Zláštně vedený film s několika silnými momenty. Zároven mi ale připadalo, že některé motivy divně promrhal. A vzhledem k tomu, že už na mě působil tim opravdu "starým" dojmem v negativním slova smyslu, přiklonil jsem se jen k průměrné známce. Herecky to bylo velmi slušný - Leibman docela sympaták. Tématika žel neni moc chytlavá, ikdyž bych řekl, že i v těch dnešních hyper, super by takovýhle zapálence potřebovali jako sůl :-)(25.7.2011)

(Ne)obyčejný příběh (ne)obyčejné ženy ... P.S.: Pokud se vám snad bude zdát, že je pouhopouhou levicovou odborářskou agitkou, pak z pozice pouhopouhého řadového zaměstnance musím konstatovat, že nic lepšího nežli odborovou organizaci prostě NEMÁME. Můžu mít k jejímu fungování nejrůznější výhrady, ale široko daleko není nikdo jiný, kdo by měl v popisu práce zastat se pracující a obvykle i mlčící většiny, která je nepřímo nucena držet ústa a krok ... a kdo by měl zároveň tu sílu (danou z velké části vlastní členskou základnou) za ni a pro ni něco pozitivního vyjednat.(26.7.2011)

Na rovinu poviem,že som totálne vedľa z excelentného výkonu herečky Sally Field,ktorú poznám z niektorých snímkov,ale pôsobila na mňa nesympatickým dojmom,čo sa náhle zmenilo,a tento výkon považujem za niečo neuveriteľné. Norma pracuje v jednej pakárni,v ktorej požadujú čoraz väčšie normy bez odozvy na výplatných páskach zamestnancov,všetko sa rapídne zmení príchodom odborára z N.Y. Klasická pakárnička na spôsob textilných firmičiek,ktoré fungujú všade naokolo,kde si podmienky diktujú prisťahovalci,ktorí jednajú s ľudmi ako s handrami,to platí napr..v niektorých takýchto slovenských podnikoch(Enrico,Leoni...),ale s odborármi by v reáli dnes urobili veľké prd. V tomto prípade je to všetko vystavané na robotníčke Sally,ktorá má dve deti,býva u rodičov,chodí každý deň do pakárne,ale je rada,že tam je a stanú sa veci,ktoré zmenia situácie robošov k lepšiemu s intenzívnym bojom jednej ženy a jej mentora,ktorí pracujú na tom... Hneď na začiatku tituliek ma oslovil song ocenený Oscarom,ktorý decentne ukáže každodennú rutinu v práci,kde na scénu prichádza pôvabná Sally,ktorej do života vstúpi viacero prekvapení i žiaľu v kvalitnej réžii Martina Ritta,ktorý vie ako viesť hercov,herci tu robia presne to,čo by som videl hocikde inde v civilnom pojatí. Nečakal som,že uvidím vynikajúci poučný film,a tak som rád,keď sa môžem mýliť...(11.6.2014)

Už úvodní píseň hrající během titulků vystihuje velmi dobře celý film. Jestliže něco stojí za požehnání, tak jsou to právě ruce pracujících lidí. Vždycky byli, jsou a budou solí této i jakékoliv jiné země. Málokterý snímek ukazuje jejich prostou a skromnou odvahu tak dobře jako tento. Zapomeňte na levičácké vyznění. Na to že odbory časem získali takovou moc, že se z nich stala jen další politická struktura, která již dávno nedbá pouze potřeb dělníků. Nakonec nejde o žádný naivní a od reality vzdálený a odtržený ideál rovnoprávnosti. Lidé dobře vědí, že co svět světem stojí, bude někdo nad nimi. A že většina z těch nahoře bude bezohledná. Nakonec jde vlastně jen o to zachovat si důstojnost a to je věc za kterou stojí za to bojovat, jakkoliv pateticky a nesmyslně se takové snažení může jevit.(26.4.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $22,228,000Tržby Celosvetovo $22,380,000║ krkolomne chcú odbory pretlačiť do firmy, no ale je to celé bez lepšej šťavy, vôbec to nestrhne, Sally Field je zláta a slušné hrá ale to je asi tak všetko čo si z tohto filmu človek odnesie /40%/(31.12.2009)

• Sally Field