poster

The Cleansing Hour

Horor

USA, 2019, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Goldbeater
  ***

  Moderní, vcelku zajímavý a do jisté míry originální pohled na jinak ohraný žánr hororů o vymítání ďábla - což je informace, při které by hororoví fandové měli zpozornět. Damien LeVeck si vzal na paškál moderní trendy sledování absolutně čehokoliv na internetu a převrátil to v povedenou sociální satiru, která ke konci míří až překvapivě vysoko. Já osobně bych uvítal, kdyby se snímek víc rozhoupal buď ke komedii, nebo k hororu, takto to vyznívá po obou směrech trochu polovičatě, jinak ale palec nahoru za solidní zábavu. Druhé zhlédnutí možná časem přijde ku prospěchu. [Sitges 2019](22.10.2019)

 • RUSSELL
  ***

  Vcelku originální a zábavný přírůstek do složky vymítačských hororů. Bral bych ale, kdyby byl náladově konzistentnější, a vybral si, zda chce být hutným hororem nebo nahláškovanou hororovou komedií. Takhle není ani jedno a přijde mi trošku nedotažený a ta nevyváženost mu podkopává nohy. Bral bych to tedy buď děsivější a po všech stránkách hutnější, anebo přitlačit na pilu po komediální stránce. Na samém konci se film snaží být navíc přehnaně ambiciózní, což mi s ohledem na předchozí děj přišlo přestřelené. Uvítal bych, kdyby se to raději drželo víc při zemi a spíš šlo o komornější horor než o rozmáchlé dílo s ambicemi. Rozhodně jde ale o neotřelý počin, který by žánrové fanoušky neměl urazit. Na jedno zhlédnutí v pohodě.(31.12.2019)

 • Filmmaniak
  ****

  Horor s komediálními prvky o filmařském týmu produkujícím na internetu populární vymítačskou show, jejíž poslední živý přenos (s najatými herci a předem připravenými triky pochopitelně) znenadání naruší skutečný démon a řádně zamíchá se sledovaností. Na atraktivním námětu vystavěná historka narušuje hororovou atmosféru komickými elementy, jejichž efektivita je však mírně proměnlivá, stejně jako některé herecké výkony, zcizující elementy a kolísavé tempo vyprávění. Film, vyprávějící především o zhoubnosti lží, léčivé moci odpuštění a o fascinaci hrůzou a násilím, nicméně i tak obsahuje dostatečné množství nápadů a šťavnatých scén, vydrží konzistentně bavit od začátku do konce a má hned několik překvapivých point i vyloženě rozkošný závěr, který si dovolí trefně rýpnout na správném místě.(12.10.2019)

 • JASON_X
  ***

  Dobrý béčkový příběh, překvapivě dobrá filmařina (triky, efekty, interiéry, kamera), ale nesmírně nesympatické herecké obsazení. Všichni ti pečlivě vystajlovaní krasavci a krasavice s jejich křečovitými pózami a hláškami a xichtěním mi byli od začátku až do konce protivní až běda. Mám rád civilní herecký projev, ne takovéhle rádoby cool přehrávání. Závěr s několika milými mordy se mi ovšem líbil, takže celkový dojem z filmu mám nakonec velice mírně pozitivní. Hodně slabá třetí.(17.5.2020)

 • kaylin
  ****

  Americký snímek „The Cleansing Hour“ mě prostě bavil. Velmi mě překvapilo že tohle dokáže horor, který má v základu něco, co je celkem ohrané. Ale vzalo si to zajímavý přístup, relativně novátorský, uvědomovalo si to svoje slabiny a nesnažilo se to být příliš vážné. Přesto to trochu hloubku má, i když celou dobu máte pocit, že se měl divák bavit. A to se povedlo.(14.2.2020)

 • - Název filmu se objeví až ve 22. minutě. (noelcoward73)