Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

Tokijská mafie je na prahu války a rodina vyšle jednoho právníka do Londýna najít bratra, který je nájemný vrah. Ale najít někoho, komu se dá důvěřovat, bude ještě těžší. (Netflix)

Recenze (16)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Zmes britskej kriminálky, jakuzáckeho krváku a vzťahovej drámy je prekvapivo súrodá, atmosférická, dobre napísaná, kvalitne natočená. Sem-tam sa to trochu tiahne, ale stojí to hlavne na skvele vykreslených a väčšinou veľmi sympatických postavách (dokáže Kelly MacDonald s tým jej meriďáckym prízvukom vôbec hrať nesympatickú postavu?). Divákovi dokonca záleží aj na tom sfetovanom teplom prostitútovi, a to už je kus scenáristického a hereckého kumštu. A ešte jedna dôležitá vec: je to vtipné. Najmä zábavný zvrat v záverečnej časti ma nadchol. ()

mm13 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po štvrtej epizóde, ktorá sa tvárila, že si táto miniséria po štandardnej rozohrávke našliapne do oveľa nepredvídateľnejších vôd, sa to celé vrátilo tam, kde začalo: ku neškodnému mixu anglickej kriminálky a japonskej mafiánskej drámy, plnému klišé vo filmovom nazeraní na oba tieto svety, bez vlastných postrehov, avšak mixu, ktorému sa podarilo vyrozprávať nijak objavný príbeh dostatočne pútavo na to, aby divák skoro osem hodín vynaloženého času neľutoval, možno sa ku niektorým momentom ešte nejaký deň-dva vrátil v letmých myšlienkach, ale aby sa tešil, že si to zajtra alebo o desať rokov zopakuje, tak to ani náhodou. Raz a dosť. ()

Reklama

Philcze 

všechny recenze uživatele

Hrozivej mess. Co začíná jako slibný jakuza drama o cti a vykoupení, se po dvou dílech láme v poměrně nahořklou limonádu, kde se vyskytuje mnoho prvků moderní "quality TV" podle šablony (nečekaná a nepravděpodobná romance, LGBT romance naprosto do počtu bez většího propojení na příběh, drogová závislost). Ta klíčová dualita mezi dvěma bratry, spravedlností a zločinem, Británií a Japonskem, tomu nakonec láme vaz na mnohem víc frontách, než tvůrci zamýšleli. Vychází z toho dost schizofrenní mix japonskýho kriminálního dramatu a ritchieovský černý komedie, kde relativně přízemní příběh postupně vykvétá do dost absurdních výšin (Kenzovo zapojení do války gangů, únos mrněte z jakuzáckého sídla, závěrečná scéna na střeše). Od úplný ztráty času to svépomocí zachraňuje fenomenální Rodney, hutná a zábavná postava, kterou podává Will Sharpe tak labužnicky, až jí budete přát vlastní show. Jinak prototyp snadno sledovatelný show na Netflixu, která vás zaháčkuje ještě předtím, než stihnete zrušit autoplay, abyste si po osmi hodinách uvědomili, že to nestálo za to. ()

jedna_vrana 

všechny recenze uživatele

Boj japonskej jakuzy, ktorý sa striedavo odohráva v Japonsku a v Londýne. Príbeh plný rôznych vzťahových presmyčiek. Zmes dobrého, veľmi dobrého a priemerného deja. Miestami napínavé, miestami neuveriteľné. Postavy, ktoré sú nesympatické, ale niektoré si pravdepodobne obľúbite. Polovica dôveryhodného deja a zbytok len vata. Vynikajúci akt „tanca na streche“, ktorý bol najlepším momentom celého príbehu. ()

Mitin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Giri/Haji je unikátní seriál v tom, jakou škálu zábavy nám nabídne. Ocitáme se v prostředí Japonska a Londýna a tvůrci udělali skvělou práci ve vykreslení rozdílů a podob dvou kultur. Seriál střídá styly a žánry jak ponožky, proto se chvíli nemilosrdně vraždí jak v Counter Striku, probíhá válka Yakuzi, další chvíli se vžíváme do emocí a životů hlavních postav. Zřídka se zase odlehčí atmosféra trochou humoru. První polovina série je více dynamická a druhá se mnohem více ponořuje do emocí a plot twistů. Herecké výkony jsou kvalitní, ale nejvíc mě dostávat Charlie Creed-Miles. Velice povedený seriál v mnoha ohledech! ()

Galerie (46)

Reklama

Reklama