Himeulneyo miseuteo li

Jižní Korea, 2019, 111 min

Gye-byeok Lee

Gye-byeok Lee

Jun-seok Bang

Pohodový rodinný filmík. Závěrečná část je sice ve vážnějším duchu, ale jinak celým filmem prostupuje miloučký humor. Skoro pořád jsem se usmívala a několikrát se i zasmála. Kudrnatý Cha Seung-won a jeho lehce retardovaný ksichtíky byly dokonalý. I mladičká Um Chae-young je ve svý roli skvělá. Sice jsem tušila, jak to dopadne, ale pár věcí překvapilo a líbilo se mi, jak na konci osudy hrdinů pěkně zapadnou do sebe. Čekala jsem sice úplně něco jinýho, ale sedlo mi to a bavila jsem se. Přeloženo.(14.1.2020)

Jeden z tých filmov, ktoré spočiatku až tak nezaujmú, ale postupom času začne dávať všetko naokolo zmysel. Chul-soo v úvode filmu pôsobil ako totálny čudák, ku ktorému si divák asi len ťažko bude hľadať cestu. Ale vďaka viacerým retrospektívnym scénam sa napokon dozvieme, odkiaľ sa tá jeho "podivnosť" vzala. A to je len ďalší dôkaz, že každý človek má za sebou nejaký príbeh, a nie je fér niekoho súdiť bez toho, aby sme jeho príbeh poznali. Takže napokon sa aj z najväčšieho podivína môže vykľuť obdivuhodný hrdina, ktorý riskoval všetko. Trochu mi na tomto filme prekážali tie gangsterské "vsuvky", ktoré som akosi nepochopil... Ale z celkového pohľadu bolo to posolstvo skutočne pekné a dojemné.(17.1.2020)

• Konev

Manžel záchranář. Při požáru v metru se mu podaří zachránit svoji těhotnou manželku, ale ta zemře. On se z toho zblázní a stane se retardovaným. Po asi 11 letech se sejde se svojí dcerou, která má leukémii a potřebuje dárce. Spolu s otcem prožijí dobrodružství, které je spojí o kterém se dozví i veřejnost. Díky tomu se najde i vhodný dárce..... a pohádky je konec. Mírně ztřeštěná komedie, kterou podruhé už vidět nemusím.(18.1.2020)