Lacike

V piatom diely seriu Lucky Stars opustil aj Sammo Hung a ostalo len komedialne jadro (vymyselnik Richard Ng, idiot Eric Tsang, mudrlant a vodca skupiny Stanley Fung a nevyrazny Miu Kiu Wai). Takze bitky tu uz prakticky ziadne nie su. Len sem tam nejake parsekundove strety priemernej kvality v ktorych sa snazi ustredna parta branit voci zaporakom. Zapletku to ma celkom slusnu. Nasa parta skusa viest jednu firmu za druhou, ale pri snahe ohmatavat zakaznicky sa neustale dostanu do vtipnych problemov. Nakoniec skusaju viest detektivnu agenturu. Takze si ich najme Carina Lau, aby nasli jej pohresovaneho brata, ktory robil poskoka u miestneho vypalnickeho gangu a zaroven donasal policii. Lenze nema dost penazi a tak si to u nich musi odpracovat a zaroven sa u nich ubytuje co vyusti k ich obvyklej snahe ju nejak poohmatavat. Tentokrat mi to pripadalo celkom roztomile a vtipne. Richard Ng pre zmenu vyskusa zaklinadlo vdaka ktoremu si mysli, ze ma neznicitelne telo a ze dokaze strielat z prstov po ludoch, na com je zalozenych par vtipnych scen. Inspektor Tso sa zase snazi nasu partu naverbovat, aby sa inkognito zblizili s byvalym bosom vypalnickej bandy a donutili ho bonznut sucasneho, ktory ho potopil a samozrejme ma na svedomi aj smrt brata Cariny Lau. Takze po rôznych peripetiach sa nedobrovolne do toho pustia. Posledna tretina filmu ma uz dost parodicky nadych. A zase sa paroduje hlavne film Lepsi zajtrajsok, ktory evidentne obrovsky ovplyvnil HK kinematografiu. Dokonca tu ma cameo Kenneth Tsang ako stryko Kin a okrem zbrani poskytne nasej parte aj roztrielane ikonicke kabaty pred finale, ktore tvoria Wooovske prestrelky ale v parodickom prevedeni. Tu fintu s padajucim strielajucim uzi z filmu Pravdive lzi si tu v podobnom prevedeni vyskusa Richard Ng. Ale sme v komedii, takze ziadnej krvi sa nedockame. Je to len take detske prevedenie. Najabsurdnejsia je scena uteku z väzenia v ktorej nasu partu doslova navadza krok za krokom von z basy cele osadenstvo väzenia. Jackie tu sice uz nema ani take polocameo ako v minulom diely, ale aspon ho niekolkokrat spomenu. Vysledkom je sice jednoducha, ale celkom vtipna komedia, ktora sa raz oplati vidiet ak mate tuto seriu radi. Na wiki sa uvadza, ze tam mozno hra jednu postavu Cynthia Rothrock. Rozhodne to ona nie je. 5,5/10. ()