Reklama

Reklama

Zběsilost

Trailer

Obsahy(1)

Po návratu z dovolené najde hlava rodiny domov v obležení squatterů a zaplétá se do konfliktu, který se stupňuje do obludných rozměrů. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (29)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Je pravda, že jako psychologický thriller a následně vyvražďovací horor s nádechem Očisty, to docela funguje. Jen, kdyby ten námět nebyl tak strašně hloupej a nezacházel do brutálního extrému. Ten se totiž skládá ze světa, ve kterém je všechno všem jedno, zákony (doslova) neexistují a to, že se Vám do baráku nastěhuje nějakej týpek s těhotnou přítelkyní, je vlastně hrozně fajn a nikoho to nepohoršuje. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Námět dobrej. Kdyby se to pojmulo jako absurdní kafkovská úřednická tragikomedie, v níž se majitel domu marně domáhá pomoci státu vůči dvěma zhůvěřilým sqatterským sockám, aby byl nakonec v zoufalství nucen vzít aktivitu do vlastních rukou, bylo by to možná super. A fungovalo by to i jako to zamýšlené podobenství o tom, jak by to asi vypadalo, kdyby se přebujelou byrokracií zhroutily funkce státu a člověk by se vrátil do stavu před lockeovskou společenskou smlouvu a chránil si svá přirozená práva sám. Ale vzhledem k tomu, že ve filmu nakonec hlavní roli zastane úplně jiná skupina aktérů, stane se z filmu vlastně jen samoúčelný brutální nesmysl s extrémně nesmypatickými postavami. Jestli to je přesně nebo nepřesně podle nějakých skutečných událostí, jak avizuje úvodní titulek, je mi jedno, jako filmové dílo by to potřebovalo dramaturgicky překopat. ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Absurdná extrém kokotina, či už zápletkou, alebo samotnou rozpletačkou príbehu, určená predovšetkým pre naivného, ktorý chce stoj čo stoj veriť, že “skutok sa stal”. Takéto filmy ma popravde dosť urážajú. Nemôžem si pomôcť, ale toto je agresívny útok na “zdravý rozum”, kedy krútenie hlavou ako dávny všeliek, 100% nezaberie. Možno keby sa “Fúria” nebrala tak vážne, že rieši sociálny problém, bola by to príjemná, čierna komédia, no keďže cítiť tú neskutočnú vážnosť hneď od prvej minúty, nemôžem inak, iba skonštatovať, že na území “Galského kohúta”, začali všetci húliť solídne silný matroš. Dosledované len a len z dôvodu sľubovaného masakru v závere (ktorý sa mimochodom dostavil), a presne zato nie “odpad”, lebo posledná 20 minútovka, je až tak divoko za hranicou únosnosti, že ani kýbel Lexaurinu by nestačil nato, aby človek precitol v realitu. Na mňa to bolo skrátka priveľa, no pre Vás ostatných, to možno bude zaručená zábava, nad ktorou s ľahkosťou kývnete rukou, čo som Ja jednoducho nedokázal. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Drsná, bezútěšná a mrazivá Francie! Olivier Abbou je známý díky exploitationu Territories z roku 2010 a teď naservíroval hodně slušný Thriller, který se posledních 20 minut přehoupne v regulérní horor. Film má slušný příběh o páru, kteří odejdou na 2 měsíce pryč z domu na dovolenou a jakmile se vrátí jejich barák obývá párek squatterů, kteří nehodlají barák opustit a zákon jim hraje ve prospěch. Hlavní dvojice pomalu propadá zoufalství. Představa, že musí platit hypotéku, ale musí spát v autě není příliš žádoucí a ještě k tomu se seznámí se špatnými lidmi. Tohle je přesně ta Francie, která mi chyběla. Scéna na discotéce je správně halucinogení a finální Home Invasion je neskutečně syrový, nepříjemný, autentický, že se mi zatajoval dech jak už dlouho ne.Příběh***, Akce***, Humor>Ne, Násilí****, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 7.5/10. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Sociálně-právní konflikt dvou rodin, který vyústí ve vyhrocenější drama než byste čekali. Ovšem právě k tomu nabušenému finále se dostane jaksi samovolně, bez náznaků a logiky, což ho dělá buď nepravděpodobným, anebo odvyprávěným s nedostečně přesnou expozicí (jelikož jde o real story, druhá varianta je pravděpodobnější). ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama