Dublin Murders (TV seriál)

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

Velká Británie, 2019, 7 h 39 min (Minutáž: 56–58 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (14)

Hodinové díly jsou overkill, slušely by tomu kratší. Krom toho je to série, co stojí za shlédnutí, i když v půlce jsem se musel trochu přemáhat. Charakter development někdy fokin pokulhává, a vedlejší linka je trochu mimo, takže tu chybí lepší konzistence. Hlavní cápek má trochu moc výkyvy nálad.(17.2.2020)

Dublin, 2006. Uprostred temného lesa, je medzi korunami stromov objavené telo 13 ročnej dievčiny, ktoré je položené na veľkom náhrobnom kameni, pripomínajúceho oltár. Samotné, podivné úmrtie vyvolá ešte väčšie obavy v momente, keď vyjdú na javo informácie, že na totožnom mieste sa pred viac ako 20 rokmi stratili dve malé deti, ktoré sa nevrátili z vychádzky. Prípadu sa ujíma detektívka Cassie Maddox a jej partner Rob Reilly, ktorý sa bude musieť obhliadnuť do dávnej minulosti, aby vyriešil tento ohavný prípad z prítomnosti. Britská krimi, odohrávajúca sa v dvoch dejových líniách, postavená na tom, na čom takmer vždy, a teda kvalitnej “konverzácii”. Budete musieť sledovať pozorne, aby Vám neušla niť, lebo aj keď je samotný príbeh podaný zrozumiteľne, jeho postupné rozmotávanie si vyžaduje koncentráciu. Ja osobne mám takéto seriáli rád, a tak som viac menej spokojný, pričom som bol viac do okamihu, kým ma nezačala iritovať tá absolútne zbytočná “odbočka” v podobe ďalšieho prípadu, ktorý sa akoby odohrával “v pozadí” toho hlavného, čo samotný seriál úplne zbytočne natiahlo o ďalšie dve hodiny v podobe 6, 7 epizódy. Doslova musím povedať, že je to nesmierne vydarený “rušivý” element, vďaka čomu sa “Dublin Murders” v určitých okamihoch stal nie len záležitosťou, ktorá nudí viac, akoby bolo zapotreby, no ešte je aj krimi projektom s patričnou dávkou hlúpoty, ktorá vedome zabíja bunky v zdravom rozume. Toto fakt nebolo zapotreby, a tak sa ani nečudujem tej kritike podaktorých užívateľov. Malo to byť príbehovo jednoliate s jasným zámerom a cieľom, nie bojovať na viacerých “frontoch”, akoby chceli tvorcovia ukázať: “pozrite akí vieme byť originálni”. Strašne som nasratý. Toto fakt nebolo zapotreby, nakoľko Ja nevidím žiadne príbehové opodstatnenie, no skôr podraz na diváka.(7.4.2021)

Toľko kvalitných podpásoviek, ako v záverečnej epizode, som ešte snád pokope ani nevidel.(25.4.2020)

• DwayneJohnson

Naprosto dlouhý a přepálený seriál. Teď nadávám sám sobě, že jsem neposlechl svůj vnitřní instinkt a celých těch osm dílů absolvoval. První půlka celkem ok, druhá však rozvleklá a k uzoufaní nudná, se spoustou dějových odboček, které mě nechaly v naprostém klidu. Pak přijde poslední díl, šokující odhalení vraha a konec, nekonec. Chválím jen neokoukanou hlavní dvojkou, jinak nic, co by stálo za připomenutí. Velká škoda(24.7.2020)

Krásná práce se zvukem a kamerou, která dokonale kreslí tu irskou deštivou depresi. Bod navíc za pár vynikajících dialogů, bod mínus za zbytečné rozvíjení vedlejších dějových linek.(21.5.2020)

You lied! / It's what I do. Zločin ve městě je přirozený důsledek. Zločin na venkově je zlo, které vyvěrá z nitra, nebo z přírody - a je od Ďábla. Krajina Ostrova Sv. Patrika značně potemněla. Dublinské vraždy se příliš neliší od žánrového druhu, tolik rozšířeného v poslední dekádě: Temnotu zločinu neprosvěcuje nic, ani čistý štít jinak velmi schopných vyšetřovatelů, kteří musí zápasit na dvou frontách - se zločinci, mnohdy nevinnějšími než jsou oni sami, a se sebou samými. Nebýt několika chyb, mohlo to být podstatně lepší. Hlavní spatřuji v rozhodnutí zpracovat dva případy paralelně v jediné sérii (The Likeness a In The Woods, původně šlo o dva knižní tituly), která sérii nečiní sofistikovanější a víc cool, což byl zřejmě záměr, ale zbytečně jej košatí a činí příběh s ohledem na množství podivných náhod, v nichž si zjevně autorka románové předlohy Tana French libuje jako v prostředku stavby příběhu, značně nevěrohodným. Postavy vyšetřovatelů s tvářemi Killiana Scotta resp. Sarah Greene. Zapomnětlivý a Rozpolcená, by mohly být zajímavější, kdyby jejich autorka dokázala se zajímavostí rozumně šetřit. See you tonight? / Can't. I have a body...(11.11.2020)

Uz som sa vyjadril k jednotlivym castiam, tak iba zhrniem. Neokukane a zaujimavo natocene temne krimi, kde vynikajuco graduje napatie, odhaluju sa motivy a hustne atmosfera. Postavy, ich pohnutky a zakutia mysle, ci prelinanie drsnej minulosti a kriminalneho pripadu v sucasnosti, vylucuju akykolvek dojem plochosti, ci divackeho nezaujmu. Vyrusilo ma len par drobnosti a nedorozpravanych linii v poslednych cca 2och dieloch, ale inak nemam absolutne co vytknut. Niektore diely su na jasne pathviezdie. Osviezujuce krimi z Britanie. Vrelo odporucam ukradnut si par hodin pohody a skuknut tuto slusnu zalezitost. 80%(23.11.2019)

• Skeksis

Snažila som sa, snažila..., pre pekné írske prostredie... a pre pozitívne komentáre. Nuž, neviem, prečo sa v poslednom čase vytasili pred moje červené oči seriály a filmy charakteru mysteriózne krimi. Jediné mysteriózne krimi, kroré mám rada, je Osvietenie (od Kinga, rež. Stanley Kubrick), ktoré podľa môjho mienenia prevyšuje knihu (aj keď to väčšinou býva opačne). Všetky tie mysteriózne sračky typu: Castle Rock, IT, Ouisider, či čo... Vždy sa teším na nejakú racionálnu pointu, ale vždy tam vyskočí nejaký vyšľahaný ťaman, alebo bezprízorná kača, ktorí mi potvrdia vopred skazený dej, ktorý nevychádza z reality. Nemám rada ani Stephena Kinga, ani jeho stupidity. Tento seriál má veľa textu, ktorý nič nehovorí (počula som iba samé bla bla bla bla bla...) možno preto, že veľmi nerozumiem britskej/írskej angličtine, ale aj tak. Vkuse tam iba melú, a málo sa deje. Ovce, kozy a trávička mi môžu byť ukradnuté. V slovenskom lese vám nájdem mŕtvol koľko chcete.(22.1.2020)

Zaujímavý seriál, ktorý určite nadchne všetkých milovníkov krimi. Vcelku neznáme herecké tváre, slušné herecké výkony a hlavne spokojnosť, že aj Briti vedia točiť naozaj dobre. Škoda, že v poslednej dobe sa roztrhlo vrece s otvoreným koncom. Nemala som zo seriálu pocit, že by chcel prejsť do druhej série, alebo je to len zámer tvorcov? Príde mi nefér, že sme sa nemali šancu dozvedieť viac o postave Cassie Maddox. Taktiež mi v závere neuniklo to romantické klišé od Roba Reillyho, ktoré sa do záverečných scén absolútne nehodilo. Aj napriek niektorým nepochopiteľným scénam si zaslúži tento seriál dobré hodnotenie(13.11.2019)

Its not a sasquatch! Its not a sasquatch!(17.2.2020)

6/10(20.10.2020)

Pomalu plynoucí, ale ne ke škodě, spíše "mystery". Mistrně provedeno a předvedeno. Už se dlouho nestalo, že jsem měl sem/tam husí kůži za krkem. Možná v tom hraje i značnou roli to, že bylo viděno na plátně cca 3 x1,6 m a v DD 5.1.(22.10.2020)

V porovnání s britskými a severskými detektivkami slušný průměr, v porovnání s americkými stále nadprůměr. Za mě osobně jednotlivé díly zbytečně dlouhé. Děj byl chvílemi lehce nepřehledný a např linie s Lexie a celou story kolem Cassie by si zasloužila samostatnou serii. Takhle to bylo jenom takové šup šup na třech dílech na konci. Trochu mě zklamal závěr s odkazem na nějaké "magické" lesní síly. Kdyby se to udrželo v rámci klasické detektivky a ne zase v bubákově bylo by to jen k dobru (knihu jsem nečetla takže pokud je to dle toho tak budiž autorům odpuštěno).(25.11.2019)

Napínavé, velmi dobře zahrané, prostě dobrý britský krimiseriál, který určitě stojí za vidění. Možná bych pouze vytkla skutečnost, že ne vše z minulosti bylo zcela objasněno, nicméně pokud by vznikla další série, předpokládám, že by chybějící střípky doplnila. Určitě bych se na ni ráda podívala.(10.1.2020)