Celoživotné priateľky Barb a Star sa vydávajú na veľké dobrodružstvo, keď sa prvýkrát v živote rozhodnú opustiť svoje malé stredozápadné mesto. (dwdb)

silentname

"Barb and Star Go to Vista Del Mar" je podľa mňa dobrý príklad filmu, ktorý ukazuje ako sa majú robiť bláznivé komédie správne. V podstate by som asi mohol film ohodnotiť, že ak ste niekedy chceli vidieť Cuky a Luky v dobrodružstve na štýl Jamesa Bonda, toto je asi to najbližšie, čo si k tomu môžete predstaviť. Ak to znie ako film pre vás, tak si to užijete a budete sa baviť. Ak nie, tak mi je ľúto. Nemôžem povedať, že všetky scénky, ktoré nám film ukáže fungujú, no väčšina má správne načasovanie a skvelé výsledky. Je vidno, že Kristen Wiig a Annie Mumolo si to napísali presne na mieru a určite sa pri natáčaní museli poriadne baviť. Postavy sú veľmi zapamätateľné, pri filme som sa nenudil a vedel si ma rýchlo omotať okolo prsta. Plus tu máme aj hudobno tanečné čísla Jamieho Dornana a sú tak zábavné ako to asi len musí znieť. Alebo je tu scénka s hovoriacim krabom. Film si proste robí čo chce a je z toho skutočne poriadne zábavná jazda. Možno je to miestami trošku nevyvážené a zloduch je trošku klišé, no neľutujem svoj čas. Ak máte pocit, že je to film pre vás, smelo do toho. Hodnotenie: B+ ()

J*A*S*M

Těžce popsatelná ulítlá parodie o dvojici buranek ve středním věku, které se vydají na výlet do floridského přímořského letoviska. Plus je do toho tedy ještě zakomponovaná zápletka o tajemná záporačce a jejím ďábelském plánu s geneticky upravenými jedovatými komáry ... a mnoho dalších bizarních zhůvěřilostí :D Poměr trapných a vtipně trapných frků mi tady vychází tak zhruba půl na půl, což je ale vzhledem k jejich frekvenci pořád docela OK. Je to takový ten typ filmu, u kterého se patrně budete bavit, a zároveň vám z toho bude trochu stydno. ()

EvilPhoEniX

Na to, že film pojednává o 2 ukecaných middle age ženách ( což je za normálních okolností nesnesitelné a nepředstavitelné něco takového sledovat/poslouchat) je to překvapivě fajn zábava s ulítlými nápady ( mluvící krab ala Morgan Freeman, mořská panna), zábavnými dialogy a fajn záporákem. Humor spíš tahají vedlejší postavy než ty hlavní, ale je to fajn. Jamie Dornan ukázal, že má talent i v komediální poloze a jeho písnička na pláži je zřejmě highlight filmu a absolutně boží je zde Damon Wayans v roli špióna, který prozradí snad vše, co může ( více prostoru pro něj a byl bych nadšený). Má to celkově i zajímavý příběh o záporáčce s dobře odůvodněným plánem o jedovatých komárech. Vůbec by mi nevadilo, kdyby posledních 20 minut se film z komedie přeložil do žánru horor a ukázal nám plážový masakr s komáry jak z Piranhě, ale to bych chtěl asi moc :D Zábavný a milý film. Příběh****, Akce>Ne, Humor****, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí*. 8/10. ()

johnn333

Absolutní pecka. Naprosto svobodná věc, která si to ale může dovolit, protože Barb a Star nejsou jen zbloudilými maškarami z SNL, ale dokonale napsanými i zahranými charaktery, díky čemuž se ten film dokáže protáhnout i hluššími pasážemi. Je vlastně zázrak, že ten film má ve svém středu dvě konzervativní Karen, a přesto nemá nikdy potřebu se sehnout k obvious zesměšňování a politickým statementům. Zdravím Sachu Barona Cohena v Boratovi 2. ()

JohnnyD

Blbý a blbší pre štyridsiatničky. Skutočne vtipných scén je tu relatívne málo, ale gýčová estetika a tých zopár satirických drobností z "kultúry" žien v stredných rokoch sú fajn. Bohužiaľ celé to ide významne pod potenciál a najmä zápletka s vraždiacimi osami je dosť mimo. A čo je najväčšia škoda, napriek tomu, že Harry a Lloyd boli dementi najvyššieho rangu, emócie z ich priateľstva boli oveľa hmatateľnejšie než v prípade Barb a Star. ()