Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nejhorší věcí, kterou Jack Hammond (Charlie Sheen) dosud v životě udělal, bylo podvádění u zkoušky z historie a nyní je štvancem na útěku. Neprávem obviněn z bankovní loupeže uniká v ukradeném voze směrem k mexické hranici. Náhoda mu přivede do cesty rukojmí - dceru bohatého průmyslníka. Od té chvíle Jacka nepronásleduje pouze policie, ale senzacechtiví novinářští supi, kteří se snaží vytlouct ze situace co nejvíc. Exkluzivní reportáž a záběry v přímém přenosu dostávají přednost před večerními zprávami a z běžného případu se tak stává bombastická událost pro masmédia. (Intersonic)

(více)

Recenze (37)

Dale 

všechny recenze uživatele

Tuctový príbeh, totálne B-čkový vizuál, hrozní herci - hlavne posádka policajného auta s ľuďmi z televízie je des, tých to chcelo úplne vystrihnúť. Na svoje si neprídu ani fanúškovia rýchlej jazdy. Síce tam niekoľkokrát zaznie, ako rýchlo Sheen ide, ale v záberoch z auta sa dá odhadnúť, že idú tak 40-50 km/h podľa pozadia. Veď si vrámci toho stihnú únosca a jeho obeť pokecať, hľadieť z očí do očí a dokonca aj zasexovať. Proste po každej stránke zúfalo podpriemerné. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Velmi nenáročný komediální chase movie inspirující se a utahující si z amerických televizních fenoménů policejních stíhání v přímém přenosu a policejních reality show. V souladu s originálním názvem po úvodních pěti minutách v obchodě začíná honička, která se zastaví až pět minut před koncem - na chvilku. Přesto to není moc akční, jen občas se vzduchem prolétne nějaké to auto (dodávku rozsévající po dálnici mrtvoly si později půjčil Michael Bay do druhých MIZERů) a ani tak vtipné, jak by chtělo, on scénář vůbec působí jako spíchnutý za jedno odpoledne. Jinak ve vedlejších roličkách se tu kromě Claudie Christian a Caryho Elwese mihnou i dva členové Red Hot Chilli Peppers jako vypatlanci z mini monstr trucku, kteří zkusí hrdiny zastavit. Charlie Sheen natočil ve stejném roce i NEBEZPEČNÉ PÁDY a popravdě dál už jeho filmová kariéra jen uvadala. Jo a vydržte do konce závěrečných titulků. Jedna hvězda navíc z nostalgie. ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Celkom vydarená komédia a road movie so sexi Kristy Swanson a vtedy ešte dobrým a drogami nezničeným Charlie Sheenom. Už začiatok zaujme, kedy sa dej odohráva v obchodíku pri čerpacej stanici. Snímka Adama Rifkina The Chase je ďalšou variáciou na príbehový typ road movie, rozširujúci tentoraz obvyklú záverečnú naháňačku do priestoru celovečerného filmu. Tvorcovia proti sebe stavajú vonkajšiu akciu (prenasledovanie, búračky, prestrelky) a dramatickú situáciou vnútri auta utečencov. Obaja protagonisti sa počas krátkej cesty zmenia - neistý Jack sa síce v očiach verejnosti stane nebezpečným zločincom, v skutočnosti však nadobudne sebaistoty a nájde lásku. Natalie zase spozná, čo má v živote skutočne cenu. Zaujímavý námet sa v rukách málo nápaditého režiséra zmenil v zaujímavú prehliadku, ktorej pomôžu aj obsiahle naháňačky. Charlie Sheen a Kristy Swansonová dokázali vierohodne zvládnuť psychologicky zložitú premenu svojich postáv. ()

dopita 

všechny recenze uživatele

Tenhle film jsem v roce 1995 viděl asi třikrát a děsně se mi to líbilo. Teď po čtrnácti letech jsem to zhlídnul znova a musím říct, že je to hrozná volovina. Zápletka přihlouplá, akce chaotická a dialogy tak neskutečně primitivní, že by se hodily snad jen do českej telenovely. Ale přes to všechno je to pro mě nostaligická vzpomínka na dobu, kdy sem byl malej a blbej a všechno bylo tak nějak jednodušší. ()

Trevor 

všechny recenze uživatele

Jeden z najlepších filmov, ktoré som kedy videl...keď som mal 12 rokov. Naozaj ma v čase, keď sme si po filmové novinky chodili do videopožičovne s občianskym preukazom staršieho súrodenca tento film celkom bavil. Zhovievavejšie hodnotenie skôr z nostalgie, teraz by to bolo o čosi horšie, ale na film som si spomenul ihneď po jeho názve, takže v pamäti ostal zapísaný veľmi dobre. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení filmu probíhalo od 21. července do 8. září 1993. Točilo se v amerických státech Texas (Kemah, Village Shopping Center Houston, Hardy Toll Road, Highway 290, Houston Police Headquarters - 61 Reisner Street, Mecom Fountain - Main Street & Montrose Boulevard, Sam Houston Tollway, Houston, Palm Beach at Moody Gardens) a Kalifornie (Irvine). (GASTON73)

Reklama

Reklama