A Chinese Ghost Story

• Hongkong Qian nu you hun (více)

Výběrčí daní přijede do malého města, aby plnil svoji práci. Nikomu se dvakrát nechce poskytnout mu ubytování, takže skončí ve starém chrámu, kde prý straší. Tam potká taoistického šermíře, který jej varuje před nebezpečím, a krásnou dívku, do níž se zamiluje. Problém je v tom, že pověsti o strašení nelhaly a dívka je do toho očividně nějak zapletená... (Morien)

Anderton

Ázijské osemdesiatkové béčko. Romantická hororová fantasy, ktorá zaujme určite viac tým ako, ako o čom. Je to tak gýčové, ako je Čína veľká a možno aj preto je to celkom zábavné. Film má spád a na konci sa poriadne rozbehne. Len je škoda, že mi stále na tých postavách nijak extra nezáležalo. Zvolený koniec naznačuje, že sa rátalo s pokračovaním, preto ani film neprišiel s klasickým happyendom. Vlastne tento koniec sa ani zaškatuľkovať nedá. Takže príjemná exotická jednohubka, kde dostaneme síce niečo iné, ako z Hollywoodu, na Sama Raimiho si ale neraz spomeniete. ()

tombac

Asijská pohádka o tom, kterak se rek popleta do strašidelného domu dostal, kde do sladké prokleté dívčiny se zamiloval, s legendárním zabijákem potvor se spolčil, spolu s ním řadu soubojů s oživlými mrtvolami, duchy a obřím hnusem svedl a svou vyvolenou prokletí zbavit se pokusil. Zábavný mix mystického horroru, létacího kung-fu a komedie. Jen škoda nepřehledného střihu akčních částí, jinak by to opravdu bylo dokonalé. ()

Tomco

skor slabe styri...prakticky ani nemam co vytknut, len ma to nechytilo tak ako som si zelal. vizual je velmi schopny, zastarale digitalne efekty nevadia. mna osobne do deja nevtrhol pribeh, tuto vytku mozem kludne prisudit casu kedy film vznikol.. skoda, ze som film nevidel par rokov dozadu na nejakej osarpanej vhske.. 70% ()

Campbell

Teda nic extra po takovéhle hodnocení jsem se neskutečně těšil, těšil jsem se na strach společněs kung-fu filmem spojeným dohromady, ale výsledek se mi zdál trošku přeplácanej. Příběh není nikterak objevný ale dokáže zaujmout, ale celkem mě zklamalo že na obrazovce se toho děje až moc. Ale zas tak hrozné to nebylo. Atmosféra by se dala na začátku krájet. Ale po chvilce se okoukala a některé romantické scény mi byly strašně naobtíž. Nicméně film bych zařadil spíše do průměru ale víkrát na to asi ani koukat nebudu. ()

Ajantis

Přízrak své oběti omotává chapadly a snaží se je zlikvidovat tím, že jim svůj jazyk - jistě jen náhodou připomínající penis - nacpe do úst. A když se mu to nedaří, poplive nebožáka hustou bílou substancí, načež několik minut zírám na padesátiletého vousáče, jehož celý obličej je olepen spermatem, které stéká po jeho vousech... No, asi kvůli pomýlenému žánrovému zaškatulkování na csfd jsem nejen v tento moment opravdu vyjeveně zíral na to, co jsem si vlastně pustil. Sinnui yauman je především komedie, a to komedie situační, což se v první polovině nepěkně bije se snahou o navození tajemné atmosféry. Ta tedy představuje jednoduchý romantický příběh s lehce záhrobní tématikou a vydatně odlehčovaný humorem, ale docela pěkně zpracovaný. V druhé polovině jsem si pro změnu připadal, jako bych hrál Diablo II na Matějské pouti. Vousáč vykřikuje zaklínadla a z rukávu metá firebally na všechny strany, postavy i předměty létají vzduchem sem a tam, ale kvůli šílenému kameramanovi a střihači ani nevím, kde je nahoře a kde dole, a motá se mi hlava. Na takhle agresivní a zmatečnou podívanou se mi opravdu špatně kouká. Nebýt silně nepovedených akčních scén, byla by to příjemná pohádka, takhle uděluji pouze silné **. ()