Reklama

Reklama

Little Fires Everywhere

(seriál)
Trailer 2

Epizody(8)

Obsahy(1)

Založen na stejnojmenné knižní předloze, seriál Little Fires Everywhere sleduje dvě matky s naprosto odlišnými sociálními a ekonomickými kořeny. Na jedné straně stojí Elena Richardson (Reese Witherspoon), která usilovně pečuje o dokonalý obraz své rodiny. Druhou stranu představuje matka (Kerry Washington) s dcerou, které svým příchodem do Shaker Heights, předměstí Clevelandu v Ohiu, převrátí život naruby do té doby perfektně a spokojeně vypadající rodiny Richardsonových. (oli009)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (18)

Davies182 

všechny recenze uživatele

tl;dr = slzopudná show z ranku "všichni jsou v prdeli" z prostředí zazobanců ze snobského předměstí. No a co, že občas zbytečně tlačí na pilu ve vypjatých scénách, a snaží se ždímat pár emocí navíc, no a co, že často vnucuje svůj pohled na rozmanitá ideologická přesvědčení; tenhle seriál je prostě jedna velká dramatická jízda s úžasně napsanými postavami, a užíval jsem si skoro každou jeho minutu. Emmy bych rozdával nejen za hlavní minisérii, ale rovnou hned i několika hercům, včetně té, která ztvárnila malou Lizzie. Tu holku chci mít doma. [Amazon Prime] ()

vydumnica 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Reese Witherspoon je v mojej TOP 10 a možno aj TOP 3, takže som si ani jej nový miniseriál Little Fires Everywhere nemohla nechať ujsť. Nepoznám knižnú predlohu, ale prekvapili ma tie roky 90te!!!  Je na 100% poznať, že to bolo nakrúcané teraz v dnešnej dobe a možno tým trošku pokazili seriál. Pretože to nepôsobilo uveriteľne a vierohodne. Povedzme taký Beverly Hills 902 10 (aj tu sa spomína, tak mi to napadlo) nespomínam si, žeby tam boli aj iné rasy, tým chcem povedať, že neverím, že v tej dobe bolo úplne bežné randiť s Afro-Američanmi, tak ako je to tu podané, akoby to bola tá najprirodzenejšia vec na svete. Ďalej so SPOILERmi!!! Povedzme taká Elena (Reese Witherspoon) je typická Američanka bielej pleti, má určité očakávania od svojich detí a pripadá mi presne ako ten typ matky, ktorá by svojej a ešte k tomu najobľúbenejšej dcére nikdy nedovolila stýkať sa s černochom, nespĺňala by tým "picture perfect" toto som im naozaj neverila!!! A ešte taká "náhoda" že aj jej najstarší syn by sa zaľúbil do susedky tiež čiernej pleti? A do tretice, dve z hlavných postáv lesbičky, ďalšia "náhoda" a ešte tam jasné musela byť Číňanka (najnesympatickejšia postava a hrozný herecký výkon!!!), aby sa nikto neurazil!!! Keď viem, čo je vo veci, neviem sa potom tak vžiť do danej doby, preto si myslím, že tam nemali dávať 90s!!! Napriek tomu všetkému sa mi to páčilo a dúfam, že bude aj pokračovanie. Finále bolo super. A celkom prekvapujúce. Koho by to bolo napadlo, že to skončí takto?! Je zaujímavé ako sa z Eleny stáva postupne čoraz väčšia mrcha, dokázala som ju však pochopiť, chcela "len" perfektný život, kto by nechcel? Naopak Mia (Kerry Washington) je na začiatku vyobrazená ako ten "bad guy", no keď sa dozvedáme viac z jej života, tiež ju dokážeme ako tak pochopiť. A čo sa týka súdneho procesu, bola som 100% na strane adoptívnych rodičov. Koniec SPOILEROV!!!! Veľmi pekne je urobené aj intro, začiatok každej epizódy, tie "little fires everywhere" keď horia husle, plyšový medveď, závesy. Hudba sa mi tiež páčila. Seriál má správnu mieru napätia, miestami som si pripadala, akoby som sledovala thriller. Tiež sa mi páčila metafora, napr. pierko a klietka v závere. Ďalej kontrasty, napr. oheň a sneh. A boli aj vtipné momenty, napr. "kalendárový" sex presne v určené dni v týždni - streda a sobota a keď boli dve minúty po polnoci, Elena povedala manželovi "sorry darling, už je štvrtok :-) takže sa aj človek zasmeje. Mladé a zatiaľ neznáme herečky najmä Pearl a Izzy boli tiež dobré. Reese Withersoon skvelá ako vždy. Krásne 4*. ()

Reklama

Sell 

všechny recenze uživatele

Ani som nevedela čo mám očakávať, predlohu som nečítala len som videla casting a celkom ma to zaujalo. A myslim, že to dopadlo na výbornú, obe hlavne predstaviteľky majú skvelé linky miestami napínavé nehovoriac o ich rodinnych príslušníkoch. Za mňa plných 5* a snáď bude pokračovanie, skončilo to dosť otvorene. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Emancipovaný, feministický a hysterický. Zároveň vtahující, dobře napsaný i zahraný pohled do ženských duší, srdcí do žen různých sociálních i ekonomických kořenů. Konec sice nereálně vyhrocený, ale jako celek funkční a zajímavý seriál, který by v českých kulisách nemohl vzniknout, protože by nikdo z nás dané situace nikdy takto nehrotil. I přes výhrady jeden ze zajímavějších počinů, co jsem v poslední době viděl. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

(Zase) hned z úvodu vidíme, co fatálního se jedné rodině přihodí. Následuje časový skok zpět, konkrétně do léta páně 1997. Reese Witherspoon coby ambiciózní Elena velmi usilovně pečuje o dokonalý obraz své rodiny. Má manžela-právníka, čtyři dospívající děti (Lexie, Izzy, Moodyho a Tripa) a právě čtyřikrát si vzala volno v práci na pouhých šest týdnů. V poklidném předměstí Clevelandu mají honosný dům a děti navštěvují prestižní školu. Kerry Washington coby Mia je přesný opak: samoživitelka, Afroameričanka a se svou dcerou Pearl se zase stěhuje. Nehodlá se přizpůsobovat. Částečně ji živí umění, fotografuje. A hle, jeden kvartýr jim k pronájmu nabídne zrovna Elena. A vzápětí i místo hospodyně u sebe doma. A obě se tváří, že je všechno v pořádku. Není. Dvě rodiny, dva pohledy na život. Postupně se prolínají a divák ví, že tyhle odlišné světy způsobí něco nemilého. A na to v Shaker Heights, kde všechno běží přesně podle šablony á la Americká krása, nejsou zrovna zvyklí. A kostlivci vylézají na povrch. Která z nich je nakonec větší mrcha? Poloha některých postav mi úplně neseděla, místy jsme dost klouzali po povrchu, naštěstí po třech dílech atmosféra konečně zhoustla. A rozhodně to nebylo jen o tom, kdo teda nakonec škrtnul sirkou. Série o předsudcích, o očekáváních, která od nás společnost má, i o tom, co si sami sobě (mnohdy zbytečně) nakládáme. A Elena společného jmenovatele (nejen) aktuálních potíží pořád nevidí. A nakonec se nebude dusit jen kouřem. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • Seriál vznikl podle knihy „Little Fires Everywhere“ z roku 2017 od Celeste Ng. (SONY_)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

Watchmeni vedou Emmy nominace

Watchmeni vedou Emmy nominace

28.07.2020

Televizní akademie oznámila své nominace pro 72. ročník cen Emmy. Ty se každoročně udílejí nejlepším seriálům, minisériím, televizním filmům a zábavním pořadům, přičemž jejich výběr probíhá na… (více)

Reklama

Reklama