Reklama

Reklama

Little Fires Everywhere

(seriál)
Trailer 2

Epizody(8)

Obsahy(1)

Založen na stejnojmenné knižní předloze, seriál Little Fires Everywhere sleduje dvě matky s naprosto odlišnými sociálními a ekonomickými kořeny. Na jedné straně stojí Elena Richardson (Reese Witherspoon), která usilovně pečuje o dokonalý obraz své rodiny. Druhou stranu představuje matka (Kerry Washington) s dcerou, které svým příchodem do Shaker Heights, předměstí Clevelandu v Ohiu, převrátí život naruby do té doby perfektně a spokojeně vypadající rodiny Richardsonových. (oli009)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (20)

barteca 

všechny recenze uživatele

Kvalitní předloha excelentně přenesená na obrazovku. Problémy minulosti se kupí a neřešené jsou hrnuté do budoucnosti a jejich potenciál třaskavosti se navyšuje....Postavy stejně jako lidé v reálu si málo připouštějí odpovědnost za své činy a jejich důsledky. Bigotní sociokulturní prostředí navíc nutí postavy k přetvářce a skrývání motivací svého jednání. Nešťastní lidé, nešťastné časy. Herecké výkony hodny ocenění. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

tl;dr = slzopudná show z ranku "všichni jsou v prdeli" z prostředí zazobanců ze snobského předměstí. No a co, že občas zbytečně tlačí na pilu ve vypjatých scénách, a snaží se ždímat pár emocí navíc, no a co, že často vnucuje svůj pohled na rozmanitá ideologická přesvědčení; tenhle seriál je prostě jedna velká dramatická jízda s úžasně napsanými postavami, a užíval jsem si skoro každou jeho minutu. Emmy bych rozdával nejen za hlavní minisérii, ale rovnou hned i několika hercům, včetně té, která ztvárnila malou Lizzie. Tu holku chci mít doma. [Amazon Prime] ()

Reklama

Dominik 261 

všechny recenze uživatele

Silný seriál s mnohými ťažkými témami. Dá sa povedať, že sa tam hrá na rôzne predsudky a rasovú neznášanlivosť (ako to niektorí komentujúci popisujú) ale nie je to nakoniec to, prečo to je tak dobré? Začiatok bol pre mňa taký pomalší a nevedel som, čo od toho očakávať. V druhej a tretej epizóde sa to rozbehlo a držalo tempo až do konca. Retrospektívne začiatky dielov boli super a aj celá retro epizóda (E06) bola super. Príbeh bol zamotaný medzi veľa postáv a ich osudy ale aj tak to bolo prehľadné. Postupne si divák mohol utvárať svoj obraz jednotlivých postáv. Herecké obsadenie veľmi dobré. Soundtrack mega (počúvam ho teraz pri písaní). Krásne natočené. Koniec bol dosť vyhrotený ale zároveň udal nové cesty postáv pre prípadné pokračovanie. Bolo by super, keby pokračovanie bolo a bolo v rovnakej kvalite. Celkovo dávam (S01) jemne slabších 5*. ()

ER 

všechny recenze uživatele

Skvělý seriál o tom, jak předsudky dokáží zažehnout plamínky a ty zase oheň. Proti sobě se postaví 2 ženy z různých vrstev, ale především různých názorů. Nevyhnutelný střet vyvolá konflikt, který je zničující a má dopad na rodiny, ale především dospívající děti. A tady musím vychválit casting těch "mladších", kteří dokázali udržet krok s hlavními hvězdami - Witerspoonovou a Washingtonovou. V emocemi nabitém seriálu se vůbec neztratili a především Pearl a "Lizzy" své party odehrály velkém stylu. Nakonec o to tady, mimo jiné, šlo, kdo je lepším rodičem. Kdo má peníze, zázemí a je bílý, nebo naopak? Skutečně přináší výchova v privilegované rodině to nejlepší, co může dítě dostat, nebo naopak? Plamínky všude kolem nás jsou zažehnuty. ()

edie sedgwic 

všechny recenze uživatele

Vyborny serial aj napriek tej prehnanej dramatickosti. Reese Witherspoon a Kerry Washington si davaju skvely herecky duel a sceny su dobre vygradovane. Serial sa dotyka viacerych aktualnych tem ako rasizmus ci nelegalna imigracia a zapracuje ich do pribehu dvoch uplne odlisnych zien, ktore sa neustale konfrontuju a nevahaju pouzit jedna proti druhej aj vlastne veci. Strhla som jednu hviezdicku za ten obcasny "too much", ktory obcas hranici az s nerealnostou. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • Seriál vznikl podle knihy „Little Fires Everywhere“ z roku 2017 od Celeste Ng. (SONY_)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

Watchmeni vedou Emmy nominace

Watchmeni vedou Emmy nominace

28.07.2020

Televizní akademie oznámila své nominace pro 72. ročník cen Emmy. Ty se každoročně udílejí nejlepším seriálům, minisériím, televizním filmům a zábavním pořadům, přičemž jejich výběr probíhá na… (více)

Reklama

Reklama