How to Build a Girl

Komedie

Velká Británie, 2019, 102 min

Dobrý béčko pro mladistvý. How to build a girl je velmi dobře zformované dílo pro chápání teenagerů a zároveň fungující jednohubka pro starší, kteří si chtějí odpočinout u něčeho z dob, kdy také byli součástí emo subkultury, poslouchali rockové kapely a nenáviděli svoje rodiče. V tom se najde snad každý, proto se každému bude film líbit. Z hlediska filmového také nejde o béčko k zahození, jelikož ho provází celkem fajnová depresivně rocková hudba, herci se jakžtakž snaží být reální a kapka humoru tam taktéž občas prolétne, ale určitě nic pro suchary, zas tak originální pecka to není.(8.7.2020)

Ale temer 4* ... za tu posledni ctvrtinu a za to poslani :-)(8.7.2020)

Idea tohto filmu nie je na zahodenie, ale to prevedenie mi prišlo také príliš infantílne, no napriek tomu ma postava Johany bavila takým tým neobvyklým štýlom. Po dejovej stránke to nebolo zrovna strhujúce, ale britský humor v dialógoch to čiastočne dokázal nahradiť. Popravde, bez tých ironických a infantílnych dialógov by to nesiahalo ani len k hraniciam priemeru. Takže predovšetkým vďaka tomu sú to 3*.(10.7.2020)

"How To Build A Girl" ma nakoniec veľmi príjemne prekvapilo. Neviem čo som od filmu čakal, no rozhodne zapôsobil viac, než som očakával. V jadre si myslím, že film má v sebe dobrý odkaz, má sympatické postavy a aj keď vidíme k čomu sa postupne Johana dostane, nemohol som vnútorne povedať, že by som ju začal neznášať. Skôr som si počas filmu hovoril - "Dievča... prečo to robíš?". Najprv som si myslel, že mi bude výrazne prekážať skutočnosť, že sa po prvej hodine filmu úplne zmení jeho tón, no vnútorne som to dokázal veľmi rýchlo akceptovať. Myslím si, že je to potrebné vidieť. Ako postupne Johana odhodí všetko kým bola a stane sa niekým úplne iným. Niekým, komu na nikom a ničom už nezáleží a vnútorne si nechá svoj život rozbiť na márne kúsky. Páči sa mi aj ako fungujú komické momentky. Ako s Johanou komunikujú postavy na jej obrázkoch alebo na reklamných posteroch a podobne. Myslím si, že je to aj celkom originálne. A bavilo ma to. Nebudem o filme veľa prezrádzať, no myslím si, že je zaujímavé sledovať ako sa Johana postupne mení. Ako sa zo šprtky, ktorá dokáže odovzdať 33 stranovú esej namiesto 300 slov stane tvrdá kritička, ktorá nebude šetriť urážkami na nikoho. Páči sa mi ako príde na svoj prvý koncert a dokáže v tom nájsť pocit niečoho nového. A dokáže si veci užívať. Mať z nich radosť a byť otvorená, úprimná a podobne. No postupne to v sebe začne dusiť, nakoľko je potrebné predávať články a vnútorne nadobudne pocit, že má na starosti celú rodinu a všetko naokolo. Beanie Feldstein podáva podľa mňa skvelý výkon a veril som jej každú jednu momentku. A som zvedavý v čom ju uvidím nabudúce. Jediné čo je zvláštne je fakt, že sa tu objaví aj niekoľko známejších tvárí ako sú Emma Thompson alebo Chris O´Dowd. A sú tu dokopy len na pár minút. Trailer som nepozeral, takže ak sa v ňom objavili a ľudia ich očakávali, chápem aj ten negatívny rating. Ale vnútorne mám pocit, že som sa dočkal veľmi dobrého filmu so skvelou hlavnou postavou, silnou hlavnou myšlienkou a dobre napísaným príbehom. Takže ja vnútorne nemám moc čo kritizovať. A film naopak veľmi oceňujem. Hodnotenie: A-(19.5.2020)

Docela dost pubertální, ale baví to celou dobu, takže spokojenost.(20.6.2020)