Epizody(8)

Založen na stejnojmenné knižní předloze, seriál Little Fires Everywhere sleduje dvě matky s naprosto odlišnými sociálními a ekonomickými kořeny. Na jedné straně stojí Elena Richardson (Reese Witherspoon), která usilovně pečuje o dokonalý obraz své rodiny. Druhou stranu představuje matka (Kerry Washington) s dcerou, které svým příchodem do Shaker Heights, předměstí Clevelandu v Ohiu, převrátí život naruby do té doby perfektně a spokojeně vypadající rodiny Richardsonových. (oli009)

Trailer 2

barteca

Kvalitní předloha excelentně přenesená na obrazovku. Problémy minulosti se kupí a neřešené jsou hrnuté do budoucnosti a jejich potenciál třaskavosti se navyšuje....Postavy stejně jako lidé v reálu si málo připouštějí odpovědnost za své činy a jejich důsledky. Bigotní sociokulturní prostředí navíc nutí postavy k přetvářce a skrývání motivací svého jednání. Nešťastní lidé, nešťastné časy. Herecké výkony hodny ocenění. ()

Sell

Ani som nevedela čo mám očakávať, predlohu som nečítala len som videla casting a celkom ma to zaujalo. A myslim, že to dopadlo na výbornú, obe hlavne predstaviteľky majú skvelé linky miestami napínavé nehovoriac o ich rodinnych príslušníkoch. Za mňa plných 5* a snáď bude pokračovanie, skončilo to dosť otvorene. ()

Davies182

tl;dr = slzopudná show z ranku "všichni jsou v prdeli" z prostředí zazobanců ze snobského předměstí. No a co, že občas zbytečně tlačí na pilu ve vypjatých scénách, a snaží se ždímat pár emocí navíc, no a co, že často vnucuje svůj pohled na rozmanitá ideologická přesvědčení; tenhle seriál je prostě jedna velká dramatická jízda s úžasně napsanými postavami, a užíval jsem si skoro každou jeho minutu. Emmy bych rozdával nejen za hlavní minisérii, ale rovnou hned i několika hercům, včetně té, která ztvárnila malou Lizzie. Tu holku chci mít doma. [Amazon Prime] ()

ER

Skvělý seriál o tom, jak předsudky dokáží zažehnout plamínky a ty zase oheň. Proti sobě se postaví 2 ženy z různých vrstev, ale především různých názorů. Nevyhnutelný střet vyvolá konflikt, který je zničující a má dopad na rodiny, ale především dospívající děti. A tady musím vychválit casting těch "mladších", kteří dokázali udržet krok s hlavními hvězdami - Witerspoonovou a Washingtonovou. V emocemi nabitém seriálu se vůbec neztratili a především Pearl a "Lizzy" své party odehrály velkém stylu. Nakonec o to tady, mimo jiné, šlo, kdo je lepším rodičem. Kdo má peníze, zázemí a je bílý, nebo naopak? Skutečně přináší výchova v privilegované rodině to nejlepší, co může dítě dostat, nebo naopak? Plamínky všude kolem nás jsou zažehnuty. ()

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

(Zase) hned z úvodu vidíme, co fatálního se jedné rodině přihodí. Následuje časový skok zpět, konkrétně do léta páně 1997. Reese Witherspoon coby ambiciózní Elena velmi usilovně pečuje o dokonalý obraz své rodiny. Má manžela-právníka, čtyři dospívající děti (Lexie, Izzy, Moodyho a Tripa) a právě čtyřikrát si vzala volno v práci na pouhých šest týdnů. V poklidném předměstí Clevelandu mají honosný dům a děti navštěvují prestižní školu. Kerry Washington coby Mia je přesný opak: samoživitelka, Afroameričanka a se svou dcerou Pearl se zase stěhuje. Nehodlá se přizpůsobovat. Částečně ji živí umění, fotografuje. A hle, jeden kvartýr jim k pronájmu nabídne zrovna Elena. A vzápětí i místo hospodyně u sebe doma. A obě se tváří, že je všechno v pořádku. Není. Dvě rodiny, dva pohledy na život. Postupně se prolínají a divák ví, že tyhle odlišné světy způsobí něco nemilého. A na to v Shaker Heights, kde všechno běží přesně podle šablony á la Americká krása, nejsou zrovna zvyklí. A kostlivci vylézají na povrch. Která z nich je nakonec větší mrcha? Poloha některých postav mi úplně neseděla, místy jsme dost klouzali po povrchu, naštěstí po třech dílech atmosféra konečně zhoustla. A rozhodně to nebylo jen o tom, kdo teda nakonec škrtnul sirkou. Série o předsudcích, o očekáváních, která od nás společnost má, i o tom, co si sami sobě (mnohdy zbytečně) nakládáme. A Elena společného jmenovatele (nejen) aktuálních potíží pořád nevidí. A nakonec se nebude dusit jen kouřem. ()

• Seriál vznikl podle knihy „Little Fires Everywhere“ z roku 2017 od Celeste Ng. (SONY_)