MTF Zlatá Praha - Ladies Music Night

(koncert)

Letošní 56. ročník Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha zahájí koncert věnovaný výjimečným ženám a dívkám, které ve světě hudby rozdávají nejen krásu, ale i vynikající hudební výkony. Během slavnostního večera vystoupí sopranistky Martina Janková a Kateřina Kněžíková, houslistka Olga Šroubková, violoncellistka Terezie Kovalová, harfenistka Kateřina Englichová, varhanice a klavíristka Katta, hráčka na lesní roh Kateřina Javůrková, skladatelka, zpěvačka, textařka, producentka a výtvarnice Vladivojna La Chia a mimořádně talentovaná devítiletá klavíristka Klára Gibišová. Zmíněné dámy a slečny bude doprovázet komorní orchestr Ambroš Ladies Orchestra. Moderace večera se zhostí Libor Bouček, který nás provede jednotlivými skladbami a z rozhovorů se divák dozví i zajímavé historky nejen z hudebního života. (Česká televize)

5tipes

Pěkný pořad, ale přenos postavený jen na kroužení jeřábu nás do ženského koncertu nevtáhne. Nemluvě o té příšerné obrazové hrubce na začátku koncertu, kdy kamera švenkuje do nikam. Hvěždy dávám především za interprety a nápad obsadit koncert jen dívkami. ()