Senzační únos

The Chase

Senzačný únos

Akční / Komedie / Romantický

USA, 1994, 94 min

Tenhle film jsem v roce 1995 viděl asi třikrát a děsně se mi to líbilo. Teď po čtrnácti letech jsem to zhlídnul znova a musím říct, že je to hrozná volovina. Zápletka přihlouplá, akce chaotická a dialogy tak neskutečně primitivní, že by se hodily snad jen do českej telenovely. Ale přes to všechno je to pro mě nostaligická vzpomínka na dobu, kdy sem byl malej a blbej a všechno bylo tak nějak jednodušší.(5.4.2009)

Ze začátku to není moc zábavný, téměr celou dobu jsem chtěl dát jen dvě hvězdy, protože to byla opravdu nuda, ale jak se dvojice blížila Mexiku, trochu se to zlepšilo (počínaje tou výbornou scénou sexu za volantem). Kristy Swanson byla tehdy opravdu kus, chápu, že si ji Sheen vybral za svou partnerku. Ten na mě ale zase působí takovým mdlým dojmem a navíc je nějakej tlustej a trochu mu začíná rašit druhá brada.(30.1.2014)

„Začína v tom byť veľa násilia.“ Bay je handra. Charlie Sheen, ktorý si SENZAČNÝ ÚNOS produkoval, hodinu a pol šliape na plyn, za chrbtom policajná kolóna, vpredu zátarasy, z dodávok vykukujú jednotky S.W.A.T., nad hlavou helikoptéra, za volantom sex, obsah žalúdka na stieračoch, mŕtvoly ako brzdenie prenasledovateľa a veľa ďalších veselých vecí. Neprekáža, že herecké obsadenie je slabé až nevýrazné, Sheen ide naplno v každej scéne a úplne to stačí. Vtipné, svižné, svieže a dokonca pôvabné.(16.8.2008)

Z podobného deja by viac už nevyťažili ani filmoví mágovia a tak som rád, že to ostalo pri takejto nenáročnej, svižnej, milej, dobrodružnej a miestami aj naozaj usmievavej oddychovke. Ústrednej dvojici to na pľaci klapalo a ja som nechcel nič viac len na nič sa nehrajúci záver, ktorého pridrblosť som si nemohol viac ani predstaviť. Ale také to už býva. 60%.(3.11.2007)

Laciné, absolutně nereálné, místy trapné až debilní. (velký podíl na "devalvaci" měl určitě hrozný český dabing!). Jinak ale celkem vtipné, ani ne nudné, a ten konec je sice hodně přitažený za vlasy, ale příjemně překvapil. Taková "parodie" na automobilové honičky. K tomu Sheen je sympaťák a Swanson správně naivní a rozmazlená blbka.(16.5.2011)