• klima777

Jak tak vidím plakát na čsfd, napadá mě, že ve svých vzpomínkách tento seriál nadhodnocuji. Takže zkusím být objektivnější: 1) Byla jsem tenkrát malá. 2) Hudba Clannad seriál zajisté povznášela. 3) Ještě jsme neměli barevnou televizi a jak známo, černo-bílý obraz často přinejmenším dotváří umělecký dojem. 2,25* Ale stejně... Ty staroanglické a keltské motivy byly fajn. Zdravím Roberta Holodstocka a spřízněná mytága.(2.8.2010)

Za neskutečné zážitky, které jsem měl, když byl seriál u nás poprvé promítán a které ve mě zůstanou do konce života. Jsem zvědav jak budu soudit až ho teď shlédnu znovu:-) No shlénuto a tak musim přisat, že první 2 série jsou skvělé, ale ta třetí s Jasonem Connerym silně pokulhává jak atmosférou tak i přehrávanými hereckými výkony.(13.8.2008)

• dr.fish

Názorný příklad toho, jak mohou být vzpomínky z mládí zkreslené. Z velkého hrdiny z Magionu (nebo kde to tenkrát šlo) se vyklubal hezounek z lučíkem a velkého příběhu o zbojníkovi jakási selanka o boji druidů proti Církvi svaté. Tempo vražedně pomalé nehledě k bezradnosti dialogů a vůbec všeho. Dal jsem dva a půl dílu. 40%(20.12.2014)

1. a 2.há série výborná s Michaelem Praedem který tu byl svého času díky seriálu velkou hvězdou a mohli jste si kupovat jeho fotky na stáncích:)3.tí se u nás s Jasonem Connerym bohužel nevysílala ale asi to nějak moc nevadí tento robin pro mě umřel s michaelem, ale zpět k tomuto seriálovému skvostu.Pěkně temně vykreslená anglie a sherwoodské lesy! Výborný Fantasy snímek kde je i vysvětleno Robinovo jméno Rob in Hood (zloděj v kápi).Jednoduše klasika mého dětství a myslím že může oslovit i dnešní diváky.85%(15.2.2007)

Do nynějška jsem si myslel (a mnozí jiní si asi myslí i nadále), že nejlepším zpracováním legendy o Robinu Hoodovi je film z roku 1991 s Kevinem Costnerem...ano tak dlouho mi to trvalo než jsem objevil tenhle kdysi tak populární seriál. Všechny ty, kteří stojí za skladbou programů našich tv stanic, by měli zavřít až by zčernali! Nechápu totiž, jak se mohlo stát, že si na tenhle seriál celých 20 let nikdo ani nezvzpomněl a neřekl bych, že se do rovzpomínání někdo bude mít. V době jeho vysílání jsem byl buď ještě na houbách, nebo jsem byl hodně malý harant na to, abych si z toho něco pamatoval:-) Nicméně velké díky csfd a internetu za to, že jsem na tenhle seriál narazil. Co vyzdvihnout dřív...jako celek to prostě nemá chybu. Herci sice nezmámí a vesměs nehezcí, ale o to více zajíměvější a autentičtější. Výprava jednoduše božská, středověká Anglie učebnicová a Sherwood ze všech Sherweoodů ten nejsherwoodovitější:-) Hudba od Clannad tak divná, až ke krásná a nakonec si to bez ní snad ani nejde představit. V poslední řadě s Jasonem Connerym se sice už nastavuje kaše (obzvlášť příběhy už nejsou tak nápadité), ale musím uznat, že se jim to podařilo nastavit celkem slušně. Jak mnozí píšou, má to své neopakovatelné kouzlo a i v roce 2011 to působí jako malý zázrak mezi seriály. Je neodpustilené, že to ještě nevyšlo na DVD a je mi upřímně líto všech co to neviděli, neboť o hodně přišli...(3.5.2011)

• - Původně chtěl producent pro roli Lady Marian Jenny Seagrove, Judi Trott byla až druhou volbou. (Gwilwen)

• - Natáčelo se v oblasti bristolských lesů, kde složení vegetace ještě odpovídá stavu 11. století. Na většině území Anglie byly totiž v 19. století vysázeny jedle. (Gwilwen)

• - Ray Winstone při koncipování své role Willa Scarletta vycházel z fotbalového chuligána. (Zdroj: Robin of Sherwood - Making of) (PhillM.)