Je mu 28, je inteligentní a pedant. Tanguy žije celý svůj život s rodiči a nehodlá na tom během příštích let nic měnit. Ráno snídaně do postele, služka se postará o prádlo a o to ostatní dívčí návštěvy. Takže není co řešit. Ale i těm nejhodnějším rodičům jdou časem jejich děti na nervy a nastane den, kdy je nechtějí doma už ani minutu. Začíná bitva kdo s koho ... (oficiální text distributora)

Malarkey odpad!

Úplně si to pamatuju, jako by to bylo dneska. Skládal jsem si při sledování HBO puzzle a najednou se tam objevila tahle zhovadilost, kdy jsem se párkrát během skládání musel fakt zarazit nad chováním hlavní postavy, což bylo sice účel, ale i tak to bylo hrozně strašný. ()

silentname

Tak tento film mi pozitívnu náladu teda nepridal. A pritom to tak hrozne nezačalo. "Tanguy" je najprv relatívne schopnou čiernou komédiou. Nemôžem povedať, že by to bolo úplne milé, ale aspoň som dokázal pochopiť rodičov, ich konanie a skutočne som chcel, aby sa chalana zbavili, lebo ten si len zvykal na služby od rodičov a všetko bolo stále v jednom kruhu. Potom chalan odíde do Číny, o 8 dní sa vráti, všetko sa rozbehne nanovo a od toho momentu sa relatívne v pohode čierna komédia zmenila na absolútne frustrujúce utrpenie. Film zrazu už nevie vytiahnuť žiadne dobré karty a trvá absolútne celú večnosť. Tempo filmu sa neskutočne spomalí, André Dussollier začne byť neustále buď absolútne zúrivý, alebo až maniacky škodoradostný, výkon Sabine Azéma je absolútne zúfalý a sama asi nevie čo z toho má dať a Ěric Berger je plná huba čínskych prísloví, ktoré za chvíľku lezú na nervy. Okrem toho kým na jednej strane bude emócií až moc, tak na jeho strane je emócií až skoro nula. A nepôsobí to ani trochu prirodzene. Neviem či vôbec je možné, aby niekto dostal svoju myseľ do takého stavu. A samozrejme tu bude absolútne mizerný súdny proces a ďalšie doťahovačky a film bude absolútne nekonečný. Už ma to skutočne prestávalo baviť. A pritom to nie je koncept, ktorý je podľa mňa zložitý. Z toho sa dá vytrieskať veľa komédie, no jediné čo tento film je absolútne zúfalstvo. Moc som sa nezasmial a nerozumiem tomu, že tohto roku má byť ešte aj "pokračovanie". K zhliadnutiu to odporúčať nemôžem. Hodnotenie: C- ()

mis-ko

Ďalší film, ktorý sa nám pokúša odovzdať akési posolstvo o potrebe súdržnosti rodiny, vzťahu detí k rodičom (na veku nezáleží) a podobne. Tu je snaha podporená humornou zložkou, ktorá však vo mne vyvolávala vlnu hnusu voči hlavnému hrdinovi. Ak toto vyrastie z môjho syn, Boh ho ochraňuj. ()

klúčik

Neviem či to bola komédia, ale mňa, osobne tento film nahneval. Tie postavičky boli asi z inej planéty... dávam 40%... ()

xander

Tento film je parádna čierna komédia, ako sa rodičia pokúšajú odstrániť zo sveta svojho syna. Andreé Dussollier a Sabine Azémaová sú rodičia a sú vynikajúci. No nie vždy je film na rovnakej úrovni a hlavne zo začiatku sa trošku pomalšie rozbieha. Ale je to originálna a príjemná francúzska komédia. ()