Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jackovi Hammondovi spadne na útěku z vězení přímo do náruče najnadupanější BMW, jaké kdy řídil. A rukojmí, která sedí na vedlajším sedadle, je vlastne rukojmí proti jeho vůli. Jack však neměl moc na výběr a když chtěl uniknout policejní hlídce, musel jednat rychle. Tato rukojmí však není obyčejná žena, ale dcera multimilionáře. Ale když Jack nechce žádné výkupné, zdá se, že tento podivný únos vlastně ani není únos. Policia se však velmi touží předvést. A Jack také. Tento mistr úniků se dává na šílenou honěnou s policejní přesilou, při které se do něj stihne zamilovat i jeho oběť únosu... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (37)

tron 

všechny recenze uživatele

„Začína v tom byť veľa násilia.“ Bay je handra. Charlie Sheen, ktorý si SENZAČNÝ ÚNOS produkoval, hodinu a pol šliape na plyn, za chrbtom policajná kolóna, vpredu zátarasy, z dodávok vykukujú jednotky S.W.A.T., nad hlavou helikoptéra, za volantom sex, obsah žalúdka na stieračoch, mŕtvoly ako brzdenie prenasledovateľa a veľa ďalších veselých vecí. Neprekáža, že herecké obsadenie je slabé až nevýrazné, Sheen ide naplno v každej scéne a úplne to stačí. Vtipné, svižné, svieže a dokonca pôvabné. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Z podobného deja by viac už nevyťažili ani filmoví mágovia a tak som rád, že to ostalo pri takejto nenáročnej, svižnej, milej, dobrodružnej a miestami aj naozaj usmievavej oddychovke. Ústrednej dvojici to na pľaci klapalo a ja som nechcel nič viac len na nič sa nehrajúci záver, ktorého pridrblosť som si nemohol viac ani predstaviť. Ale také to už býva. 60%. ()

Reklama

Trevor 

všechny recenze uživatele

Jeden z najlepších filmov, ktoré som kedy videl...keď som mal 12 rokov. Naozaj ma v čase, keď sme si po filmové novinky chodili do videopožičovne s občianskym preukazom staršieho súrodenca tento film celkom bavil. Zhovievavejšie hodnotenie skôr z nostalgie, teraz by to bolo o čosi horšie, ale na film som si spomenul ihneď po jeho názve, takže v pamäti ostal zapísaný veľmi dobre. ()

Hapretor 

všechny recenze uživatele

Laciné, absolutně nereálné, místy trapné až debilní. (velký podíl na "devalvaci" měl určitě hrozný český dabing!). Jinak ale celkem vtipné, ani ne nudné, a ten konec je sice hodně přitažený za vlasy, ale příjemně překvapil. Taková "parodie" na automobilové honičky. K tomu Sheen je sympaťák a Swanson správně naivní a rozmazlená blbka. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Velmi nenáročný komediální chase movie inspirující se a utahující si z amerických televizních fenoménů policejních stíhání v přímém přenosu a policejních reality show. V souladu s originálním názvem po úvodních pěti minutách v obchodě začíná honička, která se zastaví až pět minut před koncem - na chvilku. Přesto to není moc akční, jen občas se vzduchem prolétne nějaké to auto (dodávku rozsévající po dálnici mrtvoly si později půjčil Michael Bay do druhých MIZERů) a ani tak vtipné, jak by chtělo, on scénář vůbec působí jako spíchnutý za jedno odpoledne. Jinak ve vedlejších roličkách se tu kromě Claudie Christian a Caryho Elwese mihnou i dva členové Red Hot Chilli Peppers jako vypatlanci z mini monstr trucku, kteří zkusí hrdiny zastavit. Charlie Sheen natočil ve stejném roce i NEBEZPEČNÉ PÁDY a popravdě dál už jeho filmová kariéra jen uvadala. Jo a vydržte do konce závěrečných titulků. Jedna hvězda navíc z nostalgie. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení filmu probíhalo od 21. července do 8. září 1993. Točilo se v amerických státech Texas (Kemah, Village Shopping Center Houston, Hardy Toll Road, Highway 290, Houston Police Headquarters - 61 Reisner Street, Mecom Fountain - Main Street & Montrose Boulevard, Sam Houston Tollway, Houston, Palm Beach at Moody Gardens) a Kalifornie (Irvine). (GASTON73)

Reklama

Reklama