Nejhorší věcí, kterou Jack Hammond (Charlie Sheen) dosud v životě udělal, bylo podvádění u zkoušky z historie a nyní je štvancem na útěku. Neprávem obviněn z bankovní loupeže uniká v ukradeném voze směrem k mexické hranici. Náhoda mu přivede do cesty rukojmí - dceru bohatého průmyslníka. Od té chvíle Jacka nepronásleduje pouze policie, ale senzacechtiví novinářští supi, kteří se snaží vytlouct ze situace co nejvíc. Exkluzivní reportáž a záběry v přímém přenosu dostávají přednost před večerními zprávami a z běžného případu se tak stává bombastická událost pro masmédia. (Intersonic)

tron

„Začína v tom byť veľa násilia.“ Bay je handra. Charlie Sheen, ktorý si SENZAČNÝ ÚNOS produkoval, hodinu a pol šliape na plyn, za chrbtom policajná kolóna, vpredu zátarasy, z dodávok vykukujú jednotky S.W.A.T., nad hlavou helikoptéra, za volantom sex, obsah žalúdka na stieračoch, mŕtvoly ako brzdenie prenasledovateľa a veľa ďalších veselých vecí. Neprekáža, že herecké obsadenie je slabé až nevýrazné, Sheen ide naplno v každej scéne a úplne to stačí. Vtipné, svižné, svieže a dokonca pôvabné. ()

choze

Velmi nenáročný komediální chase movie inspirující se a utahující si z amerických televizních fenoménů policejních stíhání v přímém přenosu a policejních reality show. V souladu s originálním názvem po úvodních pěti minutách v obchodě začíná honička, která se zastaví až pět minut před koncem - na chvilku. Přesto to není moc akční, jen občas se vzduchem prolétne nějaké to auto (dodávku rozsévající po dálnici mrtvoly si později půjčil Michael Bay do druhých MIZERů) a ani tak vtipné, jak by chtělo, on scénář vůbec působí jako spíchnutý za jedno odpoledne. Jinak ve vedlejších roličkách se tu kromě Claudie Christian a Caryho Elwese mihnou i dva členové Red Hot Chilli Peppers jako vypatlanci z mini monstr trucku, kteří zkusí hrdiny zastavit. Charlie Sheen natočil ve stejném roce i NEBEZPEČNÉ PÁDY a popravdě dál už jeho filmová kariéra jen uvadala. Jo a vydržte do konce závěrečných titulků. Jedna hvězda navíc z nostalgie. ()

genetique

Z podobného deja by viac už nevyťažili ani filmoví mágovia a tak som rád, že to ostalo pri takejto nenáročnej, svižnej, milej, dobrodružnej a miestami aj naozaj usmievavej oddychovke. Ústrednej dvojici to na pľaci klapalo a ja som nechcel nič viac len na nič sa nehrajúci záver, ktorého pridrblosť som si nemohol viac ani predstaviť. Ale také to už býva. 60%. ()

pepo

mať to lepšieho režiséra mohla to byť vynikajúca akčná komédia.takto je to len priemer.aj keď celkom príjemny ()

Fiftis

Celkom vydarená komédia a road movie so sexi Kristy Swanson a vtedy ešte dobrým a drogami nezničeným Charlie Sheenom. Už začiatok zaujme, kedy sa dej odohráva v obchodíku pri čerpacej stanici. Snímka Adama Rifkina The Chase je ďalšou variáciou na príbehový typ road movie, rozširujúci tentoraz obvyklú záverečnú naháňačku do priestoru celovečerného filmu. Tvorcovia proti sebe stavajú vonkajšiu akciu (prenasledovanie, búračky, prestrelky) a dramatickú situáciou vnútri auta utečencov. Obaja protagonisti sa počas krátkej cesty zmenia - neistý Jack sa síce v očiach verejnosti stane nebezpečným zločincom, v skutočnosti však nadobudne sebaistoty a nájde lásku. Natalie zase spozná, čo má v živote skutočne cenu. Zaujímavý námet sa v rukách málo nápaditého režiséra zmenil v zaujímavú prehliadku, ktorej pomôžu aj obsiahle naháňačky. Charlie Sheen a Kristy Swansonová dokázali vierohodne zvládnuť psychologicky zložitú premenu svojich postáv. ()

klerik

Hlavne spomienková záležitosť. O erotickej scéne v aute sme sa s kamošmi bavili ešte týždeň. To bolo na základke. To sú spomienky :) Ale aj bez spomienkového zaťaženia je to zábava. Tie mŕtvoly musia dostať každého... ()

dopitak

Povedená akční parodie s hodně horkou sexy rukojmí. Není to intelektuální vrchol kinematografie, ale je to veselé, rychlé a hlavně akce se rozjíždí hned po pár vteřinách od úvodních titulků. ()

Chrustyn

Čekal jsem nenáročnou, zábavnou pohodovku a dostal jen nenáročnou nudu. Nevýrazný (herecky i režijně) snímek, který se prakticky celý odehrává v uzavřeném prostoru vozu je závislý hlavně na hercích a že mi Sheen nikdy nevadil, tak tady je nudný až hanba. ()

Dale

Tuctový príbeh, totálne B-čkový vizuál, hrozní herci - hlavne posádka policajného auta s ľuďmi z televízie je des, tých to chcelo úplne vystrihnúť. Na svoje si neprídu ani fanúškovia rýchlej jazdy. Síce tam niekoľkokrát zaznie, ako rýchlo Sheen ide, ale v záberoch z auta sa dá odhadnúť, že idú tak 40-50 km/h podľa pozadia. Veď si vrámci toho stihnú únosca a jeho obeť pokecať, hľadieť z očí do očí a dokonca aj zasexovať. Proste po každej stránke zúfalo podpriemerné. ()

corpsy

Kvalitná akčná jednohubka, pri ktorej i budete užívať dobrých akčných pasáži a ( výzorom ) dokonalú Kristy Swanson. ()

Trevor

Jeden z najlepších filmov, ktoré som kedy videl...keď som mal 12 rokov. Naozaj ma v čase, keď sme si po filmové novinky chodili do videopožičovne s občianskym preukazom staršieho súrodenca tento film celkom bavil. Zhovievavejšie hodnotenie skôr z nostalgie, teraz by to bolo o čosi horšie, ale na film som si spomenul ihneď po jeho názve, takže v pamäti ostal zapísaný veľmi dobre. ()

peto12

Táto komédia ma zaujala tým, že hneď na začiatku unesie Jack Hammond Nataliu Vossovú, dcéru Daltona Vossa. Najviac som so smial na tom, jak ju uniesol pomocou čokolády, celú cestu ho prenasledovali policajti a koniec nemal chybu, že sa nakoniec do seba zamilovali. ()

Juto

Tento film sa neberie príliš vážne a je satirou vtedajších médií, popkultúry a americkej spoločnosti. 6/10 ()

TO

Budete-li mít chuť zažít napínavou akci a zároveň se pobavit, je tady divoký Senzační únos právě pro vás. ()

dANo

Zopár vydarených vtipných scén z toho ešte dobrý film nemohlo spraviť... škoda, lebo obsadenie ako aj scenár boli vcelku fajn. ()

wosho

Absolutní průměr americké komerční tvorby. Film je po technické stránce zvládnut skvěle. A ten zbytek (režie, scénář, herci)? Co by kdo chtěl po Američanech? Senzační únos je ideálním filmem pro nudné odpoledne, který dokáže pobavit a za pár dní na něj zapomenete. ()