Samantha (Jennifer Love Hewitt) je americká študentka hudby na renomovanej londýnskej univerzite. Je bezstarostná, impulzívna a až po uši zamilovaná do svojho britského priateľa Iana (Paul Nicholls). Ibaže pre toho je prvoradá práca, na súkromný život nemá čas a svoju krásnu priateľku trestuhodne zanedbáva. Nevidí, ako ju pomaly ale isto stráca. Až keď osud tragicky zasiahne do ich životov, Ian si konečne uvedomí, čo Samantha pre neho znamenala, a jeho dušu pohltia neznesiteľné výčitky svedomia. Kiežby jej bol dokázal, ako veľmi ju miluje. Kiežby mohol zvrátiť čas a začať so Samanthou vzťah ešte raz odznova, s čistým štítom. Sila jeho lásky však prinúti samotný osud, aby zmenil svoje kruté rozhodnutie a zvrátil čas aj dôsledky tragických udalostí, ktoré sa už odohrali... (TV JOJ)

char_t

Prej další Groundhog Day? Kéžby... Komedie se moc nekoná, fantasy se omezí na jeden moment... A když si trochu zaspoileruju, tak princip časové smyčky už využil kdekdo, všichni líp, a nikoho nenapadlo ukončit to hned v prvním opakování. Proč? Protože to nedává smysl. A kdo viděl aspoň jeden takový film, dokázal by vymyslet tisíc lepších způsobů, jak z toho vybruslit... Ale logika si dala bohužel volno, přednost dostala slaďárna... Pokud máte rádi deštivou Anglii a jste opačného pohlaví než já, klidně si jednu či dvě hvězdy přimyslete. Mě ale na průměru udržela jen sličná Jennifer a taky fakt, že si sama napsala i nazpívala obě titulní písně, za to jako muzikant dávám palec nahoru. ()

ivishka

Bezpochyby jeden z nejkrásnějších romantických filmů co jsem kdy v životě viděla. Dojal mě neuvěřitelným způsobem.. A taky je to určitá pobídka od příběhu, kterou jsem tak nějak na konci filmu pocítila. Že bysme si měli vážit svých blízkých, člověk nikdy neví co by se mohlo stát. Opravdu krásný film s nádhernými písničkami Jennifer Love Hewitt. ()

Lacike

Romanca, ktorá na prvý pohľad pôsobí ako variácia na Groundhog Day, ale veľmi rýchlo sa ukáže, že hlavný hrdina má len jeden pokus sa napraviť a zachrániť svoj milostný vzťah. Dvakrát ma nezaujal ústredný pár, ale ten koncept sa mi páči. Bohužiaľ mi viac sedelo to jak sa s ním popasovali v Groundhog Day. Tu to bolo tlačené až príliš na romantiku a tá ma tentoraz nechala chladným, vrátane smutného záveru. Ale tentoraz chápem ľudí, ktorí tomu dajú aj plný počet. Mňa príbeh tých dvoch ale úplne minul. 5/10. ()

Lewisek

Dávám nakonec pouze 4*, ale trhá mi to srdce :) sice to rozhodně není nejlepší snímek pod sluncem. Ale je to krásný film. Máme zde úžasný námět toho jak klasický trochu bezohledný businessman a workoholik dostává "druhou šanci" napravit svůj doposavaď spackaný milostný život. Ale ten Paul Nicholls se mi tam nelíbil, do romance bych ho nedával. Naopak Jenifer Hewitt pro tuhle roli jako stvořená. Její sólo na jevišti na jedničku a celkový scénář zaslouží velikou pochvalu. Film u kterého snad každému ukápne ta slzička.. Opravdu to stojí za vidění! Jen nechápu, že má tenhle skvělej film, tak málo hodnocení. ()

Goldenhair

O málokterém čistokrevném romantickém filmu se dá hovořit v superlativech. If Only k nim ale patří a je ukázkovým příkladem toho, že lze natočit dojemný milostný příběh, bez jakýchkoliv příkras, klišé a žánrových stereotypů. Ústřední duo hraje jako o život, mile překvapila obzvlášť Jennifer Love Hewitt, kterou mám ze všech jejích rolí zafixovanou spíš jako “jen“ ten hezký komerční ksichtík. Škoda, že se o tomto snímku moc neví, protože je pravdu povedený a citlivější jedinci (včetně mě) u něj uroní i slzu. ()

• Jennifer Love Hewitt napsala dvě písně, které pak sama ve filmu zazpívala. (vercza)
  • Film mal premiéru v britskej televízii na kanáli Hallmark dňa 28. júla 2009, teda až 5 rokov po oficiálnej premiére. (Arsenal83)
  • Film sa pôvodne nedostal do americkej distribúcie. Americkí diváci mali možnosť vidieť tento film až v premiére v americkej televíznej sieti ABC Family 15. januára 2006. (Arsenal83)