poster

Magická hlubina

 • Francie

  Le Grand Bleu

 • anglický

  The Big Blue

 • Slovensko

  Magická hlbočina

Drama / Romantický / Dobrodružný

Francie / USA / Itálie, 1988, 132 min (Director's cut: 168 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tyler
  ****

  Tak na tenhle film jsem se těšil s vidinou perfektního emocionálního zážitku...Taky jsem doufal, že si konečně potvrdím, že Luc Besson kdysi točil opravdu skvělé snímky. A očekávání se potvrdila, i když ne úplně. Docela mě zaskočila komediální rovina, chvíli jsem měl problémy ji přijmout a nakonec srazila moje hodnocení o stupínek níž....Podvodní scény a celá atmosféra závodů je ovšem dechberoucí, stejně tak vztah Enza, Jaquea a vetřelkyně v mužském světě Joanne. Nejsilnější scéna? Závěrečný monolog Jeana Rena - "Měl jsi pravdu, tam dole je to lepší..."(16.1.2004)

 • H34D
  ***

  Ač je rozjezd nepochybně zajímavý a vlastně i rozmáchlý a velkolepý, zbytek filmu jaksi nedokáže proplatit šeky, které právě úvodní kapitola vypsala. Láska k potápění není opodstatněna více než tvrzením, že "tak to prostě je". Souboj dvou mistrů v pokořování rekordů už je o poznání chytlavější, přesto se mi zdá, že film nedokáže překonat poměrně povrchní/ploché vyznění. Na vině je z velké části hlavní postava, Jacq je vlastně takový asociální, nemluvný, lehce zoofilní top model, jehož vnitřní prožívání je tak dlouho zastíráno tajemnem až nakonec z filmu vyplyne, že je to dement... 6/10(2.6.2014)

 • Tommy987
  *****

  Prekrásny film. Film, ktorý ak chce človek plnohodnotne zažiť, nestačí ho len pozerať. Musí sa doň ponoriť, ako sa Jacques ponáral do svojho milovaného mora. Musí sa nechať unášať krásnym príbehom o priateľstve, láske a hľadaní seba samého, dokonalou Bessonovou réžiou, prenádhernými poetickými morskými scénami a podmanivou hudbou Erica Serru (úprimne jeden z najkrajších soundtrackov, aké som mal možnosť vo filme počuť). Ak sa to podarí, čaká nás úžasný filmový emocionálny zážitok a 168 minút Director's cutu uplnynie ako voda... 10/10(12.10.2005)

 • Exkvizitor
  ****

  Baví mě Bessonovy výtvory. Specifikem tohoto je mimořádně povedená audiovizuální poezie popisující lásku k moři tak silnou, že je až silnější než touha žít. Nejlepším hercem je zde podle mě Reno, který se opět zabydlel v typu sobě oblíbeném - drsném chlapíkovi se svérázným smyslem pro humor. A pak už jsou to samé krásné záběry nad i pod hladinou, meditativní hudba, delfíni a příběh o přátelsví a citech různých odstínů a typů.(1.7.2005)

 • Kimon
  *****

  Jsou lidé, kteří poznali NĚCO tak, že touží stát se součástí TOHO NĚČEHO, co tak nezměrně milují. ... Jakoby se narodili jinde než by si přáli. A láska k moři k takovým láskám patří. Rádi se vracíme tam, kam nás srdce táhne a kde se cítíme dobře. Vychutnáváme si krásy mořských hlubin a stále poznáváme nové a nové zážitky pod hladinou moře, toho – nám tak MAGICKÉHO jiného světa. Pohybujeme se v podmořském světě plném barev a chtěli by jsme jakoby "utéct" z toho našeho. A pak? ... v těch nejkrajnějších případech obětováváme svůj život tomu, čemu jsme se zaslíbili . Je lepší shořet, než vyhasnout. /Kurt Cobain/ ... ... ... ... ... /MOŘE JE DRUHÝ ŽIVOT NA ZEMI. Važme si ho a chovejme se k němu slušně. Vrátí nám to v míře nadměrné./ ... ... ... ...(26.12.2008)

 • - Přestože je film fikcí, byl inspirován životy potapěčů Jacquese Mayola a Enza Maiorcy. (D3VIL)

 • - Určitou inspiraci pro natočení tohoto filmu získal Besson ze svého osobního života – jeho rodiče působili jako plavečtí instruktoři. (Pavlínka9)

 • - Film byl ve Francii takovým hitem, že se v kinech udržel přes rok. (D3VIL)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace