poster

Jak jsem uspořádal Ameriku

 • Itálie

  Sistemo l'America e torno

 • Československo

  Ako som usporiadal Ameriku

Drama / Komedie

Itálie, 1974, 105 min

 • Všežrout
  *

  Kdo se těší na klasické eskapády Pana účetního, bude nepochybně zklamán jak já. Místo legrace na Vás čeká kapku jednostranná sociálně-kritická agitka o rasových problémech Ameriky sedmdesátých let. Pokud jste černoch, občanskoprávní aktivista nebo fanda Černých panterů, přidejte si libovolný počet hvězdiček...(4.1.2009)

 • B!shop
  ***

  Byla chyba ocekavat dalsi komedii o ucetnim. Ze zacatku to tak sice chvily vypada, mladej Villaggio v jedny ze svejch prvnich roli prijizdi do Ameriky, nikdo mu nerozumi, furt se tam srandovne mota a vecne ho urazi po telefonu jeho sef. Neni to sice nejaka desna legrace, ale pobavit to dokaze. Jenze nekdy po pulhodince se z toho stane protirasisticka agitka, kde si furt nejaky cernosi stezujou, jak se maj spatne, aby za chvily zacli nekde delat bordel, misty je to fakt dost otravny a nektery sceny na sebe ani moc nenavazujou. Ale Villaggio to odehral paradne, jeste to neni ten tlustoch s vystrcenym jazykem a gigantickejma spodkama, ale vcelku normalni typek, co obcas neco posere a obcas se nastve a lip sem ho patrne hrat nevidel. Takze celkove nevim, jak film ohodnotit. Na jednu stranu to jako komedie moc nefunguje, na druhou stranu to je jako nejaky drama dost nedotazeny, proste film zustal tak trochu na puli cesty, jak kdyby se tvurci nemohli rozhodnout, co to vlastne toci.(19.5.2009)

 • shantim
  **

  Nechápu, jak může tenhle film někomu přijít komický. A Villaggio? Ten rozhodně nezazářil, jen tam nesmyslně běhá od nikud nikam. Možná ale, že právě to je na tom to komické. Jediné zajímavé byly davové scény. Rozpočet musel být zřejmě pěkně nafouklý: Italové jeli do Států točit film, ve kterém hraje aspoň tisíc komparsistů. Ale možná že to ti komparsisté, protože většinou černoši, dělali zadarmo.(30.10.2008)

 • cariada
  ***

  Tak nevím jak to hodnotit? Moc komický mě to teda nepřišlo spíš jako docela drsná moralita. Paolo Villaggio v poměrně nezvyklé tragikomické postavě. Spíš je to obrázek o životě v 70 letech v Americe ,kdy jak se ukazuje to nebyla táková demokratická velmoc na jakou si hraje dnes. Ps: nemůžu si pomoct ale Paolo Villagio vypadá jak Ladislav Potměšil(28.10.2008)

 • Mrkvič
  **

  K panu účetnímu vážná témata nepatří. Zezačátku to vypadá na standartní postup, ale potom se nahrnou otázky menšin a jde spíš o příběh a témata než o vtip. Toho je celkově ve filmu strašně málo. Dívat se na to jako na komedii nedá. Vážnější témata jsou naopak spracovaná slušně, bohužel už je to trochu jiná doba, tak to ted málokomu ještě něco řekne.(27.9.2009)