poster

Zběsilost

 • Francie

  Furie

 • angličtina

  Get In

Thriller

Francie / Belgie, 2019, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vančura
  ***

  Nebavilo mě to, postavy mi byly nesympatické, a hlavně jsem z toho měl pocit, že to nepřichází s ničím novým - kromě toho zajímavého námětu tam není nic, co by člověk už neviděl stokrát jinde, včetně toho rádoby cool závěru v posteli. V kině by možná byl výsledný dojem trochu lepší, ale doma v telce to prostě nemá nic, co by člověka nějak ohromilo. Za mě tedy dost nevalný dojem.(20.5.2020)

 • J*A*S*M
  ***

  Námět dobrej. Kdyby se to pojmulo jako absurdní kafkovská úřednická tragikomedie, v níž se majitel domu marně domáhá pomoci státu vůči dvěma zhůvěřilým sqatterským sockám, aby byl nakonec v zoufalství nucen vzít aktivitu do vlastních rukou, bylo by to možná super. A fungovalo by to i jako to zamýšlené podobenství o tom, jak by to asi vypadalo, kdyby se přebujelou byrokracií zhroutily funkce státu a člověk by se vrátil do stavu před lockeovskou společenskou smlouvu a chránil si svá přirozená práva sám. Ale vzhledem k tomu, že ve filmu nakonec hlavní roli zastane úplně jiná skupina aktérů, stane se z filmu vlastně jen samoúčelný brutální nesmysl s extrémně nesmypatickými postavami. Jestli to je přesně nebo nepřesně podle nějakých skutečných událostí, jak avizuje úvodní titulek, je mi jedno, jako filmové dílo by to potřebovalo dramaturgicky překopat.(8.5.2020)

 • Flipnic-RE
  ***

  Moderní připomenutí Straw Dogs ze 70.tek ? Ano, jednoznačně. Jen zasaženo do moderní doby. Spousta vztahů, situací a celé pojetí filmu připomíná nerovný boj uťáplého Dustina Hoffmana s vesnickými burany v legendárním kultu. Bohužel film strašně ztrácí několika věcmi. Zejména nesympatickými postavami a to i těmi jako že "kladnými". Spousta věcí může diváka štvát a spousta scén spíš nasírat. A hlavně to nebaví žejo... Samotnej home invasion na konci je super. Násilnej, syrovej, nepříjemnej na koukání... Ale že se hlavní záporak změní v Jasona Vorhearse, to mi tam fakt nesedělo. To už to začínalo být fakt absurdně absurdní a komický. No a ta scéna úplně na konci??!! WTF !!!! Přesně jak psal Livingdead, to porno s opicí na konci už bylo moc... A hlavně se to tam nehodilo, ta scéna to úplně poslala někam bokem... Jako že, ..."aby mi stará konečně dala a udělala se, musím před tím rozsekat bandu ožralců??" Rozporuplné a divné...(9.5.2020)

 • POMO
  ***

  Sociálně-právní konflikt dvou rodin, který vyústí ve vyhrocenější drama než byste čekali. Ovšem právě k tomu nabušenému finále se dostane jaksi samovolně, bez náznaků a logiky, což ho dělá buď nepravděpodobným, anebo odvyprávěným s nedostečně přesnou expozicí (jelikož jde o real story, druhá varianta je pravděpodobnější).(7.9.2020)

 • *CARNIFEX*
  *

  Absurdná extrém kokotina, či už zápletkou, alebo samotnou rozpletačkou príbehu, určená predovšetkým pre naivného, ktorý chce stoj čo stoj veriť, že “skutok sa stal”. Takéto filmy ma popravde dosť urážajú. Nemôžem si pomôcť, ale toto je agresívny útok na “zdravý rozum”, kedy krútenie hlavou ako dávny všeliek, 100% nezaberie. Možno keby sa “Fúria” nebrala tak vážne, že rieši sociálny problém, bola by to príjemná, čierna komédia, no keďže cítiť tú neskutočnú vážnosť hneď od prvej minúty, nemôžem inak, iba skonštatovať, že na území “Galského kohúta”, začali všetci húliť solídne silný matroš. Dosledované len a len z dôvodu sľubovaného masakru v závere (ktorý sa mimochodom dostavil), a presne zato nie “odpad”, lebo posledná 20 minútovka, je až tak divoko za hranicou únosnosti, že ani kýbel Lexaurinu by nestačil nato, aby človek precitol v realitu. Na mňa to bolo skrátka priveľa, no pre Vás ostatných, to možno bude zaručená zábava, nad ktorou s ľahkosťou kývnete rukou, čo som Ja jednoducho nedokázal.(2.5.2020)