Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

mm13

Leon a Nikita mi pôjdu po krku, ale nemôžem inak - toto a hlavne v predĺženej verzii je najlepší film Luca Bessona. A práve mi došli ďalšie slová... No, hlavne veľmi rád niekedy stretnem rozšírené verzie dvoch práve menovaných a potom sa možno aj niečo zmení. Pretože pri Le Grand bleu jednoznačne platí, že viac, je neporovnateľne viac. Režisérsky zostrih je nový film. Pútavejší, hĺbavejší, vrúcnejší... lepší. V tejto podobe mu nič z Bessonovej tvorby nešliape na päty. (Leon a Nikita by ale mohli, v očarení Magickou hlbinou sa však za nimi nebudem ponáhľať). ()

sochoking

Tak ja som si omylom myslel, že som stiahol film, ktorý som videl kedysi strašne dávno o chlapíkoch, ktorí sa potopili až niekde na dno, kde boli ufonci čo tak naružovo svietili a ono nič ani po dvoch hodinách ( mal som version lounge trvajúcu 2 hodiny a 40 minút ! ). No nič, podľa mňa bol Zˇák obyčajný egoista, ktorý myslel iba na seba a neopustil by ju snádˇ len keby mu porodila delfína. P. S. Ak by náhodou niekto vedel aký film som mal na mysli, napíšte mi, prosím vás, jeho názov či link, do pošty. Vopred dˇakujem. ()

ed_wood

Film má síce slabšiu zápletku, ktorá sa točí okolo toho, kto z účastníkov nejakej potápačskej súťaže vydrží so zadržaným dychom dlhšie pod vodou. Čo ma ale zaujalo bolo to, že film dáva do protikladu nie príliš šťastnú milostnú epizódu ľudí na brehu s veľmi šťastným vzťahom delfínov v mori. Za zmienku určite stoja aj nádherné zábery podmorského sveta a záver filmu, ktoré robia z Magickej hlbočiny veľmi silné dielo. ()

nascendi

Bol som primerane zvedavý na dosiaľ nevidené dielo Luca Bessona a musím konštatovať, že sa nenaplnili moje očakávania. Zámer filmu je bezchybný. Dvaja súperiaci priatelia, láska k atraktívnemu športu a najmä pohlcujúca láska k moru. Výborná kamera, krásna hudba, spoľahlivé herecké výkony oboch predstaviteľov. Potiaľ všetko dobré. Z negatív musím spomenúť chýbajúcu alebo ku mne nedodanú atmosféru, podčiarkujúcu zámery tvorcov. A celú postavu novinárky. Tá bola nielenže neskutočná a zle zahraná, ale hlavne v ničom nepomohla hlavnej dejovej línii, skôr ju nevhodne riedila a denaturovala. Dabing to ešte zvýraznil. Takže suma sumárum, nie je to zlý film, považujem ho za nadpriemerný. Len mohol byť lepší. Mal na to. ()

Gemini

Čekal jsem od Magické Hlubiny hodně, ale dala mi ještě víc...kvůli hlubokému prožitku se nemusíte měřit s Jacquesem nebo Enzem, stačí vám tahle filmová poezie, nádherný příběh o lásce, i když trochu jiné. Luc Besson tomuto filmu dal svou duši, tak jako správný kouzelník...strhující závěr, a ještě jedno romantické gesto k tomu - Dedicated to my daughter Juliette. ()

• Film byl ve Francii takovým hitem, že se v kinech udržel přes rok. (D3VIL)
  • Enzo Molinari (Jean Reno) nosí hodinky značky Citizen Aqualand Promaster. (dyfur)

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“