Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

POMO

V myšlienkovej hĺbke a poetickosti príbehu krásny film. Divoké miešanie drámy s komédiou som mu ochotný odpustiť, je to Francúzsko. Čo mu ale odpustiť neviem, je strohé vizuálne pojatie, ktoré ho sťahuje z filmového plátna na televíznu obrazovku. Od tvorcu Leona, Nikity alebo Atlantisu očakávam aj obrazovú pútavosť. ()

Lima

Vášnivý potapěč a amatérský oceánolog udělal radost sobě i mně. Jeho film hýří sluncem, rozličnými odstíny modře, člověk má úplnou chuť navléct se do plavek a skočit do moře. A ačkoliv samotný děj příliš optimistické vyznění nemá, dýchá z něho na mně pohoda a Bessonova láska k moři. A Eric Serra - ten se tu našel. Uplatnil tu svoji zálibu v syntetických zvucích, které přeměnil v ambientní plochy, které se krásně poslouchají. Vlastním soundtrack, je to velice relaxační album, úplně něco jiného než Serrova zvuková kakofonie v 5.elementu ()

Gemini

Čekal jsem od Magické Hlubiny hodně, ale dala mi ještě víc...kvůli hlubokému prožitku se nemusíte měřit s Jacquesem nebo Enzem, stačí vám tahle filmová poezie, nádherný příběh o lásce, i když trochu jiné. Luc Besson tomuto filmu dal svou duši, tak jako správný kouzelník...strhující závěr, a ještě jedno romantické gesto k tomu - Dedicated to my daughter Juliette. ()

Malarkey

Opravdu magické místo na tomhle filmu je až samotný závěr. Do něj ale dost dlouhá doba, která trvá neskutečně dlouho. ()

Djkoma

Dva muži, jedna žena a nekonečná magická hlubina tajemného světa. Skvělá ústřední trojice, v které asi nejvíce exceluje Jean- Marc Barr a jeho neustále mořem posedlí Jaques. Besson natočil své mistrovské dílo především pro sebe a pochybuji, že očekával takovou diváckou oblibu. Opak je však pravdou a emoční a myšlenkový rozsah snímku má i přes až zbytečnou délku svou velkou sílu. Viděl jsem tento film už za velmi raného věku (snad 12?:)) a už tehdy mě okouzlil a to samé po pár letech. Těžko tak hodnotit, když se mi klepou kolena při prvních tónech Big Blue Overture... Určitě jsou tu slabá místa, pro někoho se tu nic neděje, ale tohle je film o pocitech, které se ještě vystupňují v krásném a citlivém závěru. Dokonale natočený magický klenot s obrovskou silou vlastního příběhu a postav. ()

Anthony

Nadšený potápěč Besson se vyřádil, podílel se na scénáři i na podmořských záběrech. Obrázky z hlubin patří k tomu nejlepšímu, především úžasné snové scény. Filmu dost pomáhají výborné výkony především Barra a Rena. Hudba (Eric Serra) a zvuk získaly Césara. A Bessonovi se pod vodou tak zalíbilo, že se později vrátil s Atlantisem. ()

Dever

Soundtrack Bill Conti, Eric Serra: 1. The Big Blue Overture [4:43] ,2. Deep Blue Dream [1:27] ,3. Sailing to Death [2:18] ,4. Rescue in a Wreck [2:35] ,5. La Raya [2:02] ,6. Huacracocha [5:20] ,7. Water Works [3:07] ,8. Between the Sky-Scrapers [1:02] ,9. Remembering a Heartbeat [1:08] ,10. Spaghetti Del Mare [1:58] ,11. Let Them Try [3:30] ,12. Synchronised Instant [2:05] ,13. Homo Delphinus [8:02] ,14. The Monastery of Amorgos [1:12] ,15. Much Better Down There [1:28] ,16. Cruise of the Dolphin Tribe [2:43] ,17. Second Dive [1:50] ,18. Leaving the World Behind [2:23] ,19. My Lady Blue - Eric Serra [5:00], ()

tron

„Čo presne chceš vedieť?“ - „Všetko.“ - „Ale o čom?“ - „O všetkom.“ Mám rád filmy, ktoré v 80. a v 90. rokoch režíroval francúzsky Spielberg Besson. Nevravím, že ich vyložene zbožňujem, ale neuznávať ich kvalitu je ako povedať o lúke, že je škaredo rozkvitnutá. Postavy sú pôsobivé, príbehy príjemne zvláštne, atmosféra akoby ani nepochádzala z nášho sveta. Niektoré scény sú nezabudnuteľné (pitie šampanského pod vodou, more na strope) a kamera je úchvatne famózna (prekrásne atmosférický čierno-biely prológ). Barr a Reno excelujú, toto muselo byť nádherné natáčanie. ()

movie

Besson pěkně po hollywoodsku nabízí drama, komedie, i zcela vážný snímek. Od všeho něco, což se ve finále dost něpěkně tluče. "Mořské" scény sou úchvatné, ale to je všechno. ()

Marius

" Ak chceš stretnúť morské víly, musíš ísť až na dno. Musíš tam čakať a rozhodnúť sa pre ne umrieť. Až potom sa ukážu. A ak bude tvoja láska k nim skutočne úprimná,vezmú ťa navždy so sebou. " Najlepší Bessonov film . Obrovský vizuálny, akustický ale najmä emocionálny zážitok vo filme o človeku - rybe (alebo skôr delfínovi ? ) . Životná úloha Barra a R. Arquette. Jean Reno ako vždy skvelý v úlohe talianskeho narcisa, ktorý pochopí, že "tam dolu je to omnoho krajšie" . Film o tom, že ženy nie sú pre nás vždy to najpodstatnejšie :-) - a že tie chytrejšie to aj pochopia a budú nás milovať aj tak. Ak máte možnosť, pozrite si director´s cut je tam mnoho scén, ktoré úžasne dokresľujú charaktery a vzťahy medzi nimi - napr. ako Jacques po sexe s Joannou pláva celú noc v mori s delfínicou (žehlí neveru moru), valčík Enza a Jacquesa v magickej hlbočine a ďalšie. AD POMO a Tsunami - chlapci , toto vzniklo v 88 a na svoju dobu to proste BOL film, ktorý patril do kín. Verím, že keby to Luc robil dnes bolo by to ešte väčšie vizuálne žrádlo ale mne sa to páči také aké to je. 10/10 TOP 10 / 2 ()

RHK

Příběh ambiciozního hlubinného potapěče Enza a jeho až příliš pohodového kamaráda Jacquea, který má rád hlubiny, trochu i krásnou Američanku a především delfíny. Besson v lehce mimoňském Jacquesovi našel typ podivína vynikajícího v určitém oboru, podobnou postavu později mistrovsky rozvinul ve svém Leonovi. Téma přátelství potapěčů, kouzelných hlubin a ztráty nevinnosti mladšího z nich bylo zajímavé. Magická hlubina však - a v předlouhém režisérském střihu především - má nevládnuté tempo a místy nudí, což je podstatná vada na kráse. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=NAZaRub0P_U ()

Jara.Cimrman.jr

"Já jsem o tobě slyšel, že se podobáš víc rybě než člověku." Do Magické hlubiny jsem se ponořil mnohokrát a vždy mě to tam hrozně bavilo. A to nejsem žádný poetik, který čůrá nadšením do vody, když spatří dokonalé záběry podmořského světa doprovázené fantastickou hudbou. Jenže Beson mě dostal příběhem, prostředím a nezapomenutelnými scénami. Při vzpomínce na tento film se mi hned vybaví dva kreténi v kvádrech pařící na dně plného bazénu, Enzův nalakovaný Fiátek, přemísťování delfína, dva talíře těstovin, hádání Enza s doktory v hloubce 65 metrů a samozřejmě vtip o Belgičanovi v ponorce. Tohle prostě vždycky byl dokonalý film, ale v režisérské verzi je ještě o level lepší. ()

CheGuevara

Jak Jeana Rena a tak Jean-Marc Barra považuji za excelentní herce, tak stejně mě v Magické hlubině vyrazily dech svými niternými hereckými výkony. To ještě tehdá měl Luc Besson rozum a neměl ještě kabelovku s americkým popcornem. ()

H34D

Ač je rozjezd nepochybně zajímavý a vlastně i rozmáchlý a velkolepý, zbytek filmu jaksi nedokáže proplatit šeky, které právě úvodní kapitola vypsala. Láska k potápění není opodstatněna více než tvrzením, že "tak to prostě je". Souboj dvou mistrů v pokořování rekordů už je o poznání chytlavější, přesto se mi zdá, že film nedokáže překonat poměrně povrchní/ploché vyznění. Na vině je z velké části hlavní postava, Jacq je vlastně takový asociální, nemluvný, lehce zoofilní top model, jehož vnitřní prožívání je tak dlouho zastíráno tajemnem až nakonec z filmu vyplyne, že je to dement... 6/10 ()

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“