corpsy

Rozhodne to nieje nejak mimoriadne akčné, aspoň čo sa týka hongkongskej produkcie. Skôr som mal pocit, že sa to zameriava na rodinné problémy hlavných predstaviteľov a sem tam nejaká akcia, je len komerčná vsuvka. Hold, nie je všetko ( HK ) zlato, čo sa blyští. ()

Lacike

Tento film na mňa pôsobí ako taká tuctová epizóda nejakého policajného seriálu v ktorej dvaja policajti (Danny Lee a Leung Kar-Yan) pátrajú po bande priekupníkov zbraní, ktorú vedie Ben Lam. Ten sa chce medzitým zbaviť svojho bývalého šéfa (Shing Fui-On) a jeden z jeho ľudí (Jackson Lau) má pifku na Leung Kar-Yana pretože na začiatku filmu zabil jeho brata. Medzitým temnejšiu atmosféru filmu zľahčujú domáce problémy s manželkami obidvoch postáv policajtov. Danny Lee tu ja za za svojho typického poldu, ktorý sa vie o seba postarať. U Leung Kar-Yana som mal celý čas pocit, že na poslednú chvíľu nahradil magora Stephena Chowa s ktorým tento režisér natočil svoje predošlé filmy. Jeho postava neustále žiarlivého manžela je podobne bláznivá a občas až trápna. Akčných scén tu nie je nejak veľa. Sú to tak civilne natočené prestrelky bez štýlových spomalovačiek. Najviac sa mi páčila prestrelka medzi Leung Kar-Yanom a Jacksonom Lauom, ktorá bola nápadito natočená. Vo vedľajších úlohách sa tu mihne pár ďalších povedomých ksichtov. Napríklad Yuen Wah ako jeden z priekupníkov alebo mladý Nick Cheung ako policajt. Celkovo to je taký priemerný štandard svojej doby na jedno pozretie. 5/10. ()