Genndy Tartakovsky's Primal (TV seriál)

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2019–2020, 3 h 39 min (Minutáž: 21–22 min)

Tom Kenny

Tartakovsky v celé své slávě. Kdo má rád jeho tvorbu, z primalu určitě zklamaný nebude. Některé epizody jsou trochu slabší, ale finále to solidně rozjelo. Brutalita světa primal je svým způsobem osvěžující a já jsem rád, že i západ má občas balls to rozjet, tak snad to Spear a Fang v budoucnu zvládnou! Škoda jen, že jsme takového Tartakovskyho něměli dříve. Nejoblíbenější je asi opičí genocida, to bylo fakt maso!(13.1.2021)

Nejdřív jsem nepochopil tu 70's estetiku jak výtvarnou, tak i animační, a myslel jsem si, že je to nějaká přes 40 let stará vychytávka, která mi nějakým záhadným způsobem unikla. Musel jsem se několikrát přesvědčit, že jde o animák z roku 2019, a ne 1977. :) Prostě nádhera, nám silným ročníkům normalizačních let to připomíná ilustrace v Ábíčku, a tudíž dospívání a krásné retro. Mně tedy aspoň určitě! Nejkrásnější na celém je ale to, že tady voice artists nepochodí, o všechny "dialogy" se zde starají řvoucí, burácející, nasraní a útočící Tyranosauři. LOL! Neskutečně osvěžující podívaná. 100% P.S. Nový bonmot? "Jsi důležitej jak titulky k Primalu!"(12.11.2020)

Kromě artové stránky se jedná takřka o podprůměrný a předvídatelný seriál, kde i akce není nikterak zajímavá. To platí o první čtyřech dílech. Ovšem díl pátý, to je jiná. Tento díl začíná čilováníčkem na pláži, prostě pohodička - celkově odlišný díl oproti všem předchozím. Pak si ale tvůrce řekl, že to promění v krvavou řežbu, čmuchl trochu kokajnu a rozjel naprostej krvavej masakr, který se pomalu proměňuje v genocidu proti jednomu živočišnému druhu. --- Bohužel tento seriál jedna našlapaná epizoda nezachrání, ale uvidíme co přinese zbylých 5 dílů.(5.1.2020)

Ve světě, kde je každý den života bojem o přežití si pro nás občas osud připraví nečekaná setkání a nemožné spojence... Jedním slovem lahůdka! Animace je podmanivá, akce je dechberoucí a jako úplně nejlepší je jednoznačně hudební doprovod! Tohle se hodně povedlo, zajímavé příběhy, které mají svou hloubku a to v nich nemusí padnout ani jedno slovo. Prošel jsem to na jeden zátah se zatajeným dechem a užíval si každý díl, každý souboj, každý hlubší okamžik... Jistě, je to místy přitažené za vlasy a zdejší pračlověk má schopnosti, za které by se nemusel stydět ani takový Legolas s Hulkem dohromady, ale o to je to ještě víc cool a někdy i k pousmání... Velký zážitek. 9,2/10(12.9.2020)

Animácia nádherná a prepracovaná. S hlavným hrdinom sa dá stotožniť v oblasti hodnôt, no keďže je to pračlovek a je skôr pudovo orientovaný, úplne sa to precítiť nedá. K dokonalejšej empatii chýba zložitejší problém blízky modernému človeku, ktorý je schopný intelektuálneho zamyslenia nad pozretými epizódami. Inak akcia kvalitná, drsná a krvavá, v ktorej hlavnej dvojke vždy fandíte.(30.10.2019)