Reklama

Reklama

Savannah

(seriál)
Drama
USA, (1996–1997), 34 h (Minutáž: 60 min)

Hrají:

Robyn Lively, Jamie Luner, Shannon Sturges, David Gail, Paul Satterfield, Beth Toussaint, Ray Wise, George Eads, Anthony Griffith, Brian McNamara (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(34)

Obsahy(1)

Příběh této skvělé soap opery se odehrává v Savannah, ve státě Georgia. Tři mladé, krásné a temperamentní Jižanky pojí dlouholeté přátelství. Přátelství, které trvá, a to i navzdory jejich postavení ve společnosti či osobním ambicím. Přátelská pouta mezi jednotlivými protagonistkami prochází mnoha zkouškami, ale nezničí je ani nevěra či podvody, ani milostná dobrodružství nebo vražda. V hlavních rolích hrají Robyn Livelyová (Karate Kid III), Jamie Lunerová (Melrose Place) a Shannon Sturgesová (S.W.AT). (CBS)

(více)

Recenze (26)

Bozvav 

všechny recenze uživatele

První řada je slabší, unylejší a předvídatelná. Ve druhé je mnohem více zvratů, napětí i humoru. To, že se mi seriál líbil zavinila jednoznačně skvělá Jamie Luner a dokonalý krasavec a syčák Paul Satterfield. Nelze opomenout ani Raye Wise či BethToussaint Coleman. Nejvíce nesympatická je svatouškovská Shannon Sturges. Fungující chemie, slyšná hudba a snesitelné dialogy, humor. Rozhodně lepší než ty přitroublé seriály pro puberťáky. Za mne 65%. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

13/34 Savannah byla taková normální soapka z devadesátých let, klasická produkce Aarona Spellinga. Tehdy to bylo jedno z mála okének do překrásné lokality města v Georgii. Koloniální architektura, jižanská příroda... Dneska už kvůli něčemu takovému nemusíme trpět ty nekonečné a hlavně zbytečné zápletky. Je to vývoj. ___ Podle Dabingfora vznikly celkem tři sady českého dabingu, ty novácké a primácké si nepamatuju, ale to co předvedlo Studio Bär pro CBS Drama v roce 2015 je naprostá šmíra. Mmj. se jim podařilo ignorovat, že ten seriál není aktuální a ve scénách z videopůjčovny se mluví o "dývkách," což při detailních záběrech na VHSky vyznívá fakt hloupě. ()

Reklama

katakomb 

všechny recenze uživatele

Já se docela bavil! Překvapilo mě, jak rychle se objevovaly nové zápletky, jedna z postav se v jednom z dílů stane závislou na drogách a za další dva díly už je z toho venku a čistá.. Jo, tahle soap operová časová relativita, kdy všichni vypadají pořád stejně v perfektně padnoucích šatech a s dokonalým make-upem, mě vždycky pobaví, člověk může vlastně jen hádat, kolik času uplynulo, a napoví jen to, jak dlouho se osoby objevují ve stejných šatech. No a třešnička na dortu je dabing, který se velmi dynamicky mění během celého seriálu, ale nejlepší je, když vystřídají dabéra jedné postavy i v rámci jednoho dílu. Suma sumárum, blbinka pro zasmání na časy v režimu letadlo. ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Mno, dívat jsem se začal kvůli Jamie Luner, která hrála mrchu Lexi v Melrose place, a tady pro změnu ztvárnila mrchu Peyton. Nezklamala mě. Není to zase tak špatná seriálová podívaná, plná klišé (únosy, ztráty paměti, předstírání smrti, věznění na hadí farmě mezi klecemi s pěstovanými zvířátky a tak), a Peyton je sympaťačka. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jižanské Melrose Place, jednou za měsíc zábavné, při každodenním vysílání nesnesitelné, bez jediného kladného hrdiny. Takže skoro jako ze života;) ()

Galerie (7)

Zajímavosti (2)

  • K seriálu vyšla česky v roce 1997 i stejnojmenná kniha (v originále Hearts of Savannah) od Eileen Lottman, autorky specializující se na beletrizované seriály. (NinadeL)

Reklama

Reklama