Baekdusan

Ashfall

Akční / Thriller / Dobrodružný / Katastrofický

Jižní Korea, 2019, 128 min

Yong-hwa Kim

V severní Koreji bouchne sopka. Celá Kimova říše je v troskách a dost poničená je i jižní část poloostrova. A protože hrozí další výbuchy, tak Jihokorejci vymyslí geniální plán. Ukradnou Kimovi atomovku, hodí ji do sopky, sopku zničí a ta už pak nikdy bouchat nebude. Jenže když jsou teď Kimovy jaderné hračky bez dozoru, tak si na ně brousí zuby i Amíci a Číňani, takže mise za zničením sopky bude tak trochu impossible. Katastrofické scény jsou skvělé, akční slušné, ale celé je to pěkně po asijsku dost přitažené za vlasy.(17.7.2020)

Vizuálně příjemné překvapení, to rozhodně. Lee Byeong-heon parádní pošuk, zbytek solidní, a akce je tu kupodivu dost, to jsem ani nečekal. Bohužel dost nelogický scénář místy skutečně udivuje. Hlavní zápletka by mi ani nevadila, to celkem ušlo. Ale jako vážně američtí vojáci ve spřátelené cizí zemi obsadí vojenské velící centrum a míří zbraněmi na prezidenta? No tak.(22.5.2020)

Paráda, po dlouhý době katastrofický film, který mi fakt sednul. Možná proto, že příběh není o pobíhání po městě a záchraně toho a toho, ale o výpravě do terénu kvůli záchraně všech. Hvězdný obsazení, poutavý, napínavý příběh, kvalitní speciální efekty, pěkný vizuál, akce a i nenápadné zapojení humoru. Ha Jung-woo perlil :) Co víc si přát.. Dvě hoďky utečou jako nic. Lee Byung-hun opět v roli, která mu padla jako ulitá. Ha Jung-woo trošku netradičně, žádný nabušený suverén, ale obyč chlap, který se tak trochu náhodou přimotá k odpálení bomby pod Pektusanem. Přeloženo.(21.5.2020)

K filmu ma pritiahlo hviezdne obsadenie, napriek tomu som nemala veľké očakávania. Filmársky je zvládnutý takmer dokonale. Dve hodiny ubehnú bez slabých alebo hluchých miest. Akcia je dynamická, príbeh sa vyvíja a aj napriek tomu, že je divákovi jasné čo bude nasledovať, nenechá ho odísť od obrazovky. Jediné, čo by som mu vyčítala, je slabá, miestami až naivná vzťahová línia. Na Lee Byeong-hyuna sa dobre pozerá a do úlohy dvojitého špióna sa dokonale hodil. Trocha som nechápala večne naštvanú pózu Suzy, ktorá hrá manželku dôstojníka veliaceho záchrannej akcii. Silné štyri.(15.4.2020)

• Solverino

Tak takový prasopes, občas je to rádoby komedie, občas katastrofický. Pár pěkných scén, ale pořád jsem u toho usínal, nakonec ani nedokoukal. Strašně natahované... velmi vtipná scéna s vozidlem korejské výroby, které vydrží a projede všechno = ideálně použít do reklamy. Jinak celkem nuda. A na scéně se objevují opět zavilí američani...(21.6.2020)

• - Ve filmu je zmíněn seriál Damo (od r. 2003). (Duoscop)

• - Film obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)