Policejní akademie

• USA Police Academy: The Series (více)
všechny plakáty
USA, (1997–1998), 19 h 19 min (Minutáž: 44–59 min)

Tvůrci:

Paul Maslansky

Kamera:

Manfred Guthe

Matt Borlenghi, Rod Crawford, Toby Proctor, Jeremiah Birkett, Heather Campbell, Christine Gonzales, Tony Longo, P.J. Ochlan, Joe Flaherty, Michael Winslow (více)

Epizody(26)

Naozaj netradičná forma boja proti zločinu: Skúste zločincov rozosmiať a potom ich zatknúť. Áno, možno práve tak sa dá charakterizovať výbava čerstvých kadetov, ašpirantov na prácu, ktorá všade vo svete vzbudzuje úsmev na tvári. Len málokto si pri pomyslení na mužov v uniformách nespomenie na niektorý z vtipov, ktorý tak sarkasticky komentuje ich schopnosť pokaziť všetko, do čoho sa pustia. Ale na druhej strane, úsmev odzbrojuje a na top ešte zločinci neprišli, pretože povedzme si pravdu, časokrát toho majú v hlave menej, ako naši hrdinovia. Ale aj chaos sa dá skrotiť. Chce to iba skúsenosti a disciplínu. Všetko ostatné je otázka času... Seriál Police Academy nadväzuje na megaúspešnú sériu celovečerných bláznivých komédii s rovnomenným názvom. (oficiální text distributora)

T2

Takže keď sa pomaly potopila filmová séria nabehol seriál a maximálne otrepaný bez kúsku inovativnosti, takže nebola moc veľká šanca na úspech. ()

tron

V roku 1994 mala premiéru Policajná akadémia: Moskovská misia, čo je diel, oproti ktorému aj predchádzajúce veľmi zlé časti pôsobili ako oscarové veľkofilmy. Na Moskovskú misiu nikto nechcel chodiť do kina a keď ju neskôr miliónkrát reprízovali v televízii v rámci celej série, nikto sa na ňu nechcel dívať a to ani najhardcore fanúšikovia série. Preto je prekvapivé, že o 3 roky nato niekto odklepol vznik seriálu. Je zlý. Fakt zlý. Veľmi, veľmi zlý. To, že sa v ňom (až na pár cameo výnimiek a vyčerpaného Jonesa, ktorý zjavne nemal čo stratiť a tak si zbedačene zahral v každej epizóde) neobjaví nikto z filmovej série, by som dokonca označil za ešte to lepšie rozhodnutie. Našťastie sa seriál dožil jedinej sezóny a bol pokoj. Prepadák z rangu seriálu Sedem statočných (ktorý pricválal o rok neskôr). ()

Boss321

Hodně trapný pokus svést se na úspěchu kdysi dávno skvělé filmové série, u níž ovšem kvalita každého dílu šla rapidně dolu..... ()

zahadna

Tak tieto komédie, mám veľmi rada, viem si pozrieť hoci kedy a baviť sa viem vždy...hlavne niektoré pasáže zvlášť. ()

kajda.l

Nemyslím si, že by se tento seriál musel nutně nacházet v žebříčku 200 nejhorších seriálů. Že se jednalo o naprostý úlet bez většího smyslu je jasné, ale já tu trapnost a hlavně neskutečné charaktery prostě bral a na "motýlka" se jednoduše zapomenout nedá:). Chci to vidět znovu, alespoň pár dílů!!! ()

Dale odpad!

S policajnou akadémiou to šlo od časti k časti dole vodou a toto je dokonalé vyvrcholenie. Nič stupídnejšie, čo sa pokúša byť vtipné, som nevidel. Aj Michael Winslow, na ktorom som sa v prvých dvoch „akadémiách“ dobre bavil, je tu trochu vypasený a poriadne trápny. O ostatných indivíduách, ktoré tu vystupujú sa je škoda zmieňovať. Seriózna konkurencia telenovelám. ()

Kryton odpad!

Změněno na odpad po uzření jedné epizody po dlouhé době. Ideální na Novácké dopoledne, ale ne už tolik ideální pro pozorného diváka komedií. Parazit na kdysi slavné sérii. ()