• Mr. Sandman
  *****

  Už úvodní píseň hrající během titulků vystihuje velmi dobře celý film. Jestliže něco stojí za požehnání, tak jsou to právě ruce pracujících lidí. Vždycky byli, jsou a budou solí této i jakékoliv jiné země. Málokterý snímek ukazuje jejich prostou a skromnou odvahu tak dobře jako tento. Zapomeňte na levičácké vyznění. Na to že odbory časem získali takovou moc, že se z nich stala jen další politická struktura, která již dávno nedbá pouze potřeb dělníků. Nakonec nejde o žádný naivní a od reality vzdálený a odtržený ideál rovnoprávnosti. Lidé dobře vědí, že co svět světem stojí, bude někdo nad nimi. A že většina z těch nahoře bude bezohledná. Nakonec jde vlastně jen o to zachovat si důstojnost a to je věc za kterou stojí za to bojovat, jakkoliv pateticky a nesmyslně se takové snažení může jevit.(26.4.2011)

 • pakobylka
  ****

  (Ne)obyčejný příběh (ne)obyčejné ženy ... P.S.: Pokud se vám snad bude zdát, že je pouhopouhou levicovou odborářskou agitkou, pak z pozice pouhopouhého řadového zaměstnance musím konstatovat, že nic lepšího nežli odborovou organizaci prostě NEMÁME. Můžu mít k jejímu fungování nejrůznější výhrady, ale široko daleko není nikdo jiný, kdo by měl v popisu práce zastat se pracující a obvykle i mlčící většiny, která je nepřímo nucena držet ústa a krok ... a kdo by měl zároveň tu sílu (danou z velké části vlastní členskou základnou) za ni a pro ni něco pozitivního vyjednat.(26.7.2011)

 • misterz
  ***

  Čakal som podstatne viac, niečo dramatickejšie a obsažne zaujímavejšie. No žiaľ dočkal som sa iba priemerného životopisného príbehu plného hluchých, nezáživných miest a minima emócií. Šťastie, že aspoň tie herecké výkony neboli zlé, hlavne herečka v hlavnej úlohe bola výborná. Škoda, film mal na podstatne viac. V tomto spracovaní to však stačí len na priemer. 60/100(22.8.2017)

 • classic
  *****

  Na rovinu poviem,že som totálne vedľa z excelentného výkonu herečky Sally Field,ktorú poznám z niektorých snímkov,ale pôsobila na mňa nesympatickým dojmom,čo sa náhle zmenilo,a tento výkon považujem za niečo neuveriteľné. Norma pracuje v jednej pakárni,v ktorej požadujú čoraz väčšie normy bez odozvy na výplatných páskach zamestnancov,všetko sa rapídne zmení príchodom odborára z N.Y. Klasická pakárnička na spôsob textilných firmičiek,ktoré fungujú všade naokolo,kde si podmienky diktujú prisťahovalci,ktorí jednajú s ľudmi ako s handrami,to platí napr..v niektorých takýchto slovenských podnikoch(Enrico,Leoni...),ale s odborármi by v reáli dnes urobili veľké prd. V tomto prípade je to všetko vystavané na robotníčke Sally,ktorá má dve deti,býva u rodičov,chodí každý deň do pakárne,ale je rada,že tam je a stanú sa veci,ktoré zmenia situácie robošov k lepšiemu s intenzívnym bojom jednej ženy a jej mentora,ktorí pracujú na tom... Hneď na začiatku tituliek ma oslovil song ocenený Oscarom,ktorý decentne ukáže každodennú rutinu v práci,kde na scénu prichádza pôvabná Sally,ktorej do života vstúpi viacero prekvapení i žiaľu v kvalitnej réžii Martina Ritta,ktorý vie ako viesť hercov,herci tu robia presne to,čo by som videl hocikde inde v civilnom pojatí. Nečakal som,že uvidím vynikajúci poučný film,a tak som rád,keď sa môžem mýliť...(11.6.2014)

 • Chrysopras
  ***

  Zláštně vedený film s několika silnými momenty. Zároven mi ale připadalo, že některé motivy divně promrhal. A vzhledem k tomu, že už na mě působil tim opravdu "starým" dojmem v negativním slova smyslu, přiklonil jsem se jen k průměrné známce. Herecky to bylo velmi slušný - Leibman docela sympaták. Tématika žel neni moc chytlavá, ikdyž bych řekl, že i v těch dnešních hyper, super by takovýhle zapálence potřebovali jako sůl :-)(25.7.2011)