Zazní první výstřel. Mezi svištícími kulkami si bratři na okamžik pohlédnou do očí a vzpomenou si. Bolest zrady vyvolá citlivé vzpomínky i u Sarah. (Netflix)

mm13

Zlomová epizóda, po ktorej som z pozície diváka po emočnej stránke naplno zapojený do ďalšieho vývoja udalostí. Typizované figúrky sa zrazu stali plnohodnotnými postavami, o ktorých osud sa budem odteraz až do finále naplno zaujímať a obávať. A platí to asi pre všetkých; bez rozdielu veku, pohlavia, sexuálnej orientácie či "zamestnania"... a platí to rovnako pre tých na hlavnej scéne aj tých na menších javiskách, pretože, ako sme sa práve presvedčili, aj zdanlivo marginálne udalosti napohľad drobného či žiadneho významu, môžu spustiť nevídanú lavínu zvratov a vybuchnúť do fatálnych konfrontácií... o to fatálnejších, že postrádajú aktérov, ktorí by spadali do vyhranených kategórií. Skvele načasované, pohrávam sa z myšlienkou, že si druhú polovicu tejto mini série odložím na víkend a dám na jeden záťah. Tých pár dní to v sebe vlastne ochotne a rád nechám doznievať. ()

warrenur

Prvych par minut je venovany drsnej prestrelke v Londyne, ku ktorej sa schylovalo v predoslom dieli. Avsak drsny prestrih nas vracia do Tokya mesiace pred Juto-vym "zmiznutim" a nasleduje jeho "labutia piesen" a romanca z Japonska. Tato zakratko prerastie v spinave povolanie vykonavatela rodiny Fukuhara. Po prestrihu sme naspat v Londyne v casti "krysa". Tentokrat nahliadame do zivota mladej policajtke/skolitelke s irskym prizvukom. Do vztahu s kolegom Ian-om, ktory bol "vdaka" jej obvineniu uvazneny. Nikto by si neprial mat na obrazovke svojho notebooku vyskrabanu prezyvku od kolegov, ktora sa dostala jej. Avsak sama vidi dosledky svojho rozhodnutia. Holt, niekedy treba proti svinstvu bojovat "svinskymi" metodami. Na poslednych par minut sa vraciame do Tokya, po tom, co sa Yuto dozveda od milej najradostnejsiu spravu. Nasledujuci plot si vsetci iste uz domysleli. Velmi slusne a zrezirovana "dosvetlujuca" cast. Prepad vo fukuharovej vile sice moc logiky nepobral (tolko ran v kolte), a tak som prizmuril oci. A opat uzasne vygradovany a hudobne podfarbeny zaver s policajtkou filozofujucou o efekte motylych kridel. Vyzeralo to na stvorhviezdie, ale ten paradny zaver to este trosku podvihol. Preto subjektivnych pat za doposial najlepsi diel. ;) ()