi potvrdia vopred skazený dej, ktorý nevychádza z reality. Nemám rada ani Stephena Kinga, ani jeho stupidity. Tento seriál má veľa textu, ktorý nič nehovorí (počula som iba samé bla bla bla bla bla...) možno preto, že veľmi nerozumiem britskej/írskej angličtine, ale aj tak. Vkuse tam iba melú, a málo sa deje. Ovce, kozy a trávička mi môžu byť ukradnuté. V slovenskom lese vám nájdem mŕtvol koľko chcete.(22.1.2020)