poster

Dlouhé horké léto

 • USA

  The Long, Hot Summer

 • Československo

  Dlhé, horúce leto

Drama / Psychologický

USA, 1958, 112 min

 • Houdini
  ****

  Zlatá Palma - výběr(24.8.2006)

 • Chrustyn
  ****

  Působivé a skvěle zahrané drama, o opravdu horkém létu v zapadlém americkém městečku, kde se objeví neznámý mladík a svou ctižádostí a štěstím, obrátí celé město naruby a ovlivní životy mnoha lidí.(19.9.2012)

 • Aky
  *****

  Rodinné psychologické drama, jehož vůdčí myšlenkou je problém nástupnictví další generace poté, co ta přechozí dokázala něco, v čem by byla škoda nepokračovat. Paul Newman v pro něj poměrně typické roli floutka a psance, výtečný je Orson Welles coby přímočarý tatík.(4.9.2010)

 • sud
  ****

  Zajímavé jižanské drama, no, i když drama začíná až zhruba dvacet minut před koncem. Ale co na tom, když se na to pěkně kouká, atmosféra prosluněných plantáží je působivá, Paul Newman by mohl charisma rozdávat, Joanne Woodward je půvabná a Orson Welles je skutečná hlava rodiny. 75%. P.S.: Tematicky podobná Kočka na rozpálené plechové střeše je ještě o něco působivější.(8.4.2012)

 • misterz
  ****

  Výborná sociálno-psychologická dráma s veľmi pestrou paletou rôznych charakterov zasadená do prostredia typicky južanskej Ameriky konca 50-tych rokov. Je to vlastne taká dramaticky trošku nariedená Mačka na rozpálenej plechovej streche len vo väčšom spoločenskom merítku, ktorej hlavná pozornosť sa však uberá mierne iným smerom ako v spomenutom snímku. Je tu cítiť aj kus nostalgie za starými časmi, obavy novej generácie či dokáže dôstojne nahradiť tu starú, obavy rodičov aby ich odkaz svetu nevyšiel nazmar... a mnohé iné. Tiež pekne poukázal na skutočnosť, že meno je v živote jednou z tých najdôležitejších vecí, ktoré nám ostávajú po rodičoch, a keď oň človek príde, už len ťažko presvedčí ostatných o opaku. Nie je nič horšie ako prísť o povesť vďaka menu a ešte horšie je, keď za to dotyčný ani nemôže. Skvelá vec. 80/100(21.3.2016)

 • - Hlavní roli měla hrát Eva Marie Saint, ale otěhotněla a byla nahrazena Joanne Woodward. (Mikino00)

 • - Orson Welles později řekl, že: "byl málokdy při natáčení tak nešťastný." (Mikino00)

 • - Orson Welles napadal během natáčení režisérovy schopnosti. Martin Ritt byl však trpělivý, protože mu dlouho trvalo přesvědčit Actors Studio, že je Welles vhodný pro jeho film. (Rocky62)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace