Reklama

Reklama

Robin Hood

(seriál)
Akční / Fantasy / Dobrodružný
Velká Británie, (1984–1986), 22 h 8 min (Minutáž: 50–102 min)

Hudba:

Clannad

Hrají:

Michael Praed, Jason Connery, Mark Ryan, Clive Mantle, Robert Addie, Ray Winstone, Philip Jackson, Richard O'Brien, Phil Davis, Anthony Steel, Nick Brimble (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(22)

Obsahy(1)

Nebylo jich mnoho, ale strach dokázali nahnat dokonale. Vždy se z čista jasna objevili na tom nejnepravděpodobnějším místě a odvážně se stavěli na stranu chudých. Když bylo třeba, neváhali tasit meče a napnout tětivu. Málokdy minuli cíl. Jejich vůdcem byl sympatický Robin, kterého tajemná bytost rozkročená mezi dvěma světy, Herm, pověřila úkolem bránit zlu v jeho rejdech. V tehdejších dobách se o rytířství, gentlemanství a právu dalo mluvit jen stěží. Vždyť když i šlechta kradla a loupila kde jen mohla, jak to potom mělo vypadat mezi poddanými? Robin, jeho milá Marion, Will, Much , Malý John, tlouštík Tuck a saracenský bojovník Nasir se záhy proslavili a to se správci kraje kolem hvozdu Sherwood, siru Guyi z Gisburne, dvakrát nelíbilo. Proto se na Robina snaží všemi možnými prostředky nastražit léčku... (Siriuss)

(více)

Recenze (232)

choze 

všechny recenze uživatele

"CO TEDY MÁM DĚLAT?" - "JEDNAT. JEDNAT BEZ VÁHÁNÍ." Hraný zahraniční seriál číslo jedna mých dětských let (SANDOKAN mě tehdy nějak minul). A asi moje první výrazné setkání s akčním žánrem. Ty Robinovy bleskové guerillové přepadovky Gisborneových a šerifových vojáků v Sherwodu jsem miloval a jásal pokaždé, když se vystřelený šíp zabodl skrz kroužkovou zbroj. K tomu mystika a romantika mocně podporované snivou i strašidelnou hudbou. A sympatické obsazení - Ray Winstone (Will Scarlet) měl charizmatu na rozdávání už za mlada. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Zbojník Robin Hood bol takou pre mňa ikonou hrdinom odmalička, tento seriál som doslova žral. Potom navnadený sme z kamarátmi vystrájali po lesoch a pokusy vyrobiť si luk, či kušu (William Tell) bol zložitou prioritou. A vždy som sa rád vrátil do tohto dobrodružného sveta, či už v tomto seriály alebo kino filmoch či už z Kevinom Costnerom alebo aj Russellom Crowe. /90%/ ()

Reklama

Dale 

všechny recenze uživatele

Tento seriál je typický príklad toho, ako neobjektívne len zo spomienok po rokoch hodnotíme niečo, čo sme v detstve milovali. Keď to išlo začiatkom deväťdesiatych rokov v TV, stal sa z toho takmer kult. Podobne ako na Winnetoua, hrávali sme sa aj na Robina Hooda. Dokonca, keď som o niečo neskôr videl Costnerov film, ten ani zďaleka neohrozil pozíciu najlepšie sfilmovaných osudov sherwoodskeho zbojníka, ktorá patrila práve tomuto seriálu. Keď som si však tento seriál pozrel znovu po zhruba 15 rokoch, nemohol som prísť na to, ako sa mi to mohlo páčiť viac ako film, dokonca, čo sa mi vôbec na tom páčilo. Fajn, postavy Robinovej družiny sú sympatické, hudba je príjemná, ale to je asi tak všetko. Príbehy sú veľmi nudné, správanie niektorých postáv je detinské a keď náhodou dôjde k stretu zbojníkov a šerifových "vojakov", tak si pripadám, ako na školskom divadelnom predstavení. Náš filmový vkus sa časom mení a vyvíja a mám veľké obavy, ako by dopadli ďalšie klasiky môjho detstva, keď by som si ich dnes pozrel znovu. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Čtvrtá je spíš z nostalgie, protože už je to fakt dlouho, co to šlo naposledy, a obávám se, že vidět to teď poprvý, víc jak tři by to nebyly, ale hrozně rád bych tohle hodně netradiční pojetí viděl znovu. Nejvíc se mi líbily mystické díly, třeba ten o boji s ďábelskou sektou Waylandovy meče. U toho jsem se jako malej klepal jako ratlík. Krásná hudba Clannadu a famózní Nickolas Grace jako hláškující šerif z Nottinghamu: "Mám sto jednání za dva dny, ve čtvrtek se mám účastnit šesti poprav a na víkend přijede moje matka." P.S. Pamatujete, jak do Vegy přišlo asi 150000 hlasů pro tenhle seriál? A dneska? Nemáme práva, nechceme, nezajímá... Zk*rvená ČT. ()

Hapretor 

všechny recenze uživatele

trochu připitomělé a jednotlivé díly na sebe spíš ne-navazují, ale díky skvělé a takové procítěné hudbě, která se k tomuto žánru hodí jak prdel na wc, je to stejně poutavé a skvěle oddechové ...povedlo se ... a to tehdy mnohem lépe a pár babek než nyní s mega rozpočtem a nudnými herci / čkami a super CGI triky ... pche ! ... ()

Galerie (28)

Zajímavosti (13)

  • Původně chtěl producent pro roli Lady Marian Jenny Seagrove, Judi Trott byla až druhou volbou. (Gwilwen)
  • Ray Winstone při koncipování své role Willa Scarletta vycházel z fotbalového chuligána. (Zdroj: Robin of Sherwood - Making of) (PhillM.)
  • Natáčelo se v oblasti bristolských lesů, kde složení vegetace ještě odpovídá stavu 11. století. Na většině území Anglie byly totiž v 19. století vysázeny jedle. (Gwilwen)

Reklama

Reklama