Zláštně vedený film s několika silnými momenty. Zároven mi ale připadalo, že některé motivy divně promrhal. A vzhledem k tomu, že už na mě působil tim opravdu "starým" dojmem v negativním slova smyslu, přiklonil jsem se jen k průměrné známce. Herecky to bylo velmi slušný - Leibman docela sympaták. Tématika žel neni moc chytlavá, ikdyž bych řekl, že i v těch dnešních hyper, super by takovýhle zapálence potřebovali jako sůl :-)(25.7.2011)

NFR 2011, Oscar 2 : Herečka HR - Sally Field, Píseň - "It Goes Like It Goes" + 2 nominace: Nejlepší film, Scénář - A. . . . . Zlatá Palma - výběr(30.3.2004)

37. Zlatý Glóbus za rok 1979 - cena (1) - *Nejlepší herečka (drama) - Sally Field + nominace (2) - Nejlepší film (drama), Nejlepší scénář - Harriet Frank Jr., Irving Ravetch(26.12.2008)

• jhrasko

Norma Rae ako ideál doby, žena, ktorá sa nebojí nikoho/ničoho. Všetko je však až príliš korektné (a až nesympaticky oduševnelé).(27.7.2011)

Levičáčký hučení z dob, kdy si amíci mysleli ,že bolševizace je možna jen na východ od ráje a co bylo na levo bylo in a ynteligentni.Alespoň že ta Field je při tom svém pištění uvěřitelná (tak jako i jindy).(28.7.2011)

• Sally Field