Reklama

Reklama

Epizody(26)

Obsahy(1)

Velká rodina Forsytů žije ve Viktoriánské a později Edwardovské Anglii více než příjemným životem vyšší střední třídy. Dvěma hlavní postavami jsou Soames Forsyte (Eric Porter) a jeho bratranec Jolyon Forsyte (Kenneth More). Soames je právním zástupcem, vždy řádný a přímočarý. Jeho láska ke krásné Irene (Nyree Dawn Porter) je jeho jedinou slabostí, stejně jako jeho krásná dcera Fleur (Susan Hampshire). Mladý Jolyon je jeho opak, svobodně uvažující umělec, který opouští svou manželku, aby žil s chůvou svých dětí. Jejich životy a životy jejich dětí se budou protínat více než 30 let a jedněm budou přinášet štěstí a druhým tragédii. (sator)

(více)

Recenze (19)

sator

všechny recenze uživatele

Velká rodina Forsytů žije ve Viktoriánské a později Edwardovské  Anglii více než příjemným životem vyšší střední třídy. Dvě hlavní postavy jsou Soames Forsyte (Eric Porter) jeho bratranec Jolyon Forsyte (Kenneth More) Soames je právním zástupcem, vždy řádný a přímočarý. Jeho láska ke krásné Irene (Nyree Dawn Porter) je jeho jedinou slabostí, stejně jako jeho krásná dcera Fleur (Susan Hampshire). Mladý Jolyon je jeho opak, svobodně uvažující umělec, který opouští svou manželku, aby žil s chůvou svých dětí. Jejich životy a životy jejich dětí se budou protínat více než 30 let a jedněm budou přinášet štěstí a tragédii druhým. ()

Rodin 

všechny recenze uživatele

Nějak nedokážu pochopit, že tomuto povedenému dílku může někdo udělit označení "odpad", ovšem "každej sme ňákej", že? Už při prvním provedení na obrazovkách ČST jsem byl jako tehdy v podstatě malý chlapec úplně uhranutý, při obnovené premiéře v devadesátých létech jsem si jen potvrdil, že tato klasika byla opravdu zpracována na úrovni vysokého standardu. Téměř až skoro 80%. ()

Reklama

Chudobka 

všechny recenze uživatele

Viděla jsem toto zpracování koncem 60 . let a pamatuji si, jak silný dojem na mě udělalo. V té době to bylo opravdu něco výjimečného. Jména Fleur a Soames se mi vryla do paměti. Když srovnám s novějším seriálem, fandím více tomu staršímu - výborné obsazení, skvělé herecké výkony a asi trocha nostalgie po zlatých šedesátých. ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Tento seriál mě uchvátil kdysi v mládí a už jsem nedoufala, že ho ještě někdy uvidím. Dlouho jsem váhala se shlédnutím ze strachu, že si zničím jeden sen. Jsem ráda, že se to nestalo i když si nejsem jistá, jak by byl seriál přijat dnešními diváky. V první polovině si udržuje příběh napětí, ale v druhé půlce je příliš politikaření a filozofování, což s ohledem na skutečnost, že se většina děje odehrává v interiéru a studiových kulisách, působí trochu rozvláčně. Navíc to vyžaduje určitou orientaci v anglické historii. V souvislosti s tím lze ocenit reálné dobové záběry, které jsou zakomponovány do děje. V čem je dodnes trvající kouzlo tohoto seriálu, jsou excelentní herecké výkony, které v dějovém rozpětí několika desítek let podávají velmi charismatičtí představitelé hlavních rolí. Nemohu si odpustit srovnání se současným seriálem Panství Downton, který částečně zobrazuje historicky shodné období z jiného pohledu. Rozvoj vyšší měšťanské třídy versus pomalý úpadek tradiční staré šlechty v kontextu doby. ()

Radush 

všechny recenze uživatele

Galsworthyho Ságu rodu Forsytů miluju. Jako první její adaptaci jsem viděla tu z roku 2002-03 a až poté tuto její předchůdkyni z let šedesátých. Vím, že by se na každý filmový počin mělo dívat zvlášť, ale porovnání se stejně nevyhnete.. Při sledování této starší verze jsem ze začátku měla problém s 1) převažujícími interiérovými scénami, kde je na většině pokojích patrné, že se jedná o pouhé kulisy, které působí převelice křehce (až tak, že Soamesovi opravdu nevěříte, že se o daný dřevěný sloup může opřít, protože se mu kinklá v rukou..). Problém č. 2) jsem pak měla s vizáží jednotlivých postav - ze začátku vypadají osoby relativně mladého věku na čtyřicet a na konci série jsou zase o poznání mladší (zde mám na mysli zejména Irene, která má v šedesáti tvář bez jediné vrásky). Ani nemluvím o make-upu vystupujících dam - ve viktoriánské Anglii se určitě nepoužívaly umělé řasy a černé oční linky - no jo, holt 60. léta.. Na druhou stranu musím vyzdvihnout skvělé herecké výkony, úžasné zpracování příběhu (Irene je zde opravdu nadmíru krásná a hlavně blond! žena) a ke všemu se mi opravdu moc líbilo občasné použití dobových záběrů (pohřeb královny Viktorie, generální stávka, dostihy..). Na konec musím dodat, že moje srce úplně zaplesalo nad tím, že se seriál nedržel děje jen Ságy rodu Forsytů, ale věnoval se i jejímu pokračování - Moderní komedii :)   PS: Fleur asi bude navždy patřit mezi mé nejneoblíbenější postavy vůbec. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (2)

  • Jaroslav Dietl po letech přiznal, že právě tento seriál byl pro něj zásadním impulzem k napsání svých nejznámějších seriálů a pro pochopení toho, co všechno je možné v televizi natočit. (raininface)

Reklama

Reklama