Už úvodní píseň hrající během titulků vystihuje velmi dobře celý film. Jestliže něco stojí za požehnání, tak jsou to právě ruce pracujících lidí. Vždycky byli, jsou a budou solí této i jakékoliv jiné země. Málokterý snímek ukazuje jejich prostou a skromnou odvahu tak dobře jako tento. Zapomeňte na levičácké vyznění. Na to že odbory časem získali takovou moc, že se z nich stala jen další politická struktura, která již dávno nedbá pouze potřeb dělníků. Nakonec nejde o žádný naivní a od reality vzdálený a odtržený ideál rovnoprávnosti. Lidé dobře vědí, že co svět světem stojí, bude někdo nad nimi. A že většina z těch nahoře bude bezohledná. Nakonec jde vlastně jen o to zachovat si důstojnost a to je věc za kterou stojí za to bojovat, jakkoliv pateticky a nesmyslně se takové snažení může jevit.(26.4.2011)

Čakal som podstatne viac, niečo dramatickejšie a obsažne zaujímavejšie. No žiaľ dočkal som sa iba priemerného životopisného príbehu plného hluchých, nezáživných miest a minima emócií. Šťastie, že aspoň tie herecké výkony neboli zlé, hlavne herečka v hlavnej úlohe bola výborná. Škoda, film mal na podstatne viac. V tomto spracovaní to však stačí len na priemer. 60/100(22.8.2017)

(Ne)obyčejný příběh (ne)obyčejné ženy ... P.S.: Pokud se vám snad bude zdát, že je pouhopouhou levicovou odborářskou agitkou, pak z pozice pouhopouhého řadového zaměstnance musím konstatovat, že nic lepšího nežli odborovou organizaci prostě NEMÁME. Můžu mít k jejímu fungování nejrůznější výhrady, ale široko daleko není nikdo jiný, kdo by měl v popisu práce zastat se pracující a obvykle i mlčící většiny, která je nepřímo nucena držet ústa a krok ... a kdo by měl zároveň tu sílu (danou z velké části vlastní členskou základnou) za ni a pro ni něco pozitivního vyjednat.(26.7.2011)

Pracujem, chodím do práce chcem normálne živobytie a zdravý vzduch...primeranú plácu za moju prácu...to som hneď komunista ? anarchista ? extrémista ? terorista ? HOVNO !!! len sa chce človek mať aby si mohol povedať...áno som človek a nie otrok....na svoju nenažranosť kapitalizmus zrovna v týchto dňoch končí....film je z dôb kedy sa ešte dala huba otvoriť aspoň symbolicky....silný príbeh !(21.8.2011)

Zláštně vedený film s několika silnými momenty. Zároven mi ale připadalo, že některé motivy divně promrhal. A vzhledem k tomu, že už na mě působil tim opravdu "starým" dojmem v negativním slova smyslu, přiklonil jsem se jen k průměrné známce. Herecky to bylo velmi slušný - Leibman docela sympaták. Tématika žel neni moc chytlavá, ikdyž bych řekl, že i v těch dnešních hyper, super by takovýhle zapálence potřebovali jako sůl :-)(25.7.2011)

• Sally Field