Vietnam, helikoptéra prevážajúca amerických vojakov. Pokojný let sa zmení v boj o prežitie, keď nastanú nečakané komplikácie a stroj klesá priamo k zemi. Aj keď sa šestici vojakov podarí haváriu prežiť, na zemi na nich čakajú ďalšie nebezpečenstvá - či už vojaci Vietkongu alebo sabotér z vlastných radov, ktorý poškodil vrtuľník. Nepriateľ im je nielen za pätami, ale často aj krok pred nimi... (beso74)

Wacoslav1

Parta týpků se snaží dostat z Vietnamského válečného pekla a narazí při tom na jenom lehce pošahaného vojenského veterána, který už má připravený konečný řešení celý války. Poměrně solidní film. Hodně akce, slušná pointa a Kove je správnej magor. Já byl celkem spokojenej.75% ()

Martin741

Jeden z mala neznamych, o to vsak kvalitnejsich filmov z Vietnamu. Akcia, akcia zas akcia : tu si pride clovek na svoje : 72 % ()

majo25

Vietnamský 'subžáner' akčných béčok, ktorý extra ničím nezaujme, aj keď si dokáže držať celý čas dobré tempo. Nad vodou ho drží charizmatický Kove a v závere pokus o zvrat. Dopláca však na slabé spracovanie a herecky, až na Kove-a, veľká slabota. ()

farmnf

Válečný film z Vietnamu pro děti. Stupidní scénář, mizerné herectví a hloupá režie. Co tím mělo být řečeno, mě hluboce uniká. Černoch je doktor, je ve válce a bojí se střelit rákosníka. Pilot je frajer, neustále riskuje a popraví vojáka z vlastní jednotky a poté druhého. Major je blbec-to bylo asi jediné reálné poselství. No a mizerný dabing ale už si zvykám. ()

raduna01

Napínavý snímek plný akčních scén a bojujících vrtulníků se odehrává v prostředí vietnamské džungle. Stewart, velitel letecké záchranné jednotky, je válečník tělem i duší, fanatický zabiják. V jeho jednotce bojuje i černošský medik Davis, který se snaží na Stewartovu dušení úchylku upozornit nadřízené orgány. Po havárii jejich vrtulníku uprostřed vietnamské džungle, při útěku před vietnamskými vojáky, pouze Davis dokáže psychicky čelit Stewartově stále vzrůstající krutosti. Stewart vyhrožuje odpálením jaderné zbraně, je však zajat Vietnamci. Ukáže se, že se jednalo o obyčejnou bombu a navíc je odhalena i celá pravda o příčině havárie… ()

beso74

Vojna vo Vietname, hrdinskí americkí vojaci kosiaci svojou guľometnou paľbou vojakov Vietkongu po celých skupinách a tí z času na čas zostrelia nejakú tu americkú helikoptéru. Ak by sa reálna situácia vyvíjala takýmto smerom, chudákom Vietnamcom by nepomohlo ani ak by ich populácia dvojnásobne prevyšovala tu čínsku (Keďže Americanos majú dobré srdce, sem tam zamieria aj do vlastných radov a pomôžu svojmu nepriateľovi aspoň k nejakému čestnému úspechu a korigovaniu veľmi nepriaznivého pomeru v počte zabitých.). Ale to, na čo som sa pozeral, nebol dokument a ani historický film, a tak je mi jasné, že sa nad tým rozčuľovať nebudem. Exteriér filipínskej džungle bol C.H.Santiagom už neviem po koľký krát vybraný ako ihrisko pre jeho tím testosterónom nabitých pyrotechnikov, ktorých jedinou úlohou bolo odpáliť toľko explózií, ako len stihnú a na koľko im bude stačiť rozpočet (stihli by asi aj viac, ale rozpočet nepustil) a podporný tím atlétov, ktorých úlohou bolo so zbraňou v ruke kľučkovať pomedzi výbuchy, strieľať, kričať a v prípade výmeny zásobníkov aj niečo (nepríliš múdre) povedať. Najviac mi bolo ľúto tých niekoľkých dobrovoľníkov, čo hrali vojakov Vietkongu, chudáci, tí sa museli dať najmenej po 20 krát zabiť, pričom ich to stále pekne odhodilo, to museli byť na konci natáčania riadne dobití. Konečný verdikt: Ako celok sa to pozrieť dá, akurát, že je to film pripomínajúci šumienku, po zhliadnutí ihneď z hlavy a mysle vyšumí, ale oskarové ambície, tu asi nikto nemal, že. ()