• J*A*M*A*L

No myslím, že to ani nemusím komentovat. Ta hvězdička ze Reese a to ne díky jejímu výkonu, pač tu blondýmu zahrála tak nehorázně trapně, že mi nebyl vůbec sympatický a tím pádem jsem jí za ten její "blonďácký" výkon nemohl zatleskat, i když vlastně hrála tak, jak to měla ve scénáři napsané, ale normálnímu filmovému fandovi se to líbit nemůže. Jedna z největších filmových stupidit vůbec.(20.4.2013)

• eMeMko

A je to tady, po dlouhé době jsem zhlédl něco, co můžu s klidem ohodnotit jako odpad. Pokud mi u předchozího dílu hodinka a půl utekla jako voda, tady to bylo naprosté utrpení. Děj se neuvěřitelně vlekl, herecké výkony byly strašné a hlavní zápletka s čivavou mě donutila k přemýšlení, na čem všem Kate Kondell jela, když psala tomuto “zázraku” scénář. Více k tomu asi nemám co dodat. Za vše mluví i to, že ačkoliv mě má žena první díl doporučovala, od tohoto druhého mě již odrazovala.(9.6.2017)

• MickeyStuma

Film 'Pravá blondýnka' měl u diváků vcelku úspěch a tak se tvůrci rozhodli natočit další příhody velice naivní, ale úspěšné Elle Woods v podání grandiózní Reese Witherspoon. Tentokrát se vlivem osudu dostane až mezi politiky ve Washingtonu, D.C. Ale bohužel, nějak to moc nevyšlo. Veškeré kouzlo předchozího snímku je pryč. Naivita a ztřeštěné chování růžové blondýnky je již očekáváno a tak už tolik nepobaví. Přesněji řečeno, nepobaví vůbec. Tady zkrátka platí, že opakovaný vtip už není vtipem. Luskání v kongresu má co do činění s trapností. Citovými výjevy se tu dost tlačí na pilu. Dojemné scény úspěšnosti hlavní postavy fungují, což je asi to jediné, co se na celém počinu povedlo. Možná v tom byl i jistý úmysl. Každopádně je tento snímek značně nepovedený a zbytečně shazuje předchozí díl.(6.2.2014)

• Smileface

Legally Blonde 2 je hustě nastavovaná kaše prvního dílu s řídkým výskytem vtipů k pousmání,ne však k opravdovému smíchu.Jen proto že jsem v kině nespal nebo neodešel, všechno celkem slušně uteklo do slavného konce a že to nebylo zas až tak trapné jak jsem před začátkem předpokládal,dávám **,ale je to spíš 30%.(2.9.2003)

• vesper001

Pokud jedničku prohlásíme za lehce slaboduchou, ale koukatelnou, dvojka je jedním slovem pitomá. Jsem ochotna nechat se ve slabé chvilce přesvědčit, že i děvče se srdíčky na botách a opeřenou propiskou může v jistém vesmíru dosáhnout diplomu na Harvardu, zuřivý boj za osvobození čivaví rodinky je ale jízdenkou k hyperglykémii. Hrdinka pravidelně střídá zářivou cílevědomost s fňukáním a začíná být otravná, děj dovede předvídat na kilometr dopředu i hluchoněmý slepec a ten teplej pes mi šel pěkně na nervy.(9.7.2012)

• Regina King

• - Tento film byl v roce 2006 ohodnocen časopisem Entertainment Weekly jako 25. nejhorší pokračování, které bylo kdy natočeno. (HappySmile)

• - Reese Witherspoon požádala, jestli by si je po natáčení mohla nechat všechny boty spolu se vším značkovým oblečením, které nosila ve filmu. (HappySmile)

• - Herec Breckin Meyer přepsal některé části scénáře. (HappySmile)