Criminal: Francie

všechny plakáty

Epizody(3)

Detektivové stojí tváří v tvář podezřelým v pařížské policejní vyšetřovně. Najevo vycházejí nejrůznější tajemství a celé případy se bortí. (Netflix)

Trevor

3 epizódy priniesli zatiaľ celkom zaujímavý pohľad do vyšetrovacej miestnosti (pretože dej sa odohráva iba tam a na chodbe pred ňou) a chodbe pred ňou na francúzskej policajnej stanici, kde skončili rôzny páchatelia a na každého z nich bol potrebný rôzny prístup vyšetrovateľov. Po úspechu Mindhuntera sa Netflix rozhodol zájsť ešte trochu ďalej a dej je založený iba na vzájomnej interakcii postáv a aspoň vo francúzskej verzii stojí na veľmi solídnych hereckých výkonoch. ()

Anderton

Francúzska odnož inteligentného seriálu vsádza možno ešte viac na psychológiu ako súrodenci a sústredí sa na to, aby obžalovaní odchádzali z vypočúvacej miestnosti ako zmenení ľudia, ktorí budú musieť po zvyšok života premýšľať nad tým, ako ich činy ovplyvnili ich okolie, respektíve ako budú musieť žiť po odchode z polície. Čo automaticky neznamená, že museli vraždiť a ich cesta vedie do väzby. U mňa vedie hneď prvá epizóda, každopádne vo všetkých troch sú obžalovaní veľmi charizmatickí a ich dilemy s nimi precítime veľmi intenzívne. ()

M.i.k.e

Moje druhé setkání s touhle sérií a i když je to slabší než Neměcká část,pořád je to dost zajímavé a dobré natolik aby mě zajímal i zbytek.Celkem solidně jsou tu vykreslené rozdíly v nátuře jednotlivých národů...70% ()

hansel97

Francouzská verze zajisté obstojí před to španělskou, ovšem na zbylé dvě zdaleka nemá. Snad nejnudnější tým vyšetřovatelů tu doplňují zajímavé případy, jejichž vyústění je však vždy nudné a bez klimaxu, což znamená průměr. 60% ()

JohnCZ

O fous slabší než UK verze a to jak z hlediska podezřelých, tak i vyšetřovatelů. Z trojice epizod mě nejvíce upoutal díl třetí. Jérôme a jeho proměna mimiky v průběhu výslechu byla jednoznačně působivá. ()