Reklama

Reklama

Robin Hood

(seriál)
všechny plakáty
Akční / Fantasy / Dobrodružný
Velká Británie, (1984–1986), 22 h 8 min (Minutáž: 50–102 min)

Hudba:

Clannad

Hrají:

Michael Praed, Jason Connery, Mark Ryan, Clive Mantle, Robert Addie, Ray Winstone, Philip Jackson, Richard O'Brien, Phil Davis, Anthony Steel, (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(22)

Obsahy(1)

Nebylo jich mnoho, ale strach dokázali nahnat dokonale. Vždy se z čista jasna objevili na tom nejnepravděpodobnějším místě a odvážně se stavěli na stranu chudých. Když bylo třeba, neváhali tasit meče a napnout tětivu. Málokdy minuli cíl. Jejich vůdcem byl sympatický Robin, kterého tajemná bytost rozkročená mezi dvěma světy, Herm, pověřila úkolem bránit zlu v jeho rejdech. V tehdejších dobách se o rytířství, gentlemanství a právu dalo mluvit jen stěží. Vždyť když i šlechta kradla a loupila kde jen mohla, jak to potom mělo vypadat mezi poddanými? Robin, jeho milá Marion, Will, Much , Malý John, tlouštík Tuck a saracenský bojovník Nasir se záhy proslavili a to se správci kraje kolem hvozdu Sherwood, siru Guyi z Gisburne, dvakrát nelíbilo. Proto se na Robina snaží všemi možnými prostředky nastražit léčku... (Siriuss)

(více)

Recenze (227)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Tohle byl seriál mého mládí. Skoro až čistokrevná fantasy, nádherně ponuré lokace mystického lesa Sherwood, všechny ty letící šípy a chladná tekoucí voda, úžasně typově usazené postavy (zvláště můj oblíbenec Malý John, no a samozřejmě ústřední dvojka Robin a Marion), éterický hudební doprovod irských Clannad, seriálový prostor světa mýtu... Nejlepší převedení legendy o Robinu Hoodovi do televizního světa... (na plný počet hvězdiček bych to ale potřeboval vidět ještě jednou...) ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Nejskvělejší, nejmýtičtější a ve mně osobně nejhlubší dojem zanechavší zpracování legendy o sherwoodském zbojníkovi. Viděl jsem to jednou, bylo mi asi osm, a nikdy jsem na to nezapomněl. Pryč s Xenou, pryč s Herkulem, pryč i s tím Černým Rytířem, dejte nám starého dobrého Robina. Nový seriál opravdu za moc nestál.... ()

Reklama

monolog 

všechny recenze uživatele

zrovna jsem poprvý viděl první sérii a musím říct, že je opravdu příjemná. je to sice trošku zdlouhavější, ale ta atmosféra. ta atmosféra je nádherná. sice z guye z guisbornu je udělanej absolutní pakáč, ale jinak to ujde. ale semtam pár nelogičností, jako třeba deset chlapů a jedna ženská žijou v lese...to mi přijde fakt nereálný. to by se do měsíce všichni posekali. ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Pamätáte sa? Bežalo te ešte na spoločnej československej televízii (i keď iba série s Miachelom Praedom ako Robinom Hoodom, v poslednej sérii ho nahradil Jason Connery - syn slávneho Seana v ulohe Robina z Hauntingtonu). Kam sa hrabu dnes fantasy seriály typu Xena, Hercules a podobne. Robin of Sherwood bolo spojenie výnimočnej atmosféry (samotný les bol vskutku ponurým miestom), šikovného skĺbenia histórie, fantasy a mysticizmu a nezabuduteľnej, takmer ezoterickej hudby od írskych Clannad. Tento seriál je zároveň jednou z najlepších adaptácii o dobdrodružstvách sherwoodského bojovníka na televíznej obrazovke, pričom strčí do vačku aj viaceré filmové variácie. Robin a Lady Marion, nech vás duch Sherwoodu navždy ochraňuje! ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Náááádhera. Tenhle seriál strčí bez problému všechny filmy s Robinem Hoodem do kapsy. Špičkový casting, zdařilé exteriéry, působivá mytologie a k tomu éterická hudba skupiny Clannad. Tenhle seriál má své zvláštní kouzlo, které vás přinutí ho milovat. Poslední díl jsem skoro probrečel. Následná série, kdy Robina vystřídá Connery junior, je už jenom ubohý odvar. Nemluvě o nové předělávce (2006) této legendy, která je spíše výsměchem..... ()

Galerie (24)

Zajímavosti (13)

  • Postava saracénského bojovníka se poprvé objevila v tomto seriálu. Od té doby stojí po boku Robina Hooda i ve většině dalších filmů. (Gwilwen)
  • V epizodě The Swords of Wayland se objevil v jedné z vedlejších rolí Nick Brimble. Ten samý herec si potom zahrál postavu Malého Johna ve filmu Robin Hood: Král zbojníků. (Gwilwen)
  • V epizodě se mluví o sedmi mečích. Ve skutečnosti byly meče původně pouze čtyři. Byla to trojice mečů Almace, Curtana a Durandal z díla „Píseň o Rolandovi“ a také meč Mimung, meč Wudgy, údajného syna Waylendova. Další meč je zmíňen v islandském díle „Poetická Edda“, a to meč Gram. Waylendovi jsou připisovány i meče další, pocházející ze starofrancouzských hrdinských eposů, jsou to meče Adylok, Merveilleuse a další dva bezejmenné. V modernější literatuře poté přibyly meč Albion z příběhů o Robinu Hoodovi a jeden bezejmenný. Některá díla připisují Waylendovi i Excalibur, ale v tomto případě je to velmi kontroverzní, neboť Excalibur je původem z velšských bájí, nikoliv z germánských. (ajaxx)

Reklama

Reklama