Poslední bitva

Scénografie:

Thierry Flamand

Kostýmy:

Martine Rapin

Trojku dávám za ambice, které nebyly zištné ani podbízivé. Jinak jsem se dost nudila a bez tlačítka rychlopřevíjení bych to do konce nedodívala. Jo, a dost podobné téma zpracovává, o něco líp, český film Konec srpna v hotelu Ozon.(30.11.2009)

Tak, ďalšia klasika, ktorá sa zaradí medzi moje obľúbené SF. Originálny film, ktorý môže hravo súperiť s Lucasovým technicky vyčačkaným THX 1138 a pri tom používa tie najjednoduchšie (čítaj najlacnejšie) prostriedky. Počas filmu, som sa občas pýtal WTF? ale postupne sa všetko pekne uzavrie, a na konci ostáva len pocit dokonalosti... Skvelé vykreslenie pocitov aj bez slov, niekoľko momentov na filozofovanie. Akčné scény majú ohromnú silu aj napriek svojej nehrdinskosti, práca s hudbou je skvelá. Niekedy stačí talent a ostatné príde samo...(15.6.2008)

První polovina nic moc. Druhá už mě chytla za koule a já se začal bavit. Na to, že je to Bessonův debut je to skvělé.(28.10.2009)

• Enšpígl

Čau diváku, zasílám Ti srdečný pozdravy z Francie a jeden nesrozumitelný blábol navrch. Líbá Tvůj Luc Besson. P.S. Z nebe tu pršej ryby.(21.3.2010)

Postapokalyptické drama. Černobílé, němé ( o čem taky mluvit ve světě, kde si nemáte s kým pokecat a kde téměř nic není, ale jedna scéna se pravděpodobně snaží naznačit, že přeživší pravděpodobně téměř ztratili schopnost mluvit ). Postavy jsou vlastně takoví osamělí rytíři, kteří se snaží přežít jak se dá. Jean Reno mi svou rolí trochu připomínal svojí postavu z Návštěvníků a samozřejmě to je největší drsňák filmu. Serrova hudba na některých místech jinak depresivní děj odlehčuje, což je možná trochu škoda. A v závěru filmu se dozvíte, co je vlastně největší potěšení pro chlapa v postapokalyptickém světě :)(14.10.2005)

• - "Zárodkem" Posledního boje byl desetiminutový krátkometrážní snímek L' Avant dernie (1981). (rawboy)

• - Černobílý celovečerní debut Luca Bessona coby režiséra. (rawboy)

• - Autorem námětu k filmu byl společně s Bessonem představitel hlavní role Pierre Jolivet. (rawboy)